به روز شده در ۱۳۹۶/۱۲/۰۱ - ۱۵:۱۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۱۹ ساعت ۱۲:۱۱
کد مطلب : ۱۳۴۹۰۳
با اکران سه فیلم جدید

پرده نقره‌ای رنگ تازه‌ گرفت

گروه فرهنگی: با اکران سه فیلم جدید از روز چهارشنبه در سینماهای سراسر کشور پرده نقره‌ای رنگ تازه‌ای گرفت.
پرده نقره‌ای رنگ تازه‌ گرفت
به گزارش  ایرنا، از روز چهارشنبه سه فیلم سینمایی «زادبوم»، «سارا و آیدا» و «فصل نرگس» هر سه با موضوعات اجتماعی در سینماها به نمایش درآمدند. به نظر می رسد این سه اثر که همگی مضمونی اجتماعی دارند کمی از ماراتن اکران فیلم های طنز که در ماه‌های اخیر گوی سبقت را از دیگر ژانرها ربوده بود کاسته و به تعادل نزدیک کند.

**زادبوم و حضور دوباره آقای بازیگر در سینما
فیلم سینمایی «زادبوم» که پس از هشت سال از امروز رنگ پرده نقره ای را به خود دید، ساخته ابوالحسن داوودی کارگردان پیشکسوت سینما است.در خلاصه داستان زادبوم آمده است: شکست در انتخابات ریاست جمهوری، سه نسل خانواده ای از هم پاشیده راکه هرکدام در گوشه ای از دنیا روزگار می گذرانند ، دوباره گرد هم می آورد. آنان در می یابند که مشکلات زندگی شان جزبا تکیه بر عشق و خانواده ای که اختلافات را فراموش می کند و دوباره قدرت می گیرد، میسر نیست.در این فیلم عزت‌الله انتظامی، بهرام رادان، رویا تیموریان، مسعود رایگان، پگاه آهنگرانی، مهدی سلوکی، هوشنگ توکلی، احمد کاوری، رضا آحادی، علی مردانه، صدیقه کیانفرد، افشین نخعی، احمد حبیب‌زاده، یعقوب‌ نژاد غفوری، احمد بازماندگان قشمی، سمیه زارعی، محمد رکنی ایفای نقش می کنند.

**مازیار میری با سارا و آیدا آمد
فیلم سینمایی «سارا و آیدا» ساخته مازیار میری که اکران آن از امروز آغاز شده موضوع جذابی را سوژه فیلم قرارداده و به نظر کارشناسان بیش از دیگر آثار اکران شده توان جذب مخاطب را دارد. در خلاصه داستان فیلم آمده است: سارا و آیدا دوستان صمیمی هستند که آبروی یکی از آنها به خطر افتاده و حالا باید به کمک هم شرایط را به حالت عادی بازگردانند، اما این 2 دوست تا کجا پای یکدیگر می‌ایستند؟در این فیلم غزل شاکری، پگاه آهنگرانی، مصطفی زمانی، سعید چنگیزیان، شیرین یزدان بخش، احمد هاشمیان بخش و تینا پاکروان به ایفای نقش می‌پردازند.

**نگاه متفاوت نگار آذربایجانی
فیلم سینمایی «فصل نرگس» سومین و دیگر فیلمی است که از امروز اکران خود را در سینماهای سراسر کشور آغاز کرده است.این فیلم به کارگردانی نگار آذربایجانی مانند اولین کار این فیلمساز نگاهی متفاوت به جامعه دارد و توانست نظر کارشناسان را در جشنواره فیلم فجر به خود جلب کند. درخلاصه داستان فیلم آمده است: «فصل نرگس» با نگاهی انسان‌دوستانه، قصه ای امیدبخش را از جنوبی‌ترین نقطه تا شمالی‌ترین منطقه پایتخت به شیوه ای متفاوت به تصویر کشیده است.دراین فیلم ریما رامین فر، یکتا ناصر، امیر آقایی، پژمان بازغی، شایسته ایرانی، محمدرضا هدایتی، صالح میرزاآقایی، شیرین اسماعیلی و...، با حضور گوهر خیراندیش، با معرفی شبنم گودرزی و بازیگران کودک ایلیا نصرالهی و امیر صدرا حقانی به ایفای نقش می‌پردازند.