به روز شده در ۱۳۹۶/۱۲/۰۱ - ۱۷:۰۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۶ ساعت ۱۷:۱۵
کد مطلب : ۱۳۳۶۶۹
دستگیری متهم بعد از ۴ ماه

راز جسد مجهول الهویه فاش شد

گروه حوادث: زن جوان در جریان تحقیقات پلیسی اعتراف کرد همسرش در درگیری با برادرش او را با چاقو به قتل رسانده است. با اعتراف زن جوان قاتل فراری با گذشت ۴ ماه از زمان قتل عصر دیروز درمخفیگاهش دستگیر شد .
راز جسد مجهول الهویه فاش شد
 به گزارش مهر نخستین روز از فروردین ۹۶ جسد مردی ناشناس در جاده ای فرعی واقع در جاده جاجرود کشف و بلافاصله موضوع به کلانتری ۱۴۶ حکیمیه اعلام شد .با حضور مأمورین کلانتری در محل و انجام بررسی های اولیه مشخص شد جسد متعلق به جوانی حدودا ۳۵ ساله است که بر اثر اصابت ضربات متعدد جسم تیز به قسمت های مختلف شکم، پا و گردن به قتل رسیده است.با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «قتل عمـد» و به دستور بازپرس شعبه ششم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .با توجه به مجهول الهویه بودن جسد، تحقیقات اولیه بر شناسایی هویت جسد کشف شده متمرکز شد و نهایتا هویت آن به نام داوود . ن (۳۵ ساله) با سابقه دستگیری مرتبط با جرایم مواد مخدر  شناسایی شد .
با شناسایی خانواده مقتول در منطقه اتابک - خیابان شهید غیاثی، کارآگاهان به اعضای خانواده مقتول مراجعه و در همان تحقیقات اولیه اطلاع پیدا کردند که آنها هیچگونه طرح شکایتی مبنی بر فقدان یکی از اعضای خانواده ی خود انجام نداده اند!!؛ زمانیکه تحقیقات در خصوص علت عدم طرح شکایت فقدان مقتول از خانواده اش انجام شد، آنها در اظهارات خود عنوان داشتند: "داوود به واسطه مصرف موادمخدر سابقه غیبت های طولانی مدت از خانه داشت و ما نیز به همین دلیل به تصور اینکه او پس از گذشت مدتی مجددا به خانه باز می گردد، به پلیس مراجعه نکردیم". تحقیقات پلیسی از محل زندگی مقتول و خانواده اش در دستور کار کارآگاهان قرار داشت تا نهایتا کارآگاهان با تحقیقات از اهالی محل زندگی مقتول اطلاع پیدا کردند که چند روز پیش از کشف جسد مقتول در محدوده جاجرود، درگیری شدیدی مابین او و اعضای خانواده اش صورت گرفته و از همان ایام، مقتول دیگر در محل سکونتش رؤیت نشده است .
تحقیقات در این خصوص در دستور کار کارآگاهان قرار داشت و هر کدام از اعضای خانواده ی مقتول اظهاراتی متفاوت در خصوص علت و انگیزه درگیری بیان می کردند .طی تحقیقات از اعضای خانواده مقتول، خواهر مقتول در صحبت هایش عنوان کرده بود که هیچ ترددی به محدوده کشف جسد برادرش نداشته است و گفته بود که ما اصلا به سمت جاجرود نرفته ایم و فقط یک بار آن هم بعد از اتمام مراسم برادرم به دماوند رفتیم و غروب هم برگشتیم.بررسی ادعای خواهر متهم در خصوص عدم تردد در منطقه جاجرود در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و با انجام اقدامات ویژه پلیسی کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که خواهر مقتول در حال کتمان حقیقت است ؛ لذا با هماهنگی بازپرس پرونده، تحقیقات پلیسی از خواهر مقتول در دستور کارآگاهان قرار گرفت و سرانجام وی ۲۴ تیرماه  لب به اعتراف گشود و به اطلاع از قتل برادرش و همچنین معاونت در انتقال جسد وی به جاده جاجرود اعتراف کرد .
خواهر مقتول در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: ۲۸ اسفند مادرم با من تماس گرفت و گفت داوود پدرت را می زند ؛ من و شوهرم به نام مهدی . ق ( ۴۲ ساله ) به منزل پدرم رفتیم ؛ در زمان ورود، داوود با چاقو پدرم را تهدید می کرد و با دیدن ما، به سمت شوهرم حمله ور شد ؛ شوهرم نیز با چاقویی که روی دیوار دستشویی قرار داشت، او را زد ؛ پس از قتل برادرم، همه ترسیده بودیم ؛ جسد را داخل پارچه ای گذاشتیم و با خودرو سواری که شوهرم از دامادشان به امانت گرفته بود، جسد را به منطقه ی جاجرود قبل از پلیس راه در داخل یک جاده ی فرعی خاکی منتقل کردیم.با توجه به اعترافات خواهر مقتول، کارآگاهان با مراجعه به محل سکونت "مهدی . ق" در خیابان شهید غیاثی، اقدام به دستگیری مهدی . ق کردند .
مهدی . ق در اظهارات اولیه منکر هرگونه ارتکاب جنایتی شد اما پس از مواجه حضوری با همسرش و اطلاع از اعتراف صریح وی به ناچار لب به اعتراف گشود ؛ "مهدی . ق" ضمن تأیید اظهارات همسرش، در تکمیل آنها گفت: برای  نصیحت کردن برادرزنم، به منزل پدرزنم رفتیم اما به محض ورود به داخل خانه، داوود با چاقو به من حمله ور شد ؛ من نیز با چاقویی که از لبه ی دیوار برداشتم، او را زدم ؛ ... ؛ سپس جنازه را با [کمک] همسرم به منطقه ی جاجرود انتقال دادیم و در کنار جاده ای خاکی رها کردیم.