۳
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۱۷ ساعت ۲۱:۰۱
کد مطلب : ۱۲۹۶۷۳
آنجایی که شما مدیریت می‌کنید تا حالا مالیات داده‌اید؟

روحانی: کسانی که دهان‌ها را دوختند حالا دم از آزادی می‌زنند!

روحانی: کسانی که دهان‌ها را دوختند حالا دم از آزادی می‌زنند!
کسانی که دهان‌ها را دوختند دم از آزادی بیان می‌زنند/ شما حرف از آزادی نزنید که آزادی خجالت می‌کشد

گروه سیاسی: رییس‌جمهور گفت: معدن آزادشهر در بخش خصوصی و در اختیار یک نهاد بوده است و آنها باید پاسخگوی مردم باشند ولی کسانی که مسئول آن معدن بوده‌اند چرا مهر سکوت بر دهان‌شان زده‌اند.
به گزارش خبرنگار  اعزامی ایلنا به ارومیه، حجت الاسلام حسن روحانی عصر امروز در سالن الغدیر ارومیه گفت: ارومیه قهرمان! آذربایجان عزیز! یاشاسین آذربایجان! یاشاسین ایران! این همه شور و هیجان از مردم عزیز آذربایجان غربی و از ارومیه قهرمان و از مهاباد عزیز، از میاندواب، از بوکان، از نقده، از پیرانشهر، از سلماس، از سردشت، از خوی، از شاهین دژ، از ماکو، از اشنویه، از چالداران و... و از همه مردم و همه زنان و مردان را می‌بینیم.
معدن آزادشهر در اختیار یک نهاد/ چرا مهر سکوت بر دهانشان زده‌اند
او افزود: قبل از آنکه به آذربایجان غربی بیایم، به گلستان رفتم تا سری به معدن‌چیان عزیزان‌مان را در آزادشهر بزنم. غم‌خواری و عشق و برادر وجود دارد. معدن آزادشهر تعلق به بخش خصوصی و در اختیار یک نهاد بوده است.  آنها باید پاسخگوی مردم باشند. ما با همه توان در کنار مردم و کارگران و در کنار معدن‌چیان و خانواده‌های عزیز از دست داده خواهیم بود ولی کسانی که مسئول آن معدن بوده اند چرا مهر سکوت بر دهان‌شان زده‌اند. رییس‌جمهور تاکید کرد: دیدن دریاچه ارومیه برای من شعف‌آور است. من ۴ سال قبل که به شما مردم ارومیه قول دادم و گفتم اگر رییس‌جمهور شوم اولین موضوعی که در دولتم مطرح خواهم کرد دریاچه اورمیه است. یادتان است آن روز شما از اشک چشم خود یاد کردید. یادتان هست غم سراسر غرب ایران را برای خشک شدن دریاچه ارومیه فرا گرفته بود ولی امروز همه ما خوشحالیم که این دریاچه را تثبیت کردیم.
دو هزار میلیارد صرف دریاچه ارومیه شده است
او گفت: مردم آذربایجان و غرب ایران بدانید در هشت سال قبل از این دولت آب دریاچه ارومیه سه متر و ده سانتی‌متر پایین آمد و اگر اقدامات این دولت نبود شما یک کویر خشک را در اینجا شاهد بودید. زنان و مردان و مردم قهرمان! سر ایران، آذربایجان است. چشم زیبای ایران دریاچه ارومیه است. می‌خواستند این چشم زیبای آبی را در این بدن نبینند ولی امروز شاهدیم امواج دریاچه حیات خود را فریاد می‌زند.
رییس جمهور ادامه داد: در طول این سه سال و نیم دو هزار میلیارد تومان صرف دریاچه ارومیه شده و این روند را ادامه خواهیم داد. دریاچه ارومیه بازهم جاذبه گردشگری خود را احیا خواهد کرد.
سال گذشته ۴۴۱ بنگاه اقتصادی راه‌‌اندازی شده است
او با بیان اینکه هدف از بیان وضعیت دریاچه ارومیه این بوده که نشان دهد به وعده‌هایش عمل کرده است، ادامه داد: امروز به شما مردم ارومیه و آذربایجان غربی می گویم در این استان هر روز شرایط زندگی و شرایط کسب و کار برای جوانان آماده‌تر خواهد شد. من از اینکه در سال ۹۵، ۴۴۱ بنگاه اقتصادی راه‌اندازی شده هنوز راضی نیستم. از اینکه ۱۸ هزار جوان مشغول بکار شده راضی نیستم چرا که باید جوان بیکار در این سرزمین باقی نماند.
افرادی که ۸ سال مسئول کشور بودند اکنون در ستاد چه کسانی هستند؟/ تا حالا مالیات داده‌اید؟
رییس‌جمهور با بیان اینکه افرادی که از اشتغال سخن می‌گویند کارنامه خود را به مردم نشان دهند، تصریح کرد: در ستادهای برخی نامزدها کسانی هستند که هشت سال کشور در اختیار آنها بود و دیدید با جوانان ما و اشتغال این کشور چه کردند. هشت سال هیچ شغلی برای این سرزمین نبود. برخی از رسانه‌ها آن هشت سال را سکوت کردند و از بیکاری جوانان سخن نگفتند ولی سال قبل که ۶۵۰ هزار شغل ایجاد شد، دم از بیکاری می‌زنند و می گویند باید مالیات بدهید ولی کسی نمی پرسد آنجایی که شما مدیریت می‌کنید تا حالا مالیات داده‌اید؟
۷۵۰ هزار بانو در دولت تدبیر مشغول به کار شدند
رییس شورای عالی اشتغال ادامه داد: ما برای اشتغال زنان تلاش کرده‌ایم. در هشت سال قبل از این دولت ۸۶۰ هزار زن بیکار شد. در این سه سال و نیم ۷۵۰ هزار بانو مشغول به کار شد. شخصی می‌تواند از اشتغال زنان سخن بگوید که در مقام عمل برای ۷۵۰ هزار زن اشتغال ایجاد کرده باشد.
کسانی که دهان‌ها را دوختند دم از آزادی می‌زنند/ شما دم از آزادی نزنیند که آزادی خجالت می‌کشد
او به اظهارات برخی از نامزدهای ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت: آنها از آزادی بیان و انتقاد سخن می‌گویند. یا للعجب. آنهایی که زبان‌ها را بریدند و دهان ها را دوختند. آنچه که از شما در طول سال‌های گذشته صادر شد، کلمه ممنوعیت بود؛ ممنوعیت قلم، ممنوعیت تصویر. لطفا شما دم از آزادی نزنید که آزادی خجالت می کشد. شما دم از انتقاد نزنید. شما در نهادی کار می‌کنید که کسی جرات از انتقاد از آن نهاد را ندارد. تخریب را در این جامعه رقم می‌زنند ولی زنان و مردان ما با آگاهی در برابر سیاه‌نمایی آنها ایستاده‌اند.
کاسبان تحریم که کاسبی‌شان کساد شده ناراحت هستند
رییس‌جمهور با بیان اینکه در این چهار سال شما کاسبان تحریم، کاسبی‌تان کساد شده است، ناراحت هستید، اظهار کرد: می‌خواهید ما را به چهار سال قبل بازگردانید ولی ما عقب باز نمی‌گردیم. ما راهمان را انتخاب کرده‌ایم. راه ما آزادی است. بازهم می‌خواهید تحریم و حصر را به ایران بازگردانید؟ ما مخالف تحریم و حصر ایران هستیم. ما می‌خواهیم با دنیا زندگی مسالمت آمیز داشته باشیم. ما نمی‌خواهیم جوان کرد و ترک ما در سر مرز کوله‌بری کند بلکه می‌خواهیم بجای کوله‌بری جوان ما صادرات کند. ما استان‌های مرزی‌مان را استان‌های صادراتی ایران قرار خواهیم داد. او تصریح کرد: چهار سال قبل ما نیازمند شش میلیون تن گندم بودیم ولی امروز آماده‌ایم سه میلیون تن گندم را صادر کنیم. شما سفره‌ای را برای ما می‌خواهید که گندمش از بیگانه باشد ولی ما سفره‌های می خواهیم که گندمش محصول و دسترنج کشاورزان خودمان باشد.
دولت ادعا و خیالبافی نیستیم
روحانی به اظهارات برخی از نامزدهای ریاست جمهوری درباره فقرزدایی و محرومیت زدایی اشاره کرد و گفت: لطفا اعلام کنید در نهادهایی که مشغول هستید بازنشستگان چقدر حقوق می‌گیرند. ما دولت ادعا نیستیم. ما دولت خیالبافی نیستیم. ما دولت فریب نیستیم. ما می‌خواهیم راهی که در خرداد ۹۲ به هم وعده دادیم و دست به دست هم دادیم را تا رسیدن به قله ادامه دهیم.
او با بیان اینکه روز سرنوشت نزدیک است، افزود: ۲۹ اردیبهشت روزی است که ما باید راه خود را به مردم‌مان و جهانیان اعلام کنیم. راه ما وحدت اقوام ایرانی است. ما نمی‌خواهیم فارس و ترک باشد. نمی‌خواهیم ترک و کرد باشد. ما ایران متحد می‌خواهیم. ما همانطور که در سال ۹۲ وعده دادیم کرسی زبان ترکی در دانشگاه ارومیه و کرسی زبان کردی در دانشگاه سنندج ایجاد کردیم.
روحانی تصریح کرد: اهل فریب نیستیم و اگر سخنی گفتیم آن را ادامه می دهیم. ما ملت صد در صدی را می‌خواهیم. آنها که می‌خواهند بین ما فاصله ایجاد کنند ما یک ملت واحد و یک مشت گره کرده در برابر بدخواهان هستیم. امروز روز تصمیم ماست.
سازمان ملی جوانان را تاسیس می‌کنیم
او ادامه داد:‌ من درسال ۹۲ وعده احیای دریاچه ارومیه را دادم و به آن عمل کردم و امروز می‌گویم قطار بین شهری ارومیه و تبریز را ایجاد خواهم کرد. راه و مسیر نشاط جوانان را آغاز می‌کنیم. من به شما اعلام می کنم به سازمان اداری و استخدامی ابلاغ کردم که سازمان ملی جوانان را تاسیس کنیم.
کسانی که برای در دست گرفتن قدرت آمده‌اند می‌خواستند شبکه‌ها را فیلتر کنند
رییس‌جمهور با تاکید براینکه ما راه نشاط برای جوانان را ادامه می‌دهیم، تصریح کرد: همه زنان و مردان بدانید کسانی که امروز آمده‌اند و می‌خواهند قدرت را در دست بگیرند در چهار سال گذشته می‌خواستند شبکه‌ها را فیلتر کنند و از گسترش پهنای باندها جلوگیری کنند. می‌خواهند ما را در یک رسانه‌ای که خودشان ساخته اند، منحصر کنند.

۱۳۹۶/۰۲/۱۷ ۲۱:۴۴
سخنرانی فوق العاده زیبا و صریحی بود.
در اینستا لایو دکتر روحانی 5600 نفر مسقیم میدیدند که البته تلگرام ایشان و اکانتهای دیگر اینستاگرام هم سخنرانی ایشان ان را نشان میدادند . (352166)
مهربان توسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶/۰۲/۱۷ ۲۳:۰۷
جالب بود و قابل تامل تدبر و تفکر انشاا...مدافع راستین حقوق ملت موفق شود (352167)
۱۳۹۶/۰۲/۱۷ ۲۳:۴۳
درود بر مرد شجاع اعتدال (352174)
جهان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶/۰۲/۱۷ ۲۳:۴۹
والله ادم نمیدونه چی بگه یکی از نامزدها الان مدیریت بزرگترین نهاد بعد از دولت را داره هزار تومان مالیات نهاد زیر نظرش نمیده ولی حرف از فرار مالیاتی میزنه نفر بعدی پسرش تاجره حرف از شفافیت مالی میزنه بنده خدا روحانی فقط باید عذاب بکشه (352175)
ماهرخ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶/۰۲/۱۸ ۰۲:۴۰
واقعا درست گفتند رئیس جمهور . کسانی که دم از آزادی میزنند کارنامه جالبی ندارند (352176)
رضا .ف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶/۰۲/۱۸ ۰۳:۰۶
با تشکر از اظهارات رییس جمهور ،روحانی باید شفافتر و صریحتر صحبت کند مردم خواهان شفافیت هستند و تمام دزدان بیت المال باید رسوا و محکوم بشوند .از هم میهنان عزیز درخواست دارم که در سرنوشت میهن خود فعال و کوشا باشند قهر با انتخابات آرزوی تندروها و متجاوزین بیت المال است با یاری روحانی نگذاریم کشور به دست آدمهای ناپخته بیفتد و اختلاس و دروغ دوباره فراگیر شود . (352177)
رضا .ف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶/۰۲/۱۸ ۰۳:۰۶
با تشکر از اظهارات رییس جمهور ،روحانی باید شفافتر و صریحتر صحبت کند مردم خواهان شفافیت هستند و تمام دزدان بیت المال باید رسوا و محکوم بشوند .از هم میهنان عزیز درخواست دارم که در سرنوشت میهن خود فعال و کوشا باشند قهر با انتخابات آرزوی تندروها و متجاوزین بیت المال است با یاری روحانی نگذاریم کشور به دست آدمهای ناپخته بیفتد و اختلاس و دروغ دوباره فراگیر شود . (352178)
۱۳۹۶/۰۲/۱۸ ۲۱:۴۸
راستی چرا اقای قالیباف از دستگاه قضا انتقاد نمیکنه یا چرا اقای رئیسی از شهرداری تهران انتقاد نداره فقط دولت مشکل داره؟ (352221)
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶/۰۲/۱۸ ۲۲:۳۷
سخنرانی ایشان را دیدم بسیار عالی بود.با صراحت و محکم. (352227)