به روز شده در ۱۳۹۷/۰۲/۰۶ - ۲۳:۱۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۰۸ ساعت ۱۶:۳۰
کد مطلب : ۱۳۱۰۲۳

سرنوشت شوم شماره 10‌های رئال

گروه ورزشی: آخرین شماره 10 موفق باشگاه رئال مادرید لوئیز فیگو بود و پس از او دیگر بازیکنان وارث این شماره نتوانستند دورانی طولانی را در این باشگاه سپری کنند.
به گزارش ورزش سه، لوییس فیگو در سال 2000 به رئال مادرید پیوست تا یکی از جنجالی‌ترین انتقادهای تاریخ فوتبال رقم بخورد. مراسم معارفه هافبک پرتغالی در 24 ژوئن در سانتیاگوبرنابئو به همراه آلفردو دی استفانو برگزار شد. او شماره 10 را بر تن کرد و پس از این که رئال را به قصد اینتر ترک کرد، این شماره در باشگاه مادریدی نحس شد.خامس رودریگس آخرین بازیکنی بود که این نحسی گریبان‌گیریش شد. در ادامه‌ به دیگر بازیکنان مادرید که این شرایط را تجربه کردند، اشاره می‌شود.
 

 روبینیو
مهاجم برزیلی شروع درخشانی در دیدار برابر کادیس داشت و به نظر می‌رسید در برزیل مقایسه‌اش با پله اشتباه نبوده است. او در ترکیب اصلی تیم فابیو کاپلو جایی نداشت. در این شرایط با گراوسن نیز درگیر شد. با این حال توانست نظر برند شوستر را جلب کند اما مطابق انتظار ظاهر نشد.مهاجم برزیلی در حد یک ستاره جهانی نبود. روبینیو در تابستان سال 2008  قراردادش را با رئال مادرید تمدید کرد اما زندگی پرحاشیه‌ای داشت و مواد ممنوعه مصرف می‌کرد. او رئال را با رقم 42 میلیون یورو به مقصد سیتی ترک کرد و دیگر نتوانست به دوران اوج خودبرگردد.
 

 وسلی اسنایدر
او شماره 10 را از روبینیو گرفت و پیش از عملکرد ناامیدکننده‌اش شروع خوبی داشت. هواداران رئال از هافبک هلندی انتقاد می‌کردند. باشگاه نیز او را نمی‌خواست. اسنایدر در سال ۲۰۱۰ به این موضوع اعتراف کرد و گفت‌: در مادرید زیاد از خانه خارج می‌شدم تا از فکر کردن به مسائل زشت بپرهیزم. این کار را انجام دادم و نیاز داشتم تا از این شرایط فرار کنم.با شروع دومین دوره ریاست فلورنتینو پرس در رئال مادرید و امضای قرارداد با بازیکنان جدید کهکشانی‌ (کریستیانو رونالدو، کاکا، کریم بنزما و ...) اشنایدر مجبور شد باشگاه را ترک کند. رییس باشگاه می‌خواست هر چیزی که مربوط به بازیکن هلندی است را پاک کند و اسنایدر مجبور شد از این تیم جدا شود. بازیکن هلندی با قراردادی به ارزش 15 میلیون یورو با اینتر قرار داد امضا کرد، ۱۲ میلیون کمتر از رقمی که رئال مادرید برای خریدش به آژاکس پرداخت کرده بود. او توانست به همراه اینتر در سال 2010 فاتح لیگ قهرمانان اروپا شود. 

  لاسانا دیارا
رئال در حالی با لاسانا دیارا قرارداد امضا کرد که دوباره یک بازیکن همچون ماکه‌له‌له داشته باشد. او از ابتدا ناامیدکننده ظاهر شد. رئال برای استفاده هافبک فرانسوی در ترکیب در رابطه با قوانین یوفا دچار مشکل شد. این قضیه در رابطه با هونتلار نیز اتفاق افتاد اما در نهایت از بازیکن هلندی توانست استفاده کند. دیارا با یک بازیکن شماره ۱۰ (این شماره معمولا به بازیکن های برتر یک تیم داده می‌شود) فاصله زیادی داشت. هافبک فرانسوی با وجود عملکرد ناامیدکننده‌اش با رئال مادرید، قهرمانی در لالیگا، کوپا دل ری و سوپر جام اسپانیا را تجربه کرد.دیارا پس از جدایی‌اش از رئال مادرید دوران بدی را سپری کرد. جام جهانی آفریقای جنوبی را از دست داد. همچنین نتوانست در یورو ۲۰۱۶ شرکت کند. به خاطر فرار مالیاتی از او تحقیق شد و خانواده‌اش در حمله تروریستی پاریس لحظات تلخی را تجربه کردند. 

 مسوت اوزیل
مدیران رئال پس از جام جهانی 2010، عاشق سبک بازی هافبک آلمانی شدند. اوزیل بازیکن محبوبی بود اما نزد سرمربی‌اش این محبوبیت را نداشت. ژوزه مورینیو مشکلات زیادی با بازیکن آلمانی داشت و حتی یک بار سرخیو راموس وارد این جریان شد و به حمایت از دوستش پرداخت. سرمربی پرتغالی دائما از اوزیل انتقاد می‌کرد و گفت‌: تو بچه هستی، ما به تو نیاز نداریم.همچنین پدر و مدیر برنامه اوزیل خواهان افزایش دستمزد این بازیکن بودند. او در نهایت در تابستان 2013 با قراردادی به ارزش 45 میلیون یورو به آرسنال پیوست.