به روز شده در ۱۳۹۶/۱۲/۰۲ - ۲۰:۱۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۲۸ ساعت ۱۱:۵۳
کد مطلب : ۱۳۵۳۰۷

اظهارات معاون سابق سیا درباره برجام

گروه بين‌الملل: دیوید کوهن معاون پیشین سازمان مرکزی اطلاعات آمریکا گفت:‌ حتی اگر ترامپ پایبندی ایران به برجام را رد کند، جامعه بین المللی با تحریم‌های آمریکا علیه ایران همراه نخواهد شد.
اظهارات معاون سابق سیا درباره برجام
به گزارش سی ان ان، دیوید کوهن معاون پیشین سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در گفت و گو با این شبکه، تصمیم گیری ترامپ درباره ایران را ناراحت کننده توصیف کرد.وی گفت به نظر می رسد ترامپ بدون اینکه به اطلاعاتی برای پشتیبانی از نظرات خود دست یابد، درخصوص ایران تصمیم گیری می‌کند. کوهن تاکید کرد: این در حالی است که تحلیلگران آمریکا به همه مجموعه های اطلاعات محرمانه این کشور و اطلاعاتی که متحدان آمریکا جمع آوری کرده اند و همچنین اطلاعات آژانس بین المللی انرژی هسته ای دسترسی دارند.

این مقام اطلاعاتی پیشین سیاسی کردن اطلاعات را بی احترامی به آن توصیف کرد و افزود: این کاری است که به نظر می رسد ترامپ انجام می‌دهد که باعث تضعیف کاربرد اطلاعات و همچنین اعتبار آن می‌شود. کوهن که با فرید زکریا مجری معروف سی ان ان گفت و گوی می کرد، اذعان داشت که حتی اگر ترامپ پایبندی ایران به برجام را رد کند، جامعه بین المللی با تحریم های آمریکا علیه ایران همراه نخواهد شد.وی با اشاره به اینکه آمریکا همراهی جامعه بین المللی، متحدان اروپایی، روسیه و چین را در ارتباط با ایران از دست می دهد، تاکید کرد: شکافی بین آمریکا و دیگر کشورهای جهان در بازگرداندن فشار علیه ایران باز خواهد شد.