۱
تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۷ ساعت ۰۹:۵۴
کد مطلب : ۱۰۳۶۳۰

واشنگتن: تحریم‌های مسکو ادامه دارد

گروه بین الملل: معاون وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد، اقدامات روسیه در سوریه نباید بر تصمیم‌هایی که درباره تحریم‌های مسکو گرفته می‌شود، تأثیر بگذارد.
واشنگتن: تحریم‌های مسکو ادامه دارد
به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، ویکتوریا نولاند، معاون دستگاه دیپلماسی آمریکا در یک جلسه کمیته روابط خارجی سنای آمریکا اظهار کرد: تصمیم مسکو درباره خروج بخش عمد‌ه‌ای از نیروهای روسی از سوریه نباید بر تصمیم‌هایی که درباره تحریم‌های ضدروسی گرفته می‌شود، تأثیری بگذارد. وی در ادامه خاطرنشان کرد: ما همچنان به صحنه تحولات سوریه و اوکراین به عنوان دو رخداد جداگانه نگاه می‌کنیم.

این مقام آمریکایی گفت: ما تحولات اوکراین را براساس آنچه در این کشور اتفاق می افتد، ارزیابی می‌کنیم و همان‌طوری که می دانید، تحریم‌های روسیه مربوط به موضوع اوکراین است. بنابراین از نظر ما آنچه در سوریه اتفاق می افتد، نباید بر گزینه‌های موجود درباره اوکراین تاثیری بگذارد. نولاند همچنین تاکید کرد که دولت اوکراین باید مساله فساد و سیاست ناپایدار خود را در سال 2016 حل و فصل کند.

وی ادامه داد:‌ ما همچنان معتقدیم که 2016 می تواند سالی باشد که اوکراین خود را از سیاست کثیف و پول کثیف رهایی دهد. نولاند همچنین گفت که صندوق بین المللی پول و دولت واشنگتن امکان ارائه تسهیلات بیشتر به اوکراین را ندارند زیرا وضعیت این کشور بی ثبات است.

به گفته معاون وزیر امور خارجه آمریکا، دولت واشنگتن هنوز درباره اعطای تسلیحات به اوکراین تصمیمی نگرفته است اما فرایند آموزش نیروهای اوکراینی همچنان ادامه خواهد داشت. از سوی دیگر، سخنگوی کاخ سفید می‌گوید، روسیه از تصمیم خود برای خروج نیروهاب هوایی‌اش از سوریه به آمریکا اطلاعی نداده بود.

جاش ارنست، سخنگوی کاخ سفید طی کنفرانس خبری خود در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا از تصمیم روسیه شوکه شده است یا نه گفت: روسیه از این تصمیم خود اطلاعی به آمریکا نداده بود. ارنست خاطرنشان کرد: گمانه زنی‌ها حاکی از آن است که نیروهای روسی در حال خروج از سوریه‌اند اما هنوز بسیار زود است تا بگوییم این اقدام چه تاثیری بر شرایط این کشور خواهد داشت.
مرجع : ایسنا