به روز شده در ۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۱۰:۱۶
 
۲
تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۲۵ ساعت ۱۰:۳۰
کد مطلب : ۱۲۵۴۱۹

بارش برف و باران درمحورهای 21 استان

گروه جامعه: مسئول مرکز مدیریت راه های کشور با بیان این که هم اکنون در محورهای برون شهری 21 استان کشور بارش برف و باران داریم ، گفت: دقایقی پیش جاده هراز به علت بارش برف سنگین مسدود شد.
بارش برف و باران درمحورهای 21 استان
«یاسر خالدی» در گفت و گو با  ایرنا افزود: در حال حاضر در برخی از محورهای برون شهری تردد بدون زنجیر چرخ امکانپذیر نیست و رانندگان از تردد غیر ضروری در محورهای برفی و کوهستانی خودداری کنند.وی گفت: در حال حاضر بارش برف و باران در محورهای استان های آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، اصفهان، البرز، ایلام، تهران، قزوین، خراسان رضوی و شمالی، زنجان، فارس، قم، لرستان، مازندران، مرکزی، همدان، کردستان، کرمانشاه، گیلان و یزد ادامه دارد.

خالدی با بیان اینکه محور توره به بروجرد در استان مرکزی به علت بارش برف مسدود است، گفت: در مجموع 12 محور برون شهری هم اکنون به علت بارش برف و نبود ایمنی تا اطلاع بعدی مسدود است.
به گفته وی، محور فرعی شمشک - دیزین در استان های تهران و البرز و کمربندی دهلران - اندیمشک در استان ایلام نیز تا اطلاع بعدی بدلیل نبود ایمنی کافی مسدود خواهد بود. تردد در محور رامیان - اولنگ - شاهرود در استان های گلستان و سمنان بدلیل نبود ایمنی کافی و محور پونل - خلخال در استان گیلان بدلیل بارش شدید برف، کولاک و نبود ایمنی کافی تا اطلاع بعدی میسر نیست.

محور سروآباد - پاوه (محدوده گردنه تته) در استان کردستان بدلیل بارش شدید برف، کولاک و نبود ایمنی و محور گنجنامه - تویسرکان در استان همدان بدلیل نبود ایمنی کافی تا اطلاع بعدی مسدود شده است.  همچنین محور سی سخت - پادنا در استان کهگیلویه و بویراحمد بدلیل بارش برف و نبود ایمنی کافی و مسیر چاهان- زرآباد در جنوب استان سیستان و بلوچستان (ایرانشهر) بدلیل طغیان رودخانه ها مسدود است.

رفت و آمد وسایط نقلیه در محور نیکشهر - چاهان- زرآباد ، واقع در جنوب استان سیستان و بلوچستان ( ایرانشهر ) بدلیل طغیان رودخانه و نبود ایمنی کافی و آزادراه پل زال - خرم آباد ، واقع در استان لرستان، بدلیل ریزش کوه و نبود ایمنی کافی تا اطلاع بعدی ممکن نیست.

محور ایرانشهر - دامن ، واقع در جنوب استان سیستان و بلوچستان ( ایرانشهر ) بدلیل طغیان رودخانه و نبود ایمنی کافی و محور بستک - خمیر، واقع در استان هرمزگان به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود و تردد از مسیر جایگزین بستک – چاه سرمه – بندرعباس عملی است. با توجه به فصل سرما و افزایش بارش ها، هموطنان برای اطلاع از آخرین وضعیت محورهای مواصلاتی و دریافت اطلاعات تفصیلی راه ها می توانند به وب‌ سایت www.141.ir مراجعه و یا عدد 141را به شماره 1000141 پیامک کنند و یا با کارشناسان مرکز 141 مدیریت راه های کشور تلفنی تماس بگیرند.