۳
آنچه اصولگرايان برای مردم به یادگار خواهند گذاشت!

دولت‌كريمه‌اصولگرايان با مردم ايران چه كرد؟

سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۴۰
دولت‌كريمه‌اصولگرايان با مردم ايران چه كرد؟
گروه سياسي: روزی که محمود احمدی‌نژاد به عنوان ششمین رئیس‌جمهور ایران پا به عرصه‌ی سیاست گذاشت حتي يك نفر از حاميان اصولگرايش؛ آناني كه هزاره سومش خواندند به مخيله و فکرشان حتي لحظه‌اي خطور نمی‌کرد روزهای پایانی دولت او مملو باشد از های و هوی‌ها و تضادهای گوناگون و عجيب و غريبي که در لبخند‌ها و کردار او از يك سو و حاميان سينه‌چاك ديروزش از طرف ديگر مشاهده مي‌کنیم.

اين فضا در تاريخ همه دوره‌هاي قبلي رياست‌جمهوري بي سابقه است. به گونه‌اي كه يكي از ياران سابق و مخالفان امروز احمدي‌نژاد همين دو روز پيش اعتراف كرد كه نظام جمهوري اسلامي هزينه‌هاي سنگيني براي او متحمل شده است. براستی علت یا علل این تناقض‌ بهت‌آور چیست؟
او پس از هشت سال به دنبال چه چیزی دیگری می‌گردد؟ پس از صدها سخنراني طولاني و عمدتا تكراري چه سخن ديگري براي گفتن دارد؟ و چگونه حتي لحظه‌اي مي‌پندارد كه اين وضعيت مديريتي قابل دوام و قابل توجيه است؟ كه اينگونه براي استمرارش نقشه‌ها كشيده است؟

پاسخ همه‌ی این سئوالات در یک کتاب هم شاید نگنجد ولی چیزی که عیان تر از همه چیز بیشتر رخ مي‌نماید این است که اين حجم سنگين از مخالفت با او، آن هم نه از سوي مخالفانش در سال 88 و حاميان دو - سه كانديداي ديگر آن سال كه حالا با نيشخندي توام با پيامي خاص فقط نظاره‌گر اين وضعيت هستند، كه از طرف درصد عظيم اصولگرايان حامي‌اش اين نتيجه جبري را فراروي آنها مي‌گذارد كه ظاهرا او اشتباهی در این مکان قرار گرفته است! دوستان سابقش حالا خودخوري و آرزو مي‌كنند: «کاش به چشم این روزها را نمی‌دیدیم. کاش نمی‌دیديم این روزها را که مردم برای رسیدن به روز آخر این رئیس‌جمهور و دولتش ثانیه‌ها را هم مي‌شمرند!»

اما احمدی‌نژاد باید دیر یا زود باور کند که میوه‌فروش سر کوچه‌ی او هم میوه‌هایش را گران کرده است!
او شاید خزانی بود که در بهار ادعایی و رویایی خویش خود را مي‌جست. جای خالی اراده و پوزش‌ها در این روزها خالیست. او ندانسته بود که این مردم دوست داشتنی چشمهایشان به این امید شبها به خواب مي‌رود که «فردای آنها بهتر و بهاری تر از امروزشان» خواهد بود. و حالا اما با اين اوضاع معيشتي طيف وسيعي از آحاد جامعه، او باید مردانه محکم بایستد و بگوید: «آی مردم، آی ایمان‌هاي خسته از من، من اشتباه کردم، سياست‌ها و برنامه‌هاي من شكست خورد»
و حتما این مردم بزرگوارتراز آنند که نبخشند.

شاید اگر فردی در خواب خود مي‌دید باید در صف مرغ ساعت‌ها بایستد و يك مرغ! هم در نهایت به او نرسد بسیار بر خود مي‌خندید اما امروز این خواب‌ها حقیقتی را نمایان مي‌سازد که فقط از رئیس‌جمهوری بنام احمدی‌نژاد و دوستان و وزيرانش بر مي‌آمد! از دولتی که در آی سی یو نفس‌هاي آخر خود را مي‌کشد. باید باور کنیم که دولت كريمه اصولگرايان آن چنان خزاني برای مردم به یادگار گذاشت که هیچ زمستانی برایش دلتنگ نخواهد شد! (محمدرضا شکری)
کد مطلب: 9814
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *


۱۳۹۱/۱۲/۲۹ ۱۳:۱۱
آنچه که حامیان اصولگرای سابق آقای احمدی نژاد را ناراحت کرده، بلایی که بر سر ایران و مردم در این دوران آمده نیست. چون آحمدی نژاد به آقایون پشت کرد ناراحتشون کرده و الا با وجود این همه مصیبت به بار آمده همچنان ازش دفاع میکردن. (35536)
hasan
۱۳۹۱/۱۲/۲۹ ۲۰:۲۰
این رو کاملا قبول دارم. (35605)
حسين تبريزي
۱۳۹۱/۱۲/۲۹ ۲۲:۵۸
چون از يك قماشند و اختلاف عقيده ندارند ، اختلاف منافع دارند . (35618)
ص
۱۳۹۱/۱۲/۲۹ ۱۳:۱۴
احمدی نژاد به شکست اعتراف کنه؟! اگه به من بگی ماست سیاهه، بیشتر باور می کنم!! (35538)
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱/۱۲/۲۹ ۱۳:۵۶
صحیح است، صحیح است، صحیح است! (35542)
کره فیل
۱۳۹۱/۱۲/۲۹ ۱۵:۱۲
این دولت کاری بسیار ارزنده کرده و ان هم افزایش قدرت فیلترینگ. (35557)
سینا از شیراز
۱۳۹۱/۱۲/۲۹ ۱۶:۲۶
احمدی نژاد هم انسانی است مثل همه ما . اشتباه اصولگرایان آن بود که او را معجزه هزاره خواندند و اشتباهتش را تایید کردند و با تشدید شرایط امنیتی جامعه اجازه انتقاد سازنده را از رسانه های آزاد و جناح مخالف گرفتند. اما احمدی نژاد خدمتی هم به مردم کرد. چون ایشان با روش های اصول گرایان افراطی کار می کردند باعث شدند زشتی برخی از این کارها به خود اصولگرایان هم ثابت شود مثل هدایت حرکات خودجوش ( قضیه22بهمن قم) ، حملات شدید به مسئولین کشور (نامه نگاری با رئیس قوه قضائیه) ، لجاجت و اصرار بر درستی نظر اشتباه (حفظ و ارتقا قاضی مرتضوی) و حمایت زیرپوستی از برخی اختلاسگران !!! (35569)
همشهری
۱۳۹۱/۱۲/۳۰ ۱۰:۵۸
آقا سینا اینایی که شما شمردی تو این یک ماه اخیر بوده، حالا این کارا رو تعمیم بده به 7.5 سال ریاست جمهوری. ببین چی میشه؟! (35671)
دا
۱۳۹۱/۱۲/۲۹ ۱۹:۵۰
این دولت هیچ تقصیری نداره
مقصر اونایی هستند که
این دولتو روکار اوردند (35597)
افشين
Sweden
۱۳۹۱/۱۲/۲۹ ۲۱:۰۳
بابا اين چه حرفيه، احمدي نژاد شجاعه! (35610)
سینا از شیراز
۱۳۹۱/۱۲/۳۰ ۱۰:۰۳
انصافا درسته ولی از شجاعتش در راه درست استفاده نمیکنه. کارش شده تعیین خط قرمز برای کابینه و حمایت از برخی افراد دارای انحراف یا اختلاسگر یا متهم کهریزک یا.... (35666)
جوشکار
۱۳۹۱/۱۲/۳۰ ۰۷:۲۰
ببخشید اقایان کفن پوش / خودجوش/ زود جوش / دیر جوش/ بد جوش /کم جوش / زیاد جوش/ و تا اخر جووووووووووووووووووووووووووش کجا هستند (35653)
بامداد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱/۱۲/۳۰ ۰۸:۵۳
جانا سخن از زبان ما می گویی....( بسیار عالی بود ) (35659)
۱۳۹۱/۱۲/۳۰ ۱۰:۴۳
منصفانه نیست که بخاطر مشکلاتی که عوامل داخلی و خارجی در بوجود آمدنش دخیل بودند تمام تقصیرات را گردن دولت انداخته و اقدامات برجسته این دولت را نادیده بگیریم (35668)
فرزدق شیرازی
۱۳۹۱/۱۲/۳۰ ۲۳:۲۷
برخی اقدامات برجسته این دولت:
1) اختلاس های دولتی و حمایت از اختلاسگران
2) تورم و گرانی سزسام آور
3) درگیری با روسای سایر قوا
4) معرفی و حمایت از وزیر با مدرک تقلبی و کاغذ پاره خواندن مدرک واقعی
5) حمایت از جریان انحرافی
6) تعیین خط قرمز برای کابینه و عدم امکان محاکمه متهم بزرگ کابینه
7) ولایت گریزی و قهر و خانه نشینی
8) قانون گریزی و آموزش دور زدن قانون
9) ترویج سیاست های جددید از جمله سیاست سیب زمینی و بگم بگم
10) ارتقا شغلی متهمین از جمله متهم کهریزک
11) ارائه آمار نادرست به مردم
12) دادن وعده های غیر عملی مثل ویلای هزارمتری ، یک میلیون تومن نوزادان و ...
13) اجرای خیلی بد طرح های خوب مثل پزشک خانواده و هدفمندی یارانه ها
14) هاله نور ، رجعت هوگو چاوز، ظهور نزدیک است ، 22بهمن قم ، مصافحه با بانوان ، حراج تقلبی ماشین شخصی ، فیلم مجلس ... بازم بگم؟؟!! (35762)
۱۳۹۲/۰۱/۲۶ ۱۱:۴۴
دمت گرم با این مواردی که برشمردی. ولی منشاء همه اینها یک چیزه اونم هنر بزرگ آقایون: دروغ دروغ دروغ! (38834)
۱۳۹۱/۱۲/۳۰ ۱۱:۰۴
بهار نیوز ، کاملا از بکار بردن مغرضانه کلمه اصولگرایان و نحوه نگارش خبر معلوم هست سک رسانه مستقل هستید.
دم خروس را باور کنیم یا قسم حضرت عباس را.
.................................
بهارنيوز:
كاربر گرامي؛ بارها توضيح داده و باز هم مي‌دهيم: مستقل بودن به معني بي‌خط و بي نظر بودن نيست. يعني استقلال در اداره سايت به شكل خصوصي و مستقل. (35674)
سینا از شیراز
۱۳۹۱/۱۲/۳۰ ۲۳:۳۴
زنده باشی مخالف من.
99درصد سایت ها مال دوستان شماست و اکثرا هم از بیت المال ارتزاق می کنند و ادعای استقلال دارند. به اونا چیزی نمیگی چون هم جناحی شما هستند و بیت المال میراث شان. فقط به بهار نیوز گیر میدی که از هیچ نهاد دولتی بودجه نمیگیره؟؟ تا حالا فکر کردی چرا روزنامه کیهان و ... با ابعاد بزرگ تر و صفحات دو سه برابر قیمتش یک پنجم روزنامه های مستقل است؟؟ (35763)
جونگولی
United States
۱۳۹۱/۱۲/۳۰ ۱۱:۳۰
به جای فیلم شاه و فرح و پانوراما تو جاده قم که هیچکس نمیره اونجا و میلیاردی پول خرج میشه، بیاید این پول ها تزریق کنید تو سیستم مالی و دانشگاهی. بخدا نیاز به خراب کردن رژیم گذشته نیست. شما خوب کار کنید محبوبیتتون دوچندان میشه (35682)
محمد علیشاهی
۱۳۹۲/۰۱/۰۲ ۱۱:۳۸
دوستان قضاوت عجولانه نکنید در مورد چیزی که نمی دانید بحث نکنید آینده و زمان به شما خواهد گفت طوری پیش بروید که به نفاق درون گرفتار نشوید (35921)
رستم
۱۳۹۲/۰۱/۱۰ ۰۹:۰۳
دوست عزیز جناب آقای محمد علیشاهی حرف شما درست و متینه ولی باید عملکرد گذشته و حال گروه ها سیاسی را تجزیه و تحلیل کرد و برای آینده خوب دولتی کار آمد و مسئولیت پذیر انتخاب نمود نمی شود دست روی دست گذاشت کاری نکرد و آنچه که مهم است اینه که باید در جهت تحکیم امنیت واستقلال بیشتر کشورمان قدم بر داریم اشخاص و اسم عنوان مهم نیست مهم حفظ کشور از توطئه بیشماری است برای کشور ایجاد می شود (36711)