۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۰۱ ساعت ۱۴:۵۸
کد مطلب : ۱۱۲۰۵۳
مولایی در لیست اولیه

وزنه‌برداران المپیکی حریفان خود را شناختند

گروه ورزشی: فدراسیون جهانی وزنه‌برداری فهرست اولیه نفرات المپیکی را اعلام کرد و وزنه‌برداران ایران با رقبای خود در ریو 2016 آشنا شدند.
وزنه‌برداران المپیکی حریفان خود را شناختند
فدراسیون جهانی وزنه‌برداری فهرست اولیه نفرات حاضر در المپیک ریو را اعلام کرد و تا حدودی رقبای وزنه‌برداران ایران مشخص شدند.

نکته جالب در این لیست وجود نام بهادر مولایی به همراه بهداد سلیمی در دسته فوق‌سنگین است. در جلسه‌ای که اصغر رحیمی، سرپرست کاروان با مسئولان برگزاری بازی‌ها دارد و کار ثبت‌نام نهایی را انجام می‌دهد، نام بهادر مولایی حذف و علی هاشمی به لیست اضافه خواهد شد.

آپتی آیوکادف روس و ایلیا ایلین قزاق مهم‌ترین چهره‌هایی هستند  که به دلیل دوپینگ اجازه حضور در المپیک ریو را ندارند.

دسته 85 کیلوگرم

در این وزن 25 وزنه‌بردار حضور دارند. کیانوش رستمی، تیان تائو از چین و آرتیم اوکولف روس مهم‌ترین چهره‌هایی هستند که برای کسب مدال طلا با یکدیگر رقابت خواهند داشت.

دسته 94 کیلوگرم

سهراب مرادی برای رسیدن به مدال طلا باید علاوه بر وزنه‌ها با آدرین زلینسکی از لهستان (قهرمان المپیک لندن در وزن 85کیلوگرم)، وادزیم استرالتسو از بلاروس (قهرمان جهان) و آدام مالیگف از روسیه (قهرمان اروپا) رقابت کند.

نام علی هاشمی نیز بعدا به لیست اضافه خواهد شد.

دسته 105 کیلوگرم

17 وزنه‌بردار در این وزن حضور دارند. با وجود نبود ایلیا ایلین باز هم محمدرضا براری کار سختی را پیش رو دارد. دیوید بجانیان روس، روسلان نورالدینف ازبک، الکساندر زایچیکف از قزاقستان و سیمون مارتیروسیان از ارمنستان جدی‌ترین حریفان براری محسوب می‌شوند.

دسته 105+ کیلوگرم

جنگ اصلی در این وزن بین بهداد سلیمی، روسلان آلبگف روس و لاشا تالاخادزه از گرجستان (قهرمان جهان در سال 2015) خواهد بود. مرت سیم از استونی(نایب قهرمان جهان در سال 2015) نیز از دیگر مدعیان این وزن است.

مرجع : ایسنا