به روز شده در ۱۳۹۶/۱۲/۰۵ - ۰۷:۳۰
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۱۸ ساعت ۰۹:۰۹
کد مطلب : ۱۳۴۸۳۹
ترامپ: کره‌شمالی با خشم و آتشی روبرو می‌شود که جهان تاکنون مشابه آنرا ندیده

پیونگ‌یانگ، مجددا آمریکا را تهدید کرد

گروه بين‌الملل: رژيم كمونيستي کره شمالی اعلام کرد: در نظر دارد، موشک های بالستیک میان بردی به پایگاه‌های آمریکایی در جزیره گوام در اقیانوس آرام شلیک کند.
پیونگ‌یانگ، مجددا آمریکا را تهدید کرد
 به گزارش خبرگزاری رسمی کره شمالی (کی سی ان ای KCNA) گزارش داد این کشور روز چهارشنبه اعلام کرده است در نظر دارد موشک‌های بالستیک میان بردی به پایگاه‌های آمریکایی در جزیره گوام در اقیانوس آرام شلیک کند.خبرگزاری رسمی کره شمالی در ادامه افزود: "دولت پیونگ یانگ گفته است فعلا با دقت هر چه تمام تر در حال بررسی طرح عملیاتی خود در مورد شلیک یک موشک بالستیک از نوع هواسونگ-12 Hwasong-12 به اطراف جزیره گوام است."
 
به گزارش خبرگزاری فرانسه از سئول، این تهدید چند ساعت بعد از اظهارات دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اعلام شد که وعده داده بود در صورتی که پیونگ یانگ به تهدید واشنگتن با توسعه برنامه های بالستیک و هسته ای خود ادامه دهد با آتش به کره شمالی پاسخ دهد.
یادآور می شود، رئیس جمهور آمریکا هشدار داد، در صورت ادامه تهدید آمریکا؛ کره شمالی با خشم و آتشی روبرو می شود که جهانیان تاکنون مشابه آن را ندیده اند. 
ترامپ گفت: وی (رهبر کره شمالی) بسیار تهدید آمیز و فراتر از گام های معمول اقدام کرده است و همانطور که گفتم، با آتش و خشم و در واقع قدرتی روبرو می شوند که جهانیان تا کنون مشابه آن را ندیده اند. 
 
سی ان ان: بعد از تهدید ترامپ، کره شمالی نیز آمریکا را به حمله موشکی به گوام تهدید کرد
شبکه تلویزیونی سی ان ان گزارش داد در پی اظهارات تهدید آمیز دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا علیه کره شمالی، این کشور نیز تهدیدی متقابل را علیه آمریکا مطرح کرد. رئیس جمهور آمریکا تهدید کرده بود بهتر است کره شمالی دیگر آمریکا را تهدید نکند. هنوز ساعاتی از این تهدید نگذشته بود که کره شمالی تهدید کرد عملیاتی اجرایی را برای حمله با موشک بالستیک به گوام که تحت کنترل آمریکاست، در دست بررسی دارد.
کارشناسان می گویند تهدیدی که ترامپ علیه کره شمالی مطرح کرد، همان تهدیدی است که رئیس جمهور ترومن پس از حمله اتمی به هیروشیما به ژاپن داده و گفته بود در صورتی که آنها شرایط ما را قبول نکنند، تخریبی را از آسمان شاهد خواهند بود که جهان هرگز به خود ندیده بود. البته ژاپنی ها در آن زمان واکنش مناسب نشان ندادند و سه روز بعد از این تهدید، دومین و آخرین حمله اتمی ثبت شده در تاریخ به ناکازاکی صورت گرفت.