۱
تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۲۴ ساعت ۱۰:۲۹
کد مطلب : ۱۲۷۰۸۰
بررسی گزینه‌های جایگزین انتقال آب به یزد، کرمان و اصفهان

انتقال آب از بهشت‌آباد منتفی شد

گروه اقتصادي: مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران گفت: اگر مسئولان کشور تصمیمی غیر از انتقال آب از مسیر بهشت‌آباد بگیرند، ما نیز به همین منوال کار را دنبال می‌کنیم.
انتقال آب از بهشت‌آباد منتفی شد/بررسی گزینه‌های جایگزین انتقال آب به یزد، کرمان و اصفهانمحمدرضا رضازاده، در گفت‌وگو با ایلنا، درباره برخی مخالفت‌های زیست محیطی با انتقال آب از  مسیر بهشت آباد اظهار داشت: از ابتدای ورود به بحث انتقال آب از طریق سد بهشت آباد برای تامین آب شرب تعدادی از مراکز جمعیتی کشور مانند یزد، کرمان و اصفهان، گزینه‌های مختلف جایگزین را بررسی و معرفی کردیم اما در حال حاضر با توجه به شرایط جدید این نگرش به وجود آمده که برای تامین آب شرب این مراکز جمعیتی راه های دیگری به غیر از گزینه سد بهشت آباد تعیین شود. وی افزود: اگر مسئولین کشور تصمیمی غیر از انتقال آب از مسیر بهشت آباد بگیرند، ما نیز به همین منوال کار را دنبال می کنیم.

رضازاده تصریح کرد: از آنجا که هنوز مطالعات به نتیجه قطعی نرسیده و فقط مطالعات آن منعکس شده است، اگر بنا بر این باشد که از نقاط دیگری تامین آب صورت گیرد؛  سد بهشت آباد منتفی می شود. وی خاطرنشان کرد: هر طرحی در هر جای کشور که دست اندازی به طبیعت را در پی دارد قطعا تاثیرات زیست محیطی دارد  و باید تبعات آن مورد توجه قرار گیرد. لازم به ذکر است پیش از این نیز وزیر نیرو با اشاره به کاهش بارندگی و افزایش تغییرات اقلیمی در جنوب کشور از توقف برنامه برای احداث بیش از ۵۰ سد خبر داده و گفته بود: در راستای تجدید نظر فعالیت های سازه ای آب با توجه به شرایط اقلیمی و اجتماعی فعلا با احداث بیش از ۵۰ سد مخالفت کردیم.

میثم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۱۲/۲۴ ۱۵:۴۸
اکثر اظهار نظرها نمایش داده نمی شوند، امیدوارم این یکی اینگونه نباشد.
مگر حفظ محیط زیست استان چهارمحال و بختیاری مهم است؟
بارش برف و باران این استان در سالهای اخیر به شدت کاهش پیدا کرده است که نشانگر نیاز خود استان به آب می باشد
یکی از کارشناسان این استان گفت که حجم ذخایر آبهای زیرزمینی استان چهارمحال و بختیاری حتی از استان کرمان هم کمتر است زیرا اکثر آبهای این استان خارج می شوند.
جالب است که در نزدیکی شهر اصفهان ( با آب و هوای گرم و خشک کویری ) در شهرهایی مثل لنجان و باغ بهادران با آب استان چهارمحال و بختیاری برنج کاری می شود؟! (350032)
۱۳۹۵/۱۲/۲۵ ۱۵:۱۶
سلام، زمانی که دولت قبل در حال ساخت سد گتوند بود چوپان های منطقه به آنها می گفتند نمک مورد نیاز احشام را از این کوه ها تامین می کنیم چگونه شما می خواهید سد بسازیدو آب شیرین را به طرف این کوه های نمک هدایت کنید!! آب شور می شود ها!!! اما آنها نفهمیدند!!! وفاجعه ای به نام دریای آب شور در پشت سد گتوند تشکیل شد وآماده حمله به محیط زیست ونابودی مردم خوزستان است. (350085)