به روز شده در ۱۳۹۷/۰۳/۰۶ - ۲۰:۴۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۱۴ ساعت ۱۱:۱۴
کد مطلب : ۱۳۴۶۲۱

قصاص برای عامل قتل عام خانوادگی

گروه حوادث_رسانه ها: روزنامه ایران نوشت:حکم قصاص مرد جوانی که به بهانه خونخواهی پدر و برادرانش، به خانه‌ای در یکی از روستاهای شهرستان ایرانشهر هجوم برده و با شلیک گلوله 5 کودک، دو زن و یک مرد را کشته بود، از سوی دادگاه کیفری صادر شد.راز این جنایت تکان دهنده، صبح 20 دی سال گذشته هنگامی فاش شد که کارمند اداره بهداشت برای واکسیناسیون کودکان به خانه‌ای در روستای نصرآباد رفته بود اما متوجه شد در خانه به طرزمشکوکی بازاست و هیچ صدایی هم نمی‌آمد. او که با دیدن شرایط، حسابی مشکوک شده بود آرام آرام وارد خانه شد اما به محض ورود با صحنه‌ای دلخراش و باورنکردنی روبه‌رو شد. اجساد خونین 5 کودک، دو زن و یک مرد که هدف قتل عام قرارگرفته بودند روی زمین افتاده بود. زن جوان بلافاصله موضوع را به پلیس واهالی روستا اعلام کرد و با این تماس، کارآگاهان جنایی وبازپرس کشیک دادسرا راهی روستای مورد نظر شدند.
 
در جریان تحقیقات کارآگاهان جنایی ایرانشهر مشخص شد یکی از زن‌ها- نسترن- شب گذشته همراه فرزندانش به خانه برادرش-‌محل جنایت-رفته بود که آنها وخانواده برادرش دراین جنایت انتقامجویانه با شلیک گلوله به قتل رسیده بودند.ازسوی دیگرتیم جنایی درتجسس‌های مویرگی درروستا پی بردند یکی از اهالی با شوهر نسترن اختلاف داشته و او را عامل قتل پدر و برادرانش معرفی کرده است. به همین خاطر مرد جوان به بهانه خونخواهی پدر وبرادرانش، شبانه به همراه دو همدست دیگرش وارد خانه شد و تمام ساکنان را به رگبار بست. با افشای این راز، متهمان پرونده درعملیات‌های ویژه وضربتی کارآگاهان درچند نقطه استان شناسایی و دستگیر شدند. پس ازتکمیل تحقیقات جنایی و صدورکیفرخواست، پرونده جنایتکاران برای محاکمه در وقت فوق‌العاده به دادگاه کیفری استان ارسال شد. بدین‌ترتیب متهمان هفته گذشته پای میز محاکمه ایستادند.
 
رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به اینکه پرونده قتل عام خانوادگی موجب جریحه‎دار شدن احساسات عمومی و اخلال در امنیت عمومی شده بود؛ به صورت ویژه و با سرعت و دقت مورد رسیدگی قرار گرفت و عامل اصلی با حکم دادگاه کیفری به قصاص محکوم شد.‌ حجت‎الاسلام والمسلمین ابراهیم حمیدی ادامه داد: درصورت اعتراض وکلا، پرونده به دیوان عالی کشور ارسال خواهد شد و خارج از نوبت مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت تا پس از تشریفات قانونی لازم اجرا شود.