۲
تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۱ ساعت ۱۵:۵۶
کد مطلب : ۱۰۴۶۹۹

ایرباس و زیمنس هواپیما می سازند

گروه فناوری:در حال حاضر بخش عمده‌ای از پروازهای روزانه با استفاده از هواپیماهایی صورت می‌گیرد که از سوخت استفاده می‌کنند. اما شرکت‌های ایرباس و زیمنس اعلام کرده‌اند که قصد دارند با همکاری یکدیگر به تولید هواپیماهای الکتریکی بپرازند.
ایرباس و زیمنس هواپیما می سازند
این دو شرکت تصمیم دارند تا سال 2030 میلادی هواپیماهای کوچکی را بسازند که نیروی مورد نیاز آنها توسط برق تامین می‌شود.
 به این ترتیب در آینده‌ای نه چندان دور هواپیماها دیگر نیازی به مصرف سوخت ندارند و با استفاده از نیروی برق شارژ می‌شوند. هر دوی این شرکت‌ها امید دارند که بتوانند عملیاتی بودن طرح خود را تا سال 2030 به نمایش بگذارند و به همین منظور تیمی شامل 200 نفر از کارشناسان این حوزه را برای کار در این پروژه گرد هم آورده‌اند. البته لازم به ذکر است که ایرباس و زیمنس اولین شرکت‌هایی نیستند که به فکر ساخت چنین هواپیماهایی افتاده اند.
 
چند ماه قبل بود که ایلان ماسک مدیر عامل تسلا از علاقه خود برای ساخت یک هواپیمای الکتریکی خبر داد. ایده ساخت چنین هواپیمایی از مدت‌ها قبل ذهن او را در گیر کرده است اما ماسک اعلام کرد که تا به امروز زمان کافی برای پیاده سازی تصمیم خود را نداشته است. واضح است که تا زمان روی کار آمدن هواپیماهای تمام الکتریک تجاری فاصله زیادی داریم اما همین اولین قدم‌ها نیز بسیار امیدوار کننده هستند زیرا هر روز خبرهای مختلفی را درباره به خطر افتادن منابع طبیعی و نگرانی‌های زیست محیطی می‌شنویم.
 
تام اندرس، مدیر عامل گروه ایرباس در این زمینه گفت: "ما معتقدیم که تا سال 2030 میلادی می‌توان هواپیماهای مسافرتی با ظرفیت 100 صندلی را به سیستم‌های هیبردی به عنوان نیروی محرکه تجهیز کرد و ما قصد داریم شرایط عملیاتی بودن این ایده را با شرکای در سطح جهانی همچون شرکت زیمنس تست کنیم."
مرجع : تک شات