۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۳۱ ساعت ۰۹:۳۷
کد مطلب : ۱۲۸۶۴۶

حمايت کدخدایی از نامه احمد جنتي!

گروه سياسي: سخنگوی شورای نگهبان با اشاره به نظریه فقهی اخیر شورای نگهبان درباره عدم حضور اقلیت‌های مذهبی در شورای مناطقی که اکثریت مسلمان هستند، گفت: از فقهای شورای نگهبان درخواست رسیدگی شده بود، بنابراین این شورا موضوع را رسیدگی کرد و شورای نگهبان در بعد فقهی قانون تصویب شده می‌تواند ورود کند و زمان مطرح نیست!
 
عباسعلی کدخدایی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره نظریه فقهی اخیر شورای نگهبان درباره عدم حضور اقلیت‌های مذهبی در شورای شهر مناطقی که اکثریت آن مسلمان هستند، توضیح داد: اگر شخصی یا خود فق‌ها نسبت به همه قوانین و مقررات تردید داشته باشند که مصوبه‌ای خلاف شرع است، می‌توانند، از فقهای شورای نگهبان درخواست رسیدگی کنند فق‌ها آن را بررسی می‌کنند، اگر خلاف شرع بود اعلام می‌کنند، و به منزله امری لازم الاجرا برای همه خواهد بود، این نظریه فقهی را طبق آیین نامه برای رییس جمهور و روزنامه رسمی ارسال می‌کنیم.
 
وی در مورد اینکه شورای نگهبان در قوانین مصوب هم صلاحیت ورود دارد یا خیر؟ گفت: بله، فقط در جهت و بعد شرعی می‌تواند ورود کند، دیگر محدود به زمان نیست و در آیین نامه مجلس هم آمده است. سخنگوی شورای نگهبان تاکید کرد: در تبصره ۱ ماده ۲۶ قانون انتخابات شورا‌ها نیز گزارش‌ها و درخواست هایی به دست شورای نگهبان برای رسیدگی رسیده بود، فق‌ها آن را در چند جلسه بررسی کردند، در نهایت تشخیص داده اند آن تبصره خلاف شرع است و اعلام خلاف شرع نسبت به آن تبصره کردند. وی خاطرنشان کرد: برای مثال در یزد شهروند زرتشتی رییس شورای شهر بود، ولی با نظریه اخیر فقهای شورای نگهبان از این به بعد در آن شهری که بیشتر آن‌ها مسلمان هستند غیر مسلمان نمی‌تواند عضو شورای شهر شود!!

جزايري
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶/۰۱/۳۱ ۱۳:۱۹
ايشان کاملا" درست گفته، و معني حرف وي اين خواهد بود که غيرمسلمانان کاملا" آزادند تا کلا" بروند و بميرند. (351196)
۱۳۹۶/۰۱/۳۱ ۱۶:۰۰
پس اگر در همه امور حتی بعد از قانون گذاری شورری نگهبان حق ورود دارد مجلس را با انهمه مخارج و حقوق و ریخت و پاش منحل بفرمایید.والا بخدا (351199)
سید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶/۰۱/۳۱ ۱۸:۰۷
فقط بیشتر باعث ناامیدی و اختلاف و تفرقه بین طیف ها و اقشار و جریانها نمیشه؟ (351206)
فردوس توسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶/۰۱/۳۱ ۱۸:۱۰
فقط اعتدال نه افراط یا تفریط و خدانکرده حق الناس برخی کاندیداها زیر پا رفتن (351208)