۸
تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۱۸ ساعت ۱۱:۴۰
کد مطلب : ۱۲۶۷۸۲

ماجرای ناشنوا شدن آهنگساز «پایتخت»

گروه فرهنگي: برنامه «خندوانه» شامگاه سه شنبه 17 اسفند میزبان آریا عظیمی نژاد آهنگساز سینما و تلویزیون بود.
ماجرای ناشنوا شدن آهنگساز «پایتخت»
عظیمی نژاد در ابتدای برنامه از کارهای اخیر و همچنین شروع فعالیت خود در عرصه موسیقی از سن 16 سالگی در کنار پنجره خانه کودکی‌اش گفت.او در ادامه بیان کرد: «من بیشتر ساز‌ها را برای آشنایی و معرفی برای ساخت موسیقی می‌دانم، اما ساز تخصصی خودم که فقط دوستش دارم سه تار است.»عظیمی نژاد از آشنایی و ریشه‌دار بودن موسیقی در خانواده خود اظهار داشت: «هر دو پدربزرگ من از دوستان نزدیک استاد صبا و ذوالفنون بودند و اصل و اساس موسیقی را از این دو استاد یاد گرفتم.»

عظیمی نژاد از رابطه صمیمی خود با پسرش گفت به ساخت بیش از 150 تا قطعه موسیقی برای مجموعه های تلویزیونی و همچنین فیلم ها اشاره کرد.او در ادامه از همکاری خود با خوانندگان مطرحی چون، محمد اصفهانی، سالار عقیلی، رضا صادقی، حمید رضا ترکاشوند و ... گفت.

آهنگساز مجموعه تلویزیونی «پایتخت» با بیان اینکه به مدت 10 سال ناشنوای کامل بودم، درخصوص بیماری خود گفت: «من در سن 20 سالگی متوجه آسیب دیدگی گوشم شدم و پس از مراجعه به دکتر به من گفتند که تا سال دیگر ناشنوا می شوی و باید کار موسیقی را کنار بگذاری و همین هم شد. من در سن 30 سالگی کر مطلق بودم و هیچ چیز را نمی‌شنیدم و تنها از روی لب‌خوانی متوجه جملات و حرف ها می‌شدم. اما بعد از 10 سال و دوندگی‌های زیاد روزی وارد مطب دکتری حاذق شدم و با روند درمان این دکتر شنوایی کاملم را به دست آوردم.»