به روز شده در ۱۳۹۷/۰۱/۳۱ - ۱۳:۰۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۱۷ ساعت ۱۶:۰۸
کد مطلب : ۱۳۳۰۸۱

آش‎فروشی با خودروی مدل بالا

گروه اقتصادی: فروش آش خانگی و دیگر غذاهای سنتی در کنار جاده های کشور از جمله مشاغلی است که طی دهه اخیر رواج بیشتری گرفته است و شاید بتوانیم بگوییم بخشی از زنان روستایی به این شغل فعالیت دارند.
به گزارش تسنیم، فروش آش های مختلف خانگی یکی از مشاغل کنار جاده ای است که روستاییان به ویژه زنان روستایی به آن مشغول هستند. شاید بتوانیم بگوییم این نوع کار نیز شاخصه ای از مشاغل خانگی است.از نگاه بسیاری از کارشناسان، کسب‌وکارهای خانگی مطمئن‌ترین راه درآمدزایی به شمار می‌روند که در کاهش بیکاری و ایجاد فرصت‌های شغلی بسیار نقش موثر و سازنده‌ای دارند. در دنیای امروز که توسعه پایدار و کاهش فقر و محرومیت دغدغه دولت‌ها به‌شمار می‌رود توجه به مشاغل خانگی اهمیت بسیاری دارد، اما هستند در این میان افرادی که منتظر برنامه دولتی ها نمی مانند.

این دست از ماشین هایی که در کنار جاده ها به فعالیت هایی مانند فروش عدسی،آش های خانگی و املت و نیمرو و... می پردازند و حتی برخی از آنها ماشین های مدل بالا هم هستند، علاوه بر اینکه به کسب درآمد می رسند، برای مسافران جاده ها هم مفید هستند چرا که تعداد زیادی از مردم در راستای سلامتی خود به غذاهای سنتی و خانگی بیشتر از غذاهای فست فود اعتماد می کنند.