به روز شده در ۱۳۹۷/۰۲/۰۶ - ۲۳:۱۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۲۱ ساعت ۱۷:۰۹
کد مطلب : ۱۲۶۹۳۷

سومین بیانیه دکتر منتشر شد

گروه سیاسی: احمدی‌نژاد سومین بیانیه خود را منتشر کرد.
به گزارش ایلنا، متن سومین بیانیه احمدی‌نژاد بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم.
اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه.
ملت شریف و بزرگوار ایران.
با سلام و آرزوی تحیات الهی، سلامت، عزت و موفقیت روز افزون برای شما و همه موحدان، عدالت طلبان، آزادی خواهان و صالحان.
همانطور که در گزارش‌های شماره یک و دو به عرض رساندم، نکاتی را در ارتباط با ادعاهای کذب علیه دولت‌های نهم و دهم به استحضار می‌رسانم. در دو گزارش قبلی شرح دادم که دو ادعای مطرح شده (خالی بودن خزانه و خالی بودن انبارهای کالاهای اساسی) از سه ادعای رییس محترم دولت فعلی علیه دولت‌های نهم و دهم، که در آستانه مذاکرات هسته‌ای در نیمه دوم سال ۱۳۹۲ از رسانه‌های عمومی اعلام شده است، کاملاً نادرست بوده است.

با تاکید بر ادامه موضع سکوت در قبال مسائل جاری کشور، اینک در سومین گزارش خود، به بحث در باره یک ادعای خلاف واقع دیگر، دایر بر تحویل گرفتن دولت همراه با بدهی‌های سنگین می‌پردازم و به مرور به سایر ادعاهای کذب مطرح شده از جمله فساد، موضوع هسته‌ای، درآمدهای ارزی، رشد اقتصادی، مسکن مهر، تورم و یارانه‌ها نیز خواهم پرداخت. ان شاء الله.

سوم: ادعای بدهکاری سنگین دولت دهم.
مردم شریف ایران استحضار دارند که قبل از آغاز مذاکرات هسته‌ای در دولت فعلی در سال ۱۳۹۲، رئیس محترم دولت در گفت: وگویی با صدا و سیمای جمهوری اسلامی، علاوه بر دو ادعای قبلی، اعلام کردند که دولت را با بدهی‌های سنگین تحویل گرفته اند.

طی ۴ سال گذشته این ادعا با حداکثر استفاده از فضاهای رسانه‌ای و تبلیغاتی و با بیان‌های مختلف، از زبان مسئولین و حامیان دولت، هزاران بار تکرار گردیده و با اعلام ارقام گوناگون چنین القاء شده است که گویا دولت فعلی اسیر بدهی‌ها و بازپرداخت آن‌ها بوده و به همین سبب نتواسته است خدمات لازم را به مردم ارائه دهد. همزمان به طرح این ادعا پرداخته اند که دولت یازدهم توانسته است با انضباط پولی و مالی، شرایط را به نحوی مدیریت نماید که استقراض و بدهی دولت به نظام بانکی کاهش یابد.

در گزارشی که به اختصار ارائه می‌شود، مردم شریف ایران، به روشنی درخواهند یافت که همه این موارد، کاملا خلاف واقع بوده و آمار رسمی کشور که در حال حاضر نیز تحت مدیریت همین دولت قرار دارد، حاکی از واقعیت دیگری است.

۱ - بر اساس گزارش رسمی بانک مرکزی، بدهی بخش دولتی (شامل دولت و شرکت‌های دولتی) به بانک مرکزی در مرداد ماه سال ۱۳۹۲ معادل ۳۵ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان و در مقابل، سپرده بخش دولتی در بانک مرکزی معادل ۳۳ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان بوده است.

به عبارت دیگر خالص بدهی بخش دولتی به بانک مرکزی معادل یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در پایان دولت قبل و ابتدای دولت جدید بوده است.

۲ - بدهی بخش دولتی (شامل دولت و شرکت‌های دولتی) به بانک مرکزی در پایان آذر ماه ۱۳۹۵ معادل ۶۱ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان و مجموع سپرده‌های بخش دولتی در بانک مرکزی در همین تاریخ معادل ۳۷ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان بوده است.

به عبارت دیگر، خالص بدهی بخش دولتی به بانک مرکزی از یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در مرداد ماه ۱۳۹۲ (پایان دولت قبل) به ۲۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در آخر آذر ۱۳۹۵ (دولت فعلی) افزایش یافته است.

این امر به معنای آن است که بدهی دولت به بانک مرکزی بیش از یک هزار و ۴۵۰ درصد رشد داشته است و به زبان گویاتر می‌توان گفت: بدهی دولت فعلی به بانک مرکزی در مقایسه با دولت قبل ۵ / ۱۵ برابر شده است.

۳ - بانک‌ها معمولاً به بانک مرکزی بدهکارند بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی در مرداد ماه سال ۱۳۹۲ معادل ۵۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بوده که این رقم در آذر ماه سال ۱۳۹۵ به حدود دو برابر یعنی رقم ۱۰۴ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان بالغ شده است.

۴ - عمده بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی در دولت قبل مربوط به اعطای خط اعتباری به بانک مسکن به منظور ارائه تسهیلات به مردم برای ساخت مسکن و اجرای پروژه‌های مسکن مهر و احیای بافت‌های فرسوده شهری بوده است.

۵ - بر اساس گزارش بانک مرکزی، میزان بدهی خارجی کشور از حدود ۲۴ میلیارد دلار در ابتدای دولت نهم (۱۳۸۴) به حدود ۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار در پایان دولت دهم کاهش یافت. به عبارت دیگر بدهی خارجی ایران در دولت قبل، به کمتر از یک سوم در مقایسه با رقم بدهی خارجی در زمان تحویل دولت در مرداد ماه ۱۳۸۴ کاهش یافته است.

۶ - مجموع دارایی‌های خارجی بانک مرکزی به عنوان بخشی از دارایی‌های خارجی کشور در پایان خرداد سال ۱۳۹۲ حدود ۱۰۸ میلیارد دلار یعنی حدود ۱۴ برابر بدهی‌های خارجی کشور در آن تاریخ بوده است.

۷ - ارقام و اعداد مندرج در آمارهای رسمی، بیانگر این حقیقت است که طی سالهای ۱۳۹۱ و ۱۳۹۲، با وجود آنکه دولت دهم تحت فشار شدید تحریم‌ها قرار داشت، کشور را همراه با ذخایر ارزی و ریالی فراوان و با کمترین میزان بدهی داخلی و خارجی به دولت یازدهم تحویل داده است.

در این مجال نمی‌خواهم درباره بدهی‌های گسترده‌ای که طی ۲ سال اخیر تحت عنوان اوراق بدهی یا قرضه (بخوانید بدهکار کردن مردم و نسل‌های آینده) توسط دولت فعلی ایجاد شده است سخن بگویم و به وقت دیگری موکول می‌نمایم.

اما باید روشن شود.
الف: هدف از طرح ادعای کذب بدهکار بودن دولت در کنار ادعای خالی بودن خزانه و انبار‌ها، آن هم درست قبل از آغاز مذاکرات هسته‌ای در دولت جدید چه بوده است؟ و چه آثار سوئی بر منافع و امنیت ملی و آینده کشور داشته است؟
ب: در چهار سال اخیر که بخش مسکن در رکود عمیق به سر برده و پروژه هایی مانند مسکن مهر به تعطیلی کشانده شده و جهش خاصی نیز در دیگر بخش‌های تولیدی، خدماتی و زیربنایی اتفاق نیفتاده است و بنا به اعلام رئیس محترم دولت، کشور در رکود به سر می‌برده، این افزایش بی سابقه و چند برابری حجم بدهی‌های دولت و بانک‌ها به بانک مرکزی در کجا هزینه شده است؟
ج: طرح این ادعاهای خلاف، توجیه گر و سرپوشی بر کدام ضعف‌ها و ناکارامدی‌ها و اقدامات در دولت فعلی بوده است؟
خادم ملت ایران
محمود احمدی‌نژاد
 

د
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۱۲/۲۱ ۱۷:۴۸
1- هدف ايشان حذف قدرت فرهنگي وسياسي واقتصادي طبقه متوسط است 2- ايجاد طبقه متوسط وسيع وجيره خوار دولت-3 ايجاد يك طبقه سرمايه دار مديون حمايت دولت ومطيع ان - اين كارها كاريكاتوري از المان نازي است (349764)
مازیار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۱۲/۲۱ ۱۷:۵۸
خدایا از شر دشمنان به تو پناه میبریم (349771)
۱۳۹۵/۱۲/۲۱ ۱۸:۰۸
عالی بود منتهی به درد خودتان میخوره (349773)
روسو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۱۲/۲۱ ۱۸:۱۰
آقای دکتر اینها دستپخت حضرتعالی هست. دیگه راست هم بگی قبول نمیکنیم. (349774)
۱۳۹۵/۱۲/۲۱ ۱۸:۲۸
......نمیدانم بعضی چگونه جان خواهندداد چون من به اینکه ادمها باکارهایشان زندگی میکنند ومیمیرند اعتقاد دارم (349777)
عبداله زاده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۱۲/۲۱ ۱۹:۲۶
سلام-ازشما ودیگر رسانه های اصلاح طلب ویامخالف احمدی نژادیون، انتظار داریم با بایکوت خبری احمدی نژادونادیده گرفتن این گروه ، به هدف آنها کمک نکنید. (349778)
۱۳۹۵/۱۲/۲۱ ۱۹:۳۵
از قطعنامه دان تا بیانیه دان...!؟ (349779)
تلخک
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۱۲/۲۱ ۱۹:۴۲
به قول خودش اونقدر بیانیه بده تا بیانیه دونتون... (349782)
حامد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۱۲/۲۱ ۱۹:۴۵
هرچه بگنندد نمکش میزنند وای به روزی که بگندد نمک (349784)
۱۳۹۵/۱۲/۲۱ ۲۰:۰۳
میگند ماکروسافت یه آیکن به نرم افزار اکسل اضافه کرده به اسم دستکاری آمار به سبک احمدی نژاد. (349785)
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۱۲/۲۱ ۲۰:۱۴
دکتر. دکتر. خوب است بررسی شود که چطور کسی می تواند هم فرماندار باشد، که خودش یک شغل سنگین است، و همزمان دکترا بگیرید. کدام دکتر! واقعا فکر می کنید دکترایی درکار است؟ (349787)
بامداد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۱۲/۲۱ ۲۰:۳۴
قابل توجه محمود احمدی نژاد: یادت هست به شورای امنیت گفتی اینقدر قطعنامه صادر کنید تا قطعنامه دون شما پاره بشه؟......حالا شما هم اینقدر بیانیه صادر کن تا بیانیه دون شما پاره بشه..... (349788)
توسیوند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۱۲/۲۱ ۲۰:۵۲
انشاا...اکثریت ملت شریف ایران به برگشت مجدد پوپولیسم و عوام فریبی و...رای ندهد (349792)
سنگ پای قزوین
United Kingdom
۱۳۹۵/۱۲/۲۱ ۲۲:۳۷
اگر این آقا به جرم خسارات جبران ناپذیری که ..... به کشور وارد کرد محاکمه و مجازات میشد اکنون شاهد طلبکار بودنش از نظام و دولت و ملت نبودیم.
اگر چپاول بیت المال در پرونده هایی نظیر نابودی 700 میلیارد دلار درآمد بیسابقه نفتی - انتقال غیر قانونی 22 میلیارد دلار ارز مملکت به امارات و استانبول - پرونده 12000 میلیارد تومانی بابک زنجانی ٰ- پرونده 3000 میلیارد تومانی امیر منصورآریا- گم شدن دکلهای نفتی را کنار بگذاریم یک قلم پرونده 48000 مییلیارد تومانی دولت دهم که منجر به حکم محکویت در دیوان محاسبات کشور شده و 12000 میلیارد تومان آن مستقیما مربوط به شخص .....است و بعنوان گوشه ای از شاهکارهای این اقاست برای ... کافی بود. (349801)
۱۳۹۵/۱۲/۲۲ ۰۳:۲۲
.... الان تو باید در زندان بودی بجای اینکه تو دفتر ولنجکت بیانیه و نامه بدی (349811)
رضا .ف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۱۲/۲۲ ۰۴:۴۷
محمود خان یک سوال ساده از شما دارم بگویید در این 8 سال که به اندازه 100 سال قبل درآمد نفتی داشتید چقدر و کجا هزینه کردید و آخر سر چقدر موجودی یا بدهی داشتید چونکه شما به شجاعت شهره هستید اگر جوابتان درست بود بنده و خانواده و دوستان مخلص شما خواهیم بود وگرنه تقاضای محاکمه شما خواست ملت ایران است . (349812)
رضا .ف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۱۲/۲۲ ۰۴:۴۷
محمود خان یک سوال ساده از شما دارم بگویید در این 8 سال که به اندازه 100 سال قبل درآمد نفتی داشتید چقدر و کجا هزینه کردید و آخر سر چقدر موجودی یا بدهی داشتید چونکه شما به شجاعت شهره هستید اگر جوابتان درست بود بنده و خانواده و دوستان مخلص شما خواهیم بود وگرنه تقاضای محاکمه شما خواست ملت ایران است . (349813)
يك رزمنده دفاع مقدس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۱۲/۲۲ ۰۸:۳۲
به قول خود دكتر مردم بايد نفت را سر سفره خود ببينند من ايراني دلم را به 45 تومان يارانه خوش نكرده ام چرا كه در همان زمان دولت پاكدست احمدي نژاد 45 تومان يارانه دادند ولي با بالا بردن هزينه آب و برق و گاز از تو چشمامون در آوردمد به قول جنوبي اونموقع كه احمدي نژاد گولمون ميداد ما كلاس دوم بوديم الان همه به بركت مرحوم هاشمي همه ليسانس گرفتيم و گوشمان از اين گول زدنها پر شده جناب دكتر شما پدر مردم را در آوردي و علي رغم اينكه من به شما راي دادم الان تحت هيچ شرايطي حاضر نيستم نه خود و نه خانواده ام به منتسبين شما هم راي بدهم چه رسد به خود شما شما آمدي براي ..... (349819)
Mehdi
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۱۲/۲۲ ۰۸:۴۴
من خودم تو یک اداره دولتی مشغول به کارم خیلی از اوراقی ایشون گفتن منتشر شده برای مطالبات سالهای 89-92 هست (349823)
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۱۲/۲۲ ۰۸:۴۴
رو را برم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
خدایا به تو پناه می برم (349824)
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۱۲/۲۲ ۰۸:۴۸
من با نظر سنگ پای قزوین کاملا موافقم اگر این آقا به خاطر کار هایی که در دوره ی 8 ساله خود به مملکت کرده محاکمه و مجازات می شد حالا کار به اینجا نمی رسید که دوباره و این بار طلبکارتر از همیشه برگرده و به شعور مردم ..... (349825)
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۱۲/۲۲ ۰۸:۵۱
از برکات دموکراسی همین بس :مردی که ریشه اقتصاد کشور راسوزاند ،کشور را درمنجلاب کاغذ پاره ها گرفتار کردو انواع اختلاس ها و بردار و فرار کن راه انداخت،مسئولین بصیر مارا فریفت و...اکنون به جای زندان و اعدام ،طلبکار مردم شده است.من هشدار میدهم به مسئولین با بصیرت ،خدایی این بار مراقب باشید. (349826)
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۱۲/۲۲ ۱۲:۰۸
آقا ما ملت ایران، این خادم را نخوایم کیو باید ببینیم. بابا برو (349840)
۱۳۹۵/۱۲/۲۲ ۱۴:۴۸
خادم؟ ............ (349849)