به روز شده در ۱۳۹۶/۱۲/۲۷ - ۱۴:۱۳
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۲۸ ساعت ۱۴:۰۰
کد مطلب : ۱۳۲۰۶۶

انواع بلیط هواپیما و نکات مربوط به آن

در گذشته ممکن بود برخی سفرها روزها، هفته ها و ماه ها طول بکشد که سختی های زیادی را نیز به همراه داشت؛ اما حالا شما می توانید تنها در یک ساعت از تهران به مشهد بروید و مسافتی چند صد کیلومتری را در مدتی کوتاه با خیال راحت و در نهایت آسودگی طی کنید.
با گذشت زمان و پیشرفته شدن تکنولوژی، دانش و فناوری سفر به دنیا، آیتم هایی مانند زمان و مسافت به حداقل خود رسید و مسافران به راحتی با استفاده از وسایل نقلیه مدرن به تمام اقصی نقاط جهان سفر می کنند. اما نکته‌ای که در این جا اهمیت دارد این است که باید قبل از سفر چه تدابیری را اعمال کنیم؟نکاتی درباره بلیط هواپیما، سفر و پرواز
در این مقاله با نکاتی درباره بلیط هواپیما، سفر و پرواز در خدمت شما خواهیم بود؛ با سایت RSS همراه باشید.

پروازهای سیستمی
همانطور که نام این پرواز عنوان شد، پرواز های سیستمی از قبل برنامه ریزی شده هستند که در دستان خطوط هوایی بوده و برای زمان های نسبتا طولانی طراحی شده اند و امکان خریداری کردن این بلیط برای مسافران در فصل های زمانی بلند مدت محیاست؛ اگرچه ممکن است تغییراتی در برنامه های این پروازها انجام گیرد اما تا مقدار زیادی این برنامه ثابت می باشد. بلیط این پروازها به واسطه ی خود و یا توسط نمایندگی های خطوط هوایی و آژاس های مسافرتی معتبر به فروش می رسد.


بلیط هواپیما، سفر و پرواز

پروازهای چارتر
در اصطلاح لغوی به چارتر عنوان دربست یا اجاره ای را داده اند. در بحث توریست و سفر، چارتر برحسب معمول به شکل کلمه ی  به اجاره قرار گرفتن به طور کامل یک هواپیما یا میزانی از صندلی های هواپیما (صندلی های چارتر) یا هتل یا وسیله نقلیه و مکانی به دست یک شرکت و موسسه خدمات گردشگری مورد استفاده قرار می گیرد.
در ادامه این موضوع می توان گفت یک شرکت توریستی با اعتبار با توجه به مجوزهای مورد نیاز می تواند تقاضای چارتر هواپیما در مسیر خاصی را به خطوط هوایی ارائه نماید و خطوط هوایی با در نظر گرفتن صلاحدید و گرفتن ضمانت های مورد نیاز از شرکت متقاضی این اجازه را صادر نماید و پرواز چارتر را اعمال کند.


پروازهای چارتر

با در نظر گرفتن این نکته که چارتر وظیفه دارد کلیه هزینه ها و نیز مراحل فروش بلیط را خود کاملا مطابق بر مبلغ توافقی با خطوط هوایی ضمانت کند. در قوانین نیز به خطوط هوایی دستور داده شده که با در نظر گرفتن  نیاز بازار به بیشتر از پروازهای برنامه ای پرواز چارتر برقرار سازند.
دقت داشته باشید که پروازهای چارتری علی‌رغم قیمت پایین تری که نسبت به پروازهای سیستمی دارند، دارای محدودیت هایی نظیر عدم کنسلی نیز می باشند و در صورتی که این بلیط ها را خریداری کرده و بعدا بنا به هر دلیلی از سفر خود پیشمان شده و بخواهید آن را کنسل کنید، چنین امکانی برای شما وجود نخواهد داشت!

انواع هواپیما برحسب پرواز
در کنار آشنا کردن شما با انواع بلیط ها خوب است که در مورد پرواز ها نیز اطلاعات اندکی نیز داشته باشید. فرق  پرواز چارتر با پرواز سیستمی تنها در روش فروش بلیط هواپیما و متصدی آن می باشد. هیچ تضادی در نوع هواپیما، خدمات، پرسنل پروازی و دیگر موارد مابین پروازهای برنامه ای و چارتر شکل نخواهد گرفت و شما با خریداری کردن بلیط هواپیما چارتر از همان خدماتی بهرمند می شوید که در پروازهای برنامه ای از آن بهره گرفته اید.
رزرو هتل های کسب و کاری
اقامت در یک شهر باید پیش زمینه ای مثل هتل یا مهمانسرا داشته باشد. هتل های کسب و کاری می توانند بهترین عملیات تجاری باشند، به خصوص وقتی که به کشورهای اروپایی سفر می کنید. این هتل ها به علت کاهش مسافرت های کاری در فصل های گرم سال و آخر هفته ها از رواج بسیار فراوانی برخوردار نیستند و امکان دارد قیمت آنها به طور چشمگیری کم شود و اگر امید به دریافت ارتقای اتاق خود را دارید، پایان روز کاری تقاضای خود را در این مورد مطرح سازید.


رزرو هتل

بطور کلی توصیه می کنیم همواره پیش از آغاز سفر خود و حتی از مدت ها قبل نسبت به رزرو هتل خود بصورت آنلاین یا تلفنی اقدام کنید.

منبع:http://www.rss-news.ir

#هواپیما #بلیط #هتل #رزرواسیون_هتل #پرواز #بلیط_چارتر