۱
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۰۱ ساعت ۱۶:۵۳
کد مطلب : ۱۲۸۷۱۴
پاسخ به فضاسازی و تلاش رسانه‌های افراطیون علیه دولت؛

پخش غیرزنده مناظره ها، دست دولت نیست

گروه سیاسی: وزارت کشور در خصوص نحوه پخش مناظره‌های ریاست جمهوری که در رسانه‌ها به آن پرداخته شد، اطلاعیه‌ای صادر و اعلام کرد: پخش غیرزنده مناظره ها، دست دولت نیست.
پخش غیرزنده مناظره ها، دست دولت نیست
وزارت کشور در خصوص نحوه پخش مناظره‌های ریاست جمهوری که در رسانه‌ها به آن پرداخته شد، اطلاعیه‌ای صادر کرد که متن آن در ذیل آمده است:
 
باسمه تعالی
نظر به فضاسازی و تلاش برخی رسانه ها در جهت انتساب مصوبه کمیته تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری در خصوص پخش غیر زنده مناظره های تلویزیونی انتخابات ریاست جمهوری به وزارت کشور، ضمن رد کامل این فضا سازی ها به استحضار ملت شریف ایران عزیز می رساند؛
1. برابر ماده 62 قانون انتخابات ریاست جمهوری، به منظور تضمین برخورداری یکسان نامزدهای ریاست جمهوری از امکانات عمومی، کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات تشکیل می‌گردد و اعضاء کمیسیون مطابق ماده 63 قانون انتخابات عبارتند از:
 
1- دادستان کل کشور یا نماینده تام‌الاختیار او
2- وزیر کشور یا نماینده تام‌الاختیار او
3- دبیر هیأت اجرائی مرکزی انتخابات
4- رئیس شورا یا یکی از اعضای شورای نظارت بر سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران به انتخاب شورا
5- رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران یا نماینده تام‌الاختیار
بر اساس ترکیب فوق الذکر، از 5 عضو کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری، فقط 2 عضو آن مربوط وزارت کشور و یا هیأت مرکزی اجرائی انتخابات هستند.
 
 2. با توجه به ترکیب فرابخشی کمیسیون، انتساب تصمیمی که با حضور همه اعضای کمیسیون و پس از طرح مباحث تفصیلی، مرور تجربه های گذشته و سپس رأی گیری بین اعضاء، منعقدشده، مصداقِ بارزِجنجال آفرینی و مقابله با تصمیمات مراجع مسؤول در امر انتخابات است.
 
3. اعلام مخالفت یا موافقت فعالان سیاسی با تصمیمات مراجع قانونی انتخابات، مادام که در چارچوب های قانونی پیگیری شود، امری طبیعی است که در ذیل سنت پر افتخار انتخابات در جمهوری اسلامی ایران، همواره تجربه شده، اما دامن زدن به مخالفت ها با تصمیمات مراجع قانونی و سوء استفاده سیاسی جناحی از آن از سوی عوامل رسانه های برخوردار از منابع و بودجه های عمومی همچون خبرگزاری تسنیم، در حکم ایجاد اخلال در تأمین نظم و امنیت انتخابات است و استمرار آن، مطلقاً غیر قابل قبول و در صورت تکرار، با برخورد قانونی مواجه خواهد شد. بعلاوه انتظار می رود، سازمان صدا و سیما، همچنان که برای تحقق تصمیمات نهادهای نظارتی دخیل در امر انتخابات، زمینه سازی می کند و برای اقناع افکار عمومی نسبت به تصمیمات تلاش می کند، در تحقق تصمیمات قانونی سایر مراجع مرتبط با انتخابات نیز، پیشگام باشد.
 
4. یادآوری می‌گردد؛ رسانه هایی که به هر مقدار از منابع عمومی بهره می برند، به تصریح ماده 68 قانون انتخابات ریاست جمهوری از انجام هرگونه فعالیت تبلیغاتی له یا علیه نامزدها، تا پایان مهلت قانونی تبلیغات منع شده اند. اجرای این تکلیف قانونی از سوی این رسانه ها، به دقت در ستاد انتخابات کشور رصد می شود و با هرگونه تخلف در این زمینه قاطعانه برخورد قانونی صورت می پذیرد.

دبیر ستاد انتخابات کشور:
مناظره های انتخاباتی به صورت ضبط شده پخش می شود!

وی گفت: نظر این کمیسیون در خصوص نحوه پخش مناظره‌های انتخاباتی تغییر نکرده است و مناظره‌های انتخاباتی نامزدها به صورت ضبط شده از تلویزیون پخش می شود!

۱۳۹۶/۰۲/۰۱ ۱۷:۵۶
به عنوان یک شهروند و یک رای دهنده مخالفت شدید خودم رو با مناظره های ضبط شده اعلام میکنم. و پیشنهاد میکنم صداوسیما نظرسنجیی انجام داده و نهاد تصمیم گیرنده طبق نظر مردم عمل کند. (351278)
۱۳۹۶/۰۲/۰۱ ۲۳:۳۳
صدا و سیما نباید با مردم بازی بکنه (351306)
۱۳۹۶/۰۲/۰۲ ۰۴:۲۸
بدون شک خود دولت پشت این تصمیم است وگرنه با رایزنی راحت حل میشود !! (351316)
۱۳۹۶/۰۲/۰۲ ۰۹:۲۰
اگر زنده نباشد فاقد ارزش دیدن است.چون همان حرف ها در خبر های متنی دیگر هم هست (351321)
خوزستانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶/۰۲/۰۲ ۱۰:۴۴
هنوز بر سر میثاق سال 92 با هاشمی و خاتمی در مورد روحانی هستیم

اگر هاشمی مرحوم شد
اگر خاتمی سانسور شد

اصلاحات همواره زنده است (351325)
۱۳۹۶/۰۲/۰۲ ۱۶:۴۸
مناظره غیر زنده هزار حرف و حدیث پشتشه. فردا میگن دولت فشار اورد بعضی قسمتا حذف شد یا برعکس. در ضمن دولت توی اون شورا دوتا رای داره... چطوره دوره های قبل از این خبرا نبود و منتظرات زنده پخش شد. خود دولت به نظر از مناظره ضبطی بدش نمیاد (351360)
شفق
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶/۰۲/۰۲ ۲۰:۲۱
از 5 نفر، یکی صدا و سیماست که گفته مناظره زنده باشه. نتیجه میگیریم دو تا نماینده دولت هم مخالف مناظره زنده هستند، وگرنه با سه رای تصویب میشد مناظره زنده باشه.
حالا چرا دارن فیلم بازی می کنند، خدا میدونه. (351376)