به روز شده در ۱۳۹۶/۱۱/۲۹ - ۰۱:۲۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۳ ساعت ۱۹:۰۳
کد مطلب : ۱۳۳۴۶۶
بیانیه وزارت خارجه انگلیس:

اجرای برجام موفقیت برای جامعه بین‌الملل

گروه بین الملل: وزارت امور خارجه انگلیس به مناسبت دومین سال حصول توافق هسته‌ای تأکید کرد: برجام نمونه‌ای از آن چیزی است که می‌تواند با همکاری جامعه بین‌المللی با یکدیگر حاصل شود.
وزارت امور خارجه انگلیس همزمان با دومین سالروز حصول توافق هسته‌ای میان ایران و گروه 1+5 بیانیه‌ای منتشر و در آن اعلام کرد: روز جمعه،‌14 ژوئیه 2017 دومین سال امضای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) است که معمولاً با نام توافق هسته‌ای با ایران شناخته می‌شود و میان این کشور و آمریکا، انگلیس، چین، فرانسه، آلمان، روسیه و اتحادیه اروپا حاصل شد.

وزارت امور خارجه انگلیس در دومین سالگرد این توافق موضع این کشور مبنی بر اجرای کامل و دقیق برجام را مورد تأکید قرار می‌دهد. بوریس جانسون، وزیر امور خارجه انگلیس در ادامه این بیانیه آورده است: توافق هسته‌ای با ایران از طریق وضع محدودیت‌های سخت بر برنامه هسته‌ای ایران در ازای لغو تحریم ها کمک کرد تا جهان مکانی امن‌تر باشد. این یک مثال از آن چیزی است که در صورت همکاری جامعه بین‌المللی با یکدیگر می‌تواند به دست آید.

وی افزود: انگلیس کماکان به همکاری با جامعه بین‌الملل برای تضمین اجرای این توافق که یک موفقیت است ادامه می‌دهد، توافقی که دستاوردهای واقعی برای امنیت جهانی و منع اشاعه هسته‌ای بعلاوه منافع قابل توجه برای مردم ایران داشته است.
 
مرجع : ایسنا