۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۱۹ ساعت ۲۳:۳۲
کد مطلب : ۱۲۶۸۳۳
کدام وظایف مجلس خبرگان حکم می‌کند رییس آن به دولت بتازد؟

این روزها همه به روحانی میتازند شما چطور؟

گروه سیاسی- رسانه ها: روزنامه ی «جمهوری اسلامی» در یادداشتی درباره ی موضع گیری رییس مجلس خبرگان در برابر حسن روحانی، رییس جمهور نوشت: فرهنگ اعتراف به اشتباهات و معذرت خواهی بابت خطاها، همیشه پسندیده و لازم است و در نظام جمهوری اسلامی شایسته‌تر. ولی اینکه مسئولان بالای کشور مدام یکدیگر را دعوت به عذر خواهی نمایند دیگر از نوادر روزگار ماست و در صورت تداوم موجب مضحکه می‌شود و آثار منفی فراوانی خواهد داشت.زیرا:

اولا نظام ما یک پارچه است و تصمیمات کلان در چهار چوب سیاست گذاری‌های قانون‌مند صورت می‌پذیرد و این رویه تداعی نوعی هرج و مرج می‌کند.
ثانیا: برای ناظرین داخلی و خارجی این تصور حاصل می‌شود که گویا مقامات عالی رتبه کشور غیر از رنجاندن مردم خدمتی نمی‌کنند و باید همواره عذر خواه باشند و این رویه خلاف مصالح کشور است.
ثالثا: کدام یک از وظایف مجلس خبرگان رهبری حکم می‌کند رئیس آن اینگونه به دولت بتازد؟
و نکته پایانی اینکه بله! دولت‌ها و کسانی بودند که با مردم بسیار بد کردند ولی نه خود آنها و نه حامیان و پدیدآورندگان، کلمه‌ای در عذر خواهی نگفتند هیچ که طلب کار هم هستند و خود را به خواب غفلت زده‌اند. چرا کسی به سراغ آن کارنامه سیاه تاریخ معاصر انقلاب نمی‌رود. دولت آقای روحانی قطعاً اگر جایی اشتباهی کرده نباید از عذرخواهی ابایی داشته باشد و مردم بخاطر همین صداقت به او رای داده‌اند اما نکته اینجاست که اگر رقبا مرتب به این دولت نیش خنجر می‌زنند یک سر سوزن نیز به خود بزنند.

فردوس توسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۱۲/۲۰ ۰۶:۵۸
من مثلا معلم یا کارمندساده یا کارگر یا دامدار یا...معیشت ومنزلت خوبی ندارم و رفاهم خوب نیست اما معتقدم دولت روحانی خیلی بهتر از دولتهای احمدینزاد یا اصولگرایان است هرچند ایدال دولت اصلاحات است (349673)
د
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۱۲/۲۰ ۰۹:۰۵
اگر طيب نيا و سيف وروحاني بروند چه كسي جايگزين انها خواهد شد؟ناسپاسي وناشكري ونمك خوردن ونمكدان شكستن حدي دارد خدمتگذاران سنگ استنجاب نيستند (349675)
واقع بین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۱۲/۲۰ ۱۴:۵۹
نتیجه سیاستهای آقایان را در هشت سال دولت هاله نور دیدیم ، اختلاس های بیکران، فرار خاوری، بی ارزش شدن پول ملی و تورم و گرانی بيسابقه و رشد منفی اقتصاد، قطعنامه باران شدن و انزاوی بی سابقه کشور ،نزدیک کردن سایه شوم جنگ بر کشور، فرار نخبگان از کشورو ...... (349687)