۲
شعار ‌انتخاباتي‌ من «اسلام، پیشرفت و ایران قدرتمند» است

فلاحیان: صلاحیت مشایی و خاتمی تائید نخواهد شد!

دوشنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۲۷
گروه سياسي: وزیر پیشین اطلاعات که نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری شده است گفت: شورای نگهبان صلاحیت محمد خاتمی و اسفندیار رحیم‌مشایی را تائید نخواهد کرد و نامزد‌های انتخابات آینده در حدی نیستند که مشکلات را حل کنند. به گزارش «نسیم»، محورهای سخنان وزیر پیشین اطلاعات که به دعوت جبهه پیروان امام و رهبری در مشهد سخن می‌گفت به شرح ذیل است:
فلاحیان: صلاحیت مشایی و خاتمی تائید نخواهد شد!
-یکی از شعارهای ما این بوده که می‌خواهیم یک کشور پیشرفته اسلامی داشته باشیم که الگوی دیگر کشورها باشد و سایر کشورها را با خودمان متحد کنیم و جلوی آمریکا و اروپا بایستیم.
-آقایانی که تصمیم بر نامزدی در انتخابات دارند، اصولا در این حال و هوا که کشور به نقطه مطلوب و الگوی جهان اسلام برسد نیستند، بنابر این تصمیم گرفتم خودم را کاندید کنم.
-به بنده گفتند برای انتخابات نامزد نشوید تا بین اصولگریان اختلاف ایجاد نشود، در جواب گفتم اگر کسی هست که می‌تواند برنامه‌های ما را پیاده کند من کفش‌هایش را هم واکس می‌زنم.
-با شعار اسلام، پیشرفت و ایران قدرتمند وارد عرصه انتخابات شده‌ام و در اولین گام سعی دارم تورم را کنترل کنم با این ساز و کار که دیگر استقراض نکنیم.
- در مرحله بعدی هم آن مقدار که بتوانیم بدهی‌های بانک مرکزی را پرداخت خواهیم کرد و هر مقدار که بتوانیم تولید ناخالص ملی را افزایش دهیم، چون می‌دانیم که الان نقدینگی نسبت به تولید نا خالص ملی حدود چهار برابر شده و اگر این نهادینه شود فاجعه است.
-برنامه بعدی بنده گسترش روابط با سایر کشور‌ها است و مسئله دیگر نیز بحث چگونه پرشدن اوقات فراغت است.
-در بحث امنیت در رابطه با مواد مخدر آمارهای تکان دهنده‌ای وجود دارد و بالاخره یک نفر باید کاری بکند وگرنه جوانان ما به وضع وخیمی می‌رسند.
-در رابطه با مفاسد اقتصادی نیز در زمان وزارتم مبارزات زیادی داشتیم اما اعلام نمی‌کردیم و علتش این بود که بر اساس نظر سنجی‌ها ۷۵ درصد مردم نسبت به دولت ناراضی و بی‌اعتماد می‌شدند.
- بعد از ما هیچ دولتی نتوانست با مفاسد اقتصادی مبارزه کند بنابراین محور امنیت که هم امنیت در سرمایه‌گذاری و هم امنیت در تولید است باید مد نظر قرار گیرد.
- در حال حاضر تا پول برق را نمی‌دهند تولید برق را قطع می‌کنند گمرک کالاها را نگه می‌دارد و هر کسی هر کاری دلش می‌خواهد انجام می‌دهد، اما در زمان ما این کارها انجام نمی‌شد.
- کشور ما تمام امکانات را دارد منتهی رئیس جمهور آینده باید این مسائل برایش مهم باشد و وی برای حل آن مصمم باشد و بعد هم توانایی انجامش را داشته باشد و آدم‌های این کار را نیز داشته باشد اما من دیدم آقایان هیچ کدام در این حد نیستند.
- راستش من خودم به قالیباف و رضایی گفتم بیایند چوم فکر می‌کردم شاید نتوانم و رای نیاورم، اما بعدا احساس کردم با این افراد هم نمی‌توانم برنامه‌هایم را عملی بکنم.
-نه خاتمی و نه مشایی هیچ یک تایید صلاحیت نمی‌شوند.
-ائتلاف در ادبیات سیاسی یک فاجعه است، عده‌ای تنها برای گرفتن پست در دولت آینده کاندیدا می‌شوند و بعد از چانه زنی کنار می‌روند.
-برخی آقایان برای اینکه ما مطرح نشویم می‌گویند وی از طیف هاشمی است، طیف هاشمی یعنی چه، چرا این حرف‌ها را می‌زنند، من از طیف هاشمی نیستم.
-ما کارهای زیادی در آن دوره انجام دادیم و بیشترین مبازره را با برخی مسائل داشتیم و حتی با فائزه برخورد کردیم.
-در دوران تصدی گری‌ام در وزارت اطلاعات، هر روز با صدا و سیما دعوا داشتیم و به آقای لاریجانی می‌گفتیم شما ذائقه مردم را عوض می‌کنید و آنها را پای ماهواره می‌نشانید.
کد مطلب: 10280