به روز شده در ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۲:۰۰
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۳۱ ساعت ۱۰:۱۳
کد مطلب : ۱۳۲۲۳۸

مرگ يك تروریست در مترو بروکسل/عكس

گروه بين الملل: پلیس بلژیک به یک مرد که گفته می‌شود قصد حمله انتحاری به ایستگاه قطار بروکسل را داشته شلیک کرده و او را کشته است.
به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، سه‌شنبه‌شب یک مظنون به عملیات انتحاری در ایستگاه قطار مرکزی بروکسل، پایتخت بلژیک، به ضرب گلوله سربازان کشته شد.پلیس ضد تروریستی بلژیک تحقیقات برای شناسایی هویت این فرد را آغاز کرده است.در همین راستا، «اریک ون دیرسیپت» دادستان فدرال به خبرنگاران گفته است: «انفجاری کوچک در ایستگاه قطار روی داد که به مثابه اقدامی تروریستی بوده است.»وی در عین حال از اظهارنظر درخصوص گفته‌های شاهدان عینی مبنی بر این که فرد مظنون پیش از انفجار فریاد زده بود «الله اکبر»،‌ خودداری کرد.
 
طبق این گزارش، به دنبال این حادثه پلیس ایستگاه قطار را تخلیه کرد.براین اساس، یک کارمند ایستگاه قطار گفته است، مردی که کوله پشتی به همراه داشت فریاد زد الله اکبر، و سپس شیء در نزدیکی او منفجر شد. اما به رغم این انفجار، به کسانی که در محدود سه متری این مرد قرار داشتند آسیبی وارد نشد.رسانه‌های بلژیک به نقل رییس ایستگاه مرکزی بروکسل نوشته اند، فرد مظنون در حدود ۳۰ تا ۳۵ سال سن داشت و پیش از انفجار فریاد زد الله اکبر و سپس به سمت بخش‌های ۳ و ۴ ایستگاه رفت.