به روز شده در ۱۳۹۷/۰۳/۰۷ - ۱۲:۰۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۱۱ ساعت ۰۹:۴۸
کد مطلب : ۱۳۴۴۸۸
سرپرست گروه بامداد مشهد:

شاید به لغو کنسرت‌ها عادت کرده‌ایم

گروه فرهنگی: یک هنرمند موسیقی خراسان رضوی با بیان این‌که واکنش صنفی خاصی در این استان نسبت به لغو کنسرت شهرام ناظری در قوچان نشده است، گفت: شاید متاسفانه ما دیگر به لغو کنسرت‌ها عادت کرده‌ایم.
شاید به لغو کنسرت‌ها عادت کرده‌ایم

سالار مرتضوی در گفت‌وگو با ایسنا، ادامه داد: هنرمندان مشهد و استان خراسان سال‌هاست که نسبت به این موضوع‌ها واکنش نشان می‌دهند و این‌طور نیست که به یک موضوع خاص واکنش نشان دهند. این واکنش‌ها سال‌ها در قالب نامه و طومار به رئیس‌ جمهور و رئیس مجلس یا ملاقات‌های متعدد با مسوولان استانی بود.این نوازنده دف اظهار کرد: روزی نبوده که هنرمندان موسیقی این منطقه پیگیر این خواسته بحق نبوده باشند. این استان به موسیقی نیاز دارد، مشهد در کشور، پایگاه شماره یک موسیقی زیرزمینی است. نمی‌دانم مسوولان چرا این‌ها را نمی‌شنوند؟ یا اگر می‌شنوند، مایل نیستند متوجه شوند، یا اگر متوجه می‌شوند بنا بر دلایلی عمل نمی‌کنند.

مرتضوی با بیان این‌که اتفاقی که برای کنسرت «آواز پارسی» شهرام ناظری و پسرش رخ داد، اتفاق بسیار بدی بود، اظهار کرد: البته من به‌عنوان یک هنرمند موسیقی، سالن ورزشی را مناسب کنسرت نمی‌دانم و فکر نمی‌کنم در قوچان، سالنی با ظرفیت بالا که بتواند از هنرمندی مانند آقای ناظری استقبال کند، وجود نداشته باشد. شاید برگزارکنندگان از سر اجبار این سالن را انتخاب کرده بودند.این نوازنده تاکید کرد: در ۱۰ سال اخیر آنچه باید گفته می‌شد، گفته شده است. امیدواریم روزی این حرف‌ها شنیده شود.

اجرای گروه «بامداد» مشهد در تهران

مرتضوی که سرپرست گروه موسیقی «بامداد» مشهد هست، از اجرای این گروه در تهران خبر داد و گفت: این کنسرت که ۱۲ مردادماه خانه هنرمندان روی صحنه خواهد رفت، در دو بخش اجرا می‌شود. بخش اول آن به اجرای موسیقی دستگاهی در آواز افشاری و دستگاه نوا اختصاص دارد و قطعات آن توسط اعضای گروه ساخته و آهنگسازی شده است. در بخش دوم نیز موسیقی فولکلور شمال و جنوب خراسان اجرا خواهد شد.