۱۱

فيش حج تمتع آزاد ۱۱ ميليون تومان!

شنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۱ ساعت ۱۶:۵۶
هرچند طبق اعلام سازمان حج و زيارت، خريد و فروش فيش هاي عمره مفرده و تمتع توسط دلالان غير قانوني و ممنوع است اما عاشقان مكه مكرمه براي تحقق آرزوي ديرينه خود حاضرند ميليون ها تومان پول خود را در بازار سياه خريد و فروش فيش هاي حج خرج كنند.
نوبت هاي طولاني حج، موجب رونق گرفتن هرچه بيشتر بازار خريد و فروش اينگونه فيش ها و پرپول شدن جيب دلالان شده شده است. مدت ها است كه تبليغات خريد و فروش فيش هاي حج، مشتاقان زيارت خانه خدا را بيش از گذشته براي رسيدن به آرزوي ديرينه اميدوار مي سازد؛ آرزويي كه به دليل نوبت هاي طولاني به يك دغدغه تبديل شده است.
زماني، توان رفتن به سرزمين وحي و ديدار كعبه دوست مشكل زائران خانه خدا بود اما امروز اين مشكل كمرنگ تر شده و به دليل تعداد زياد متقاضيان سفر حج براي مشرف شدن به خانه خدا و نوبت هاي طولاني، برخي بسياري از بايدها و نبايدهاي اين مسير را ناديده مي گيرند.

دلالان در اين بازار داغ، فيش هاي حج را بي آنكه خود قصد زيارت داشته باشند با نيات سودجويانه براي خود و بستگان مي خرند و چند صباحي بعد به قيمتي گزاف در بازار سياه مي فروشند؛ آن هم در شرايطي كه هم اكنون ظرفيت تشرف به خانه خدا براي حج تمتع تا ۱۷ سال و در حج عمره تا حدود شش سال آينده تكميل است.
يک دلال درباره غير قانوني يا قانوني بودن خريد و فروش فيش هاي حج و زيارت مي گويد: انتقال فيش هاي حج و عمره كاملا قانوني انجام مي شود و در دفاتر زيارتي داراي مجوز سازمان حج و زيارت، سند به اسم فرد خريدار زده مي شود و به همين دليل، خريد و فروش آنها قانوني است. اين دلال خريد و فروش فيش هاي حج و عمره همچنين درباره قيمت هاي روز فيش هاي عمره و تمتع مي افزايد: قيمت فيش ها باتوجه به زمان اعزام و اينكه چند روز يا ماه يا سال به اعزام مانده باشد، متفاوت است اما قيمت فروش فيش هاي تمتع امسال، ۱۱ ميليون تومان و فيش هاي عمره نيز سه ميليون تومان است.
کد مطلب: 1340
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *


حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۰۷/۱۴ ۰۹:۲۳
سلام من برای خود و خانمم دو فیش عمره یا تمتع میخواهیم ممنون میشم راهنمائیم کنید
hamidtaheri53@yahoo.com (142105)
باران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۵/۲۲ ۱۴:۰۷
پیاده بریدخیلی زودمشرف میشیدبااین اوضاع بوجودامده (244775)
میلاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۰۸/۳۰ ۱۴:۱۹
قیمت فیش حج عمره ازاد
چند است؟؟ (174098)
۱۳۹۲/۰۹/۰۷ ۱۴:۵۱
سلام من تا کی باید منتظر ثبت نام حج تمتع بشینم. به من واجب هست چون وضع مالیم خوب هستش یعنی از عهده ثبت نام بر میام حالا تا مشرف شدن و رفتن و واریز بقیه پواش خدا بزرگ هستش اینجور که میگن تا هفده سال دیگه ظرفیت تکمیل هستش کی زنده کی مرده تا تقریبا دو ده دیگه (179542)
ایپکناز حاتمی هستم یک بازنشسته
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۱۰/۱۷ ۱۸:۱۷
از دولت محترم تقاضا دارم یک فکری هم بحال ما بازنشسته ها بکند ازما هم چون دیگه سنمان بالاست اگرمی شود جداگانه ثبت نام به عمل بیاورد شاید سعادت زیارت نسیب ماهم بشود متشکرم (196495)
عبدالمناف ارومیه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۰۹/۱۹ ۲۲:۲۵
سلام من میخوام فیش حج تمتع ازادبرای سال اینده تهیه کنم اما قیمت منصفانه ان را نمیدونم میشه قیمت روبگین بعدبه کجا مراجعه کنم باتشکر (185741)
بردیده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۲/۲۹ ۱۲:۴۱
سلام اگر امکان دارد انهایی که برای چند مین بار تمتع مشرف می شوند حذف گردند تا اوضاع بهتر گردد (228324)
قاسم زمانی ازاهواز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۵/۲۹ ۰۱:۱۳
ازطریق کشورهای عربی هم میتوان به حج رفت درصورت امکان راهنمایی کنید متشکرم (246107)