۱
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۲۰ ساعت ۰۲:۰۳
کد مطلب : ۱۲۹۸۲۳

لیست فقط جای ۲۱ نفر دارد دوستان!

گروه سیاسی: سید علی جلالی (معمار-طراح شهر و فعال سیاسی) در متنی نوشت: دوستانی که به لیست شورای عالی اصلاح طلبان اعتراض دارند:
طبق  دغدغه شخصی ام نسبت به شهر و تخصصم جمعه گذشته به دیدار آقای موسوی لاری (رییس هیئت رییسه شورای عالی) رفتم و نگرانی های خودم را از ورود آقا زاده ها و نقش رانت ها در چیده شدن لیست بیان کردم.ایشان با صبر و حوصله فرآیند بستن این لیست را برایم توضیح دادند که برایتان نقل می کنم :
#۱۴ استاد دانشگاهی و سیاستمداران و مدیران با سابقه و قابل توجه این مملکت ماموریت بررسی رزومه دوستانی که برای شورای شهر ثبت نام کردند و تایید صلاحیت شدند و ایضا رزومه خود را برای شورای عالی فرستادند را بر عهده داشتند.آنگونه که من فهمیدم برای جلوگیری از رانت ظاهرا حتی نام ها در سر برگ رزومه ها وجود نداشت.شاخص هایی برای نمره دهی تعریف شد که بعضی از آنها به قرار زیر است:
۱.تخصص مربوط به مدیریت شهری
۲.میزان اعتبار دانشگاهی که کاندیدا در آن مدرک گرفته
۳.سابقه مدیریتی
۴.شهره بودن به پاک دستی در منصب مذکور
۵.سابقه تشکیلاتی و آشنایی با امور تشکیلاتی (اعم از احزاب، ngo ها و ...)
و ...
برای هر یک از شاخص ها نمره ای در نظر گرفته شد و به هفتصد و اندی رزومه فرستاده شده نمره داده شد.از این بین قریب به #۱۵۰ نفر از دوستان که نمره بالاتری داشتند و تقریبا هم سطح بودند به مرحله بعد فرستاده شدند.دگر باره این رزومه ها بررسی شدند و از این بین #۴۲ نفر انتخاب شدند.به بیان خود آقای لاری تا این مرحله جز  #۱۴ نفری که مامور به بررسی رزومه ها بودند کس دیگری از رزومه های انتخاب شده خبر نداشت.حتی خود ایشان.در این مرحله نام این #۴۲ نفر که همسطح و همتراز بودند در شورای عالی مطرح شد و به رای گذاشته شد و یک لیست #۲۱ نفره انتخاب شد.
از نام های دیگر با نمره هایشان یک بانک اطلاعاتی درست شد که در آینده برای مناصب گوناگون از دوستان استفاده شود.
به گفته خود آقای لاری ساز و کار به شیوه ای است که جای شبهه ای باقی نماند و هیئت #۱۴ نفره توان پاسخگویی و شفاف سازی را دارا هستند و دلایل محکم و مستدل برای این لیست دارند.
نگذاریم شهرمان بار دیگر به چنگال قالیباف و امثال قالیباف بیفتد.از #تفرقه دوری کنیم.دغدغه شهر در وجود من نهادینه شده است.اما به این لیست #اعتماد میکنم‌. #شهر_فردا را بسازیم.برای #فردای_بهتر گام برداریم.
 

۱۳۹۶/۰۲/۲۰ ۰۳:۱۶
نمی‌دانم چطور نام یاشار سلطانی، لیلا ارشد و عبدالله مومنی، در لیست اصلاح طلبان در تهران نیست. با این لیست اصلاح طلبان باعث انشقاق و شکستن رای خود می‌شوند. چه فرصتی را از دست دادند. (352287)
توسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶/۰۲/۲۰ ۰۶:۰۹
انشاا...رای بیارن و اختلافات بر سر لیست باعث چند لیستی نشه (352290)
۱۳۹۶/۰۲/۲۰ ۰۸:۱۶
امیدوارم لیست مناسبتری بسته بشه تا باعث انشقاق و چنددستگی در اصلاحات نشه یادمون باشه از شورای شهر دوره اول بود و اتفاقا در تهران بود که تفرقه در جبهه اصلاحات به وجود آمد (352292)
دارا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶/۰۲/۲۰ ۰۹:۲۶
به نظر من شورای شهر تهران از ریاست جمهوری کمتر نیست . یادتان رفته الهه راستگو چه بر سرمان آورد؟ (352294)