۱
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۰۱ ساعت ۱۹:۲۸
کد مطلب : ۱۲۸۷۰۹

کاندیداها از سرنوشت احمدی‌نژاد عبرت بگیرند، تخریب رقیب نتیجه‌ای ندارد

گروه سیاسی: عضو هیات رییسه فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه برخی کاندیداها تاکتیک انتخاباتی خود را تخریب حریف قرار داده‌اند و به بیان دیگر این کاندیداها باید از سرنوشت احمدی‌نژاد عبرت بگیرند و بدانند که روش افراط، عدم پایبندی به اخلاق و تخریب رقیب به هر قیمت و بدون پایبندی به ضوابط دینی، اخلاقی و شرعی نتیجه‌ای بجز آن‌چه احمدی‌نژاد به‌دست آورد، نخواهد داشت.
کاندیداها از سرنوشت احمدی‌نژاد عبرت بگیرند، تخریب رقیب نتیجه‌ای ندارد
محمود صادقی در گفت‌وگو با ایلنا، در پاسخ به سوالی درباره ردصلاحیت احمدی‌نژاد گفت: ما با نگاه و رویکرد اصلاح‌طلبی، از ردصلاحیت هیچ کاندیدایی استقبال نمی‌کنیم و معتقدیم باید تا حدی که ممکن است انتخاب را به مردم واگذار کرد و پس از آن‌که صلاحیت افراد به‌لحاظ سوءپیشینه و بر اساس استعلام از مراجع چهارگانه به تایید رسید، انتخاب با مردم باشد و به‌ویژه آنجا که تصمیم‌گیری مربوط به رویکرد سیاسی افراد است، فرصت این انتخاب به جامعه سپرده شود.نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در حقیقت این ردصلاحیت، پیش و بیش از آن که ردصلاحیت شخص احمدی‌نژاد باشد، به نوعی سلب صلاحیت نسبت به این رویکرد بود؛ رویکردی که افراطی و خردگریز است و با تنش‌زایی و بدون پایبندی به موازین قانونی، حقوقی و اخلاقی اقدام می‌کند و به هر حال سرگذشت ایشان می‌تواند عبرت‌هایی را برای سایر کاندیداها به همراه داشته باشد.

عضو هیات رییسه فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: به هر حال پیش از این هم یک رییس‌جمهور سابق یعنی مرحوم هاشمی نیز در سال ۹۲ رد صلاحیت شده بود اما درایت و واکنش کریمانه ایشان به ردصلاحیتش، یکی از عواملی بود که منجر به تغییر مسیر جامعه و در نتیجه ازجمله دلائل پیروزی روحانی بود که نتیجه این پیروزی نیز منجر به بازگشت عقلانیت به کشور شد.او اضافه کرد: با این عقلانیتی که طی سال‌های گذشته شاهد بودیم، جامعه از آن حالت افراط و بحران خارج شده، و جایی برای رویکرد افراطی باقی نمانده و زمینه طبیعی برای رد رویکردهای افراطی به‌وجود آمده و این مسئله می‌تواند برای برخی کاندیداهای فعلی که روش‌ها و تاکیتیک‌های انتخاباتی‌شان به احمدی‌نژاد شباهت دارد، درس عبرت باشد.

او تصریح کرد: متاسفانه برخی کاندیداها تاکتیک انتخاباتی خود را تخریب حریف قرار داده‌اند و به بیان دیگر این کاندیداها باید از سرنوشت احمدی‌نژاد عبرت بگیرند و بدانند که روش افراط، عدم پایبندی به اخلاق و تخریب رقیب به هر قیمت و بدون پایبندی به ضوابط دینی، اخلاقی و شرعی نتیجه‌ای بجز آن‌چه احمدی‌نژاد به‌دست آورد، نخواهد داشت. رییس فراکسیون شفاف‌سازی و سالم‌سازی اقتصاد و انضباط مالی در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال دیگری درباره این‌که آیا تخلفات احمدی‌نژاد در این ردصلاحیت تاثیر داشت یا خیر، گفت: واقعیت این است که دستگاه قضایی باید مستقل از این امور باشد و استقلال قوه قضاییه ایجاب می‌کند که صرف‌نظر از این حواشی به تخلفات احمدی‌نژاد رسیدگی شود.

مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶/۰۲/۰۱ ۲۱:۴۸
اصلاحلبان ناید فراموش کنند که بزرگترین ظلم و بی احترامی به محمد خاتمی و مرحوم آیت الله را همین باند احمدی نژاد انجام دادند، احمدی نژاد را در ردیف قبلی ها نگذارید تا از قبل آنها وجهه ای بگیرد وی باید همان موقع که استاندار اردبیل یا شهردار بود به علت تخلفات فراوان بازداشت و زندانی میشد و کارش به ریاست جمهوری نمی رسید ، اگر در سرتاسر کره خاکی یکی باید رد صلاحییت میشد این فرد است ، نه فقط الان که حتی همان 8 پیش او نه رجل سیاسی بود و نه پرونده خوبی در سمت های قبلی داشت، و اگر موسوی لاری کوتاهی نمیکرد و پرونده نفتی او را در زمان استانداری مورد توجه قرار می داد اینهمه فاجعه درست نمی شد (351296)
۱۳۹۶/۰۲/۰۲ ۰۳:۵۷
ای آقا حرفا می زنی.
اون زمانی که امام موسوی و تفکراتش رو به همه تفکرات دیگه، خصوصا، تفکرات احمدی نژادی ترجیح داد باعث شد هم جنگ اداره بشه و هم مردم در رفاه باشن.
به قول موسوی تو مناظره می گفت امام حتی روی قیمت سیگار هم نظر می داد که نباید گرون بشه. (که نمایندگان شریف ملت می خواستند گرونیش رو تصویب کنن که با هوشیاری موسوی و درایت امام نمایندگان عزیز شرمنده شدند)
الان که قیمت برنج کیسه ای 15 به 60 رسید. چای از 8 به 40..... اب از آب تکون نخورد و نمی خوره فقط اینور و اونور بگم بگم می کنن.
امام و موسوی یادتون بخیر چه روزای بود. (351315)