۸
تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۱۷ ساعت ۰۹:۴۷
کد مطلب : ۱۲۶۶۹۸
ديكتاتور کره‌ شمالی به نیروهایش آماده‌باش داد

ديپلماسي به سبك «اون»؛ همه اتباع مالزی گروگان!

گروه بين‌الملل: رژيم ديكتاتوري حاكم بر کره شمالی در اقدامی غیرمعمول خروج تمام اتباع مالزی را از کشورشان ممنوع اعلام کردند! این اقدام در واکنش به بزرگترین اختلاف دیپلماتیک میان دو کشور در پی قتل برادر ناتنی رهبر کره شمالی در کوآلالامپور به وجود آمد.
ديپلماسي به سبك «اون»؛ همه اتباع مالزی گروگان!
پایگاه خبری بی‌بی‌سی ورلد نوشت: در واکنش به این اقدام پیونگ یانگ، دولت مالزی هم خروج تمام کارکنان سفارت کره شمالی را ممنوع اعلام کرده و گفته "این کار لازم بوده است". فعالیت‌های تلافی جویانه پیونگ یانگ در بحبوحه تحقیقات دولت مالزی درباره قتل برادر ناتنی رهبر کره شمالی انجام می‌شود. او ماه گذشته در فرودگاه بین‌المللی کوآلالامپور با عامل اعصاب وی ایکس کشته شد.

در حالی که مالزی مستقیما دولت کره شمالی مسئول این حمله ندانسته، ظن بسیاری وجود دارد که پیونگ یانگ مسئول آن باشد. کره شمالی قاطعانه هرگونه اتهام را رد می‌کند و مالزی را به عدم مدیریت صحیح تحقیقات و "هم دستی با دشمنانش" متهم کرده است. مالزی و کره شمالی هر دو سفرای یکدیگر را اخراج کردند. تصمیم امروز (سه شنبه) کره شمالی در ممنوع الخروج کردن اتباع مالزی به بهانه "پیشگیری‌های امنیتی" صورت گرفته است.

خبرگزاری دولتی کی سی ان ای کره شمالی اعلام کرد: این ممنوعیت تا زمانی که حادثه مذکور که در مالزی رخ داده به درستی حل شود، ادامه خواهد یافت. اتباع مالزی در کشورمان می‌توانند به زندگی‌شان طبق معمول ادامه دهند. ساعاتی پس از آن نیز معاون نخست وزیر مالزی اعلام کرد، کارمندان سفارت کره شمالی و مقامات دیپلماتیک این کشور اجازه خروج از مالزی را ندارند. او گفت: ما قصد نداشتیم چنین کاری انجام دهیم اما انجام این کار لازم بود. هنوز مشخص نیست که چه تعداد از اتباع مالزی درگیر این ممنوعیت شده‌اند.

ديكتاتور کره شمالی به نیروهایش آماده باش داد
کیم جونگ اون ديكتاتور کره شمالی درجریان آزمایش موشکی جدید آن کشور به نیروهایش دستور داد آماده حمله به دشمن در هر لحظه باشند. خبرگزاری رسمی کره شمالی تاکید کرد در درون توپخانه کره شمالی نیز تمایل شدیدی به اقدام تلافی جویانه بیرحمانه علیه جنگ افروزانی وجود دارد که تمرین های نظامی مشترکی را آغاز کرده اند.

خبرگزاری رسمی کره شمالی اعلام کرد کیم جونگ اون به این یگان ارتش دستور داده است کاملا آماده باشد زیرا ممکن است هر لحظه جنگی واقعی آغاز شود. این خبرگزاری روز سه شنبه اعلام کرد کیم جونگ اون برآزمایش های موشکی روز دوشنبه این کشور نظارت داشت.

خبرگزاری کره شمالی تاکید کرد که آزمایش های موشکی جدید کره شمالی را یگانی از ارتش انجام داد که مسئولیت حمله احتمالی به پایگاه های نظامی آمریکا را در ژاپن به عهده دارد. کره شمالی روز دوشنبه چهار فروند موشک به طرف ساحل شمال غربی دریای ژاپن شلیک کرد. این اقدام کره شمالی چند روز پس از آن انجام شد که کره شمالی قول داد در واکنش به رزمایش نظامی مشترک کره جنوبی و آمریکا اقدامی تلافی جویانه انجام خواهد داد.

شینزو آبه نخست وزیر ژاپن روز سه شنبه پس از گفتگوی تلفنی خود با دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا درباره آزمایش های موشکی جدید کره شمالی گفت وی و ترامپ توافق کردند اقدامات اخیر کره شمالی نقض آشکار قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد و چالشی علیه امنیت و منطقه و بین المللی است.

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) نیز اعلام کرد جیمز ماتیس و تومومی اینادا وزیران دفاع آمریکا و ژاپن روز دوشنبه درباره آزمایش های موشکی جدید کره شمالی تلفنی گفتگو و هر دو طرف موافقت کردند این آزمایش های موشکی غیرقابل قبول و غیرمسئولانه است. جف دیویس سخنگوی پنتاگون در بیانیه ای اعلام کرد ماتیس در این گفتگوی تلفنی بار دیگر تاکید کرد آمریکا در تعهدات دفاعی خود درقبال ژاپن کاملا راسخ است. یون بیونگ سه وزیر دفاع کره جنوبی نیز در نشست حزب حاکم این کشور گفت تماس مهمی بین کره جنوبی و آمریکا روز سه شنبه انجام خواهد شد.