به روز شده در ۱۳۹۸/۰۶/۳۰ - ۱۹:۴۴
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۳ ساعت ۱۱:۳۲
کد مطلب : ۱۰۷۱۳۵
جنتی:

شرایط برای انجام حج تمتع آماده نیست

گروه فرهنگی: وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی گفت: شرایط برای انجام حج تمتع آماده نیست؛ زمان را از دست داده ایم؛ ما درحد توان تلاش کردیم اما کارشکنی ازسوی سعودی هاست.
شرایط برای انجام حج تمتع آماده نیست
علی جنتی روز پنجشنبه در دیدار با آیت الله سید عبدالکریم موسوی اردبیلی از مراجع عظام تقلید با ارائه گزارش آخرین وضعیت حج تمتع اظهارکرد از حدود چهار ماه پیش تلاش برآن است تا بحث حج را با سعودی ها حل کنیم، زمانی که خواستیم هیاتی را از ایران اعزام کنیم دریافت ویزای آنها یک تا 2 ماه طول کشید.
وی افزود: بالاخره افرادی چون رئیس سازمان حج و زیارت با مشکلات زیادی ویزا گرفتند و به عربستان رفتند که با بی اعتنایی، تهدید و انگشت نگاری مواجه شدند و با وجود پاسپورت سیاسی وسایل آنها را تفتیش کردند. جنتی گفت: رئیس سازمان حج و زیارت کشور چهار جلسه با وزیر حج عربستان برگزار کرد، برخوردهای آنها سرد و نامناسب بود و پیشنهادهای ما در زمینه مسائلی چون ویزا ، حمل ونقل هوایی و تامین امنیت حجاج با توجه به نبود کنسولگری ایران پذیرفته نشد.

وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی گفت: مسئولان عربستانی درمورد ویزا نیز هیچ قولی ندادند و معتقدند که حاجیان ما باید به کشور ثالثی بروند و ویزا بگیرند که اینها نشان می دهد شرایط برای حج آماده نیست، اکنون نیز زمان را از دست داده ایم و ولی ما درحد توان تلاش کردیم تا نشان دهیم که کارشکنی از سوی سعودی هاست. ادامه این نشست بدون حضور خبرنگاران برگزار شد. وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی امروز به منظور دیدار با مراجع عظام تقلید و علمای قم ، وارد این شهر شد. دیدار با آیات عظام سبحانی، مکارم شیرازی، جوادی آملی و آیت الله جواد فاضل لنکرانی از اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از جمله برنامه های سفر علی جنتی به قم است.
مرجع : ایرنا