به روز شده در ۱۳۹۶/۱۲/۰۲ - ۰۰:۲۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۲۸ ساعت ۱۱:۵۹
کد مطلب : ۱۳۵۳۲۴

همسرش را با بنزین به آتش کشید

گروه حوادث_رسانه ها: روزنامه ایران نوشت: مرد جوانی که 12 سال پیش همسرموقتش را در جریان مشاجره خانوادگی خفه کرده و جسدش را با بنزین در کنار جاده به آتش کشیده بود پس از محاکمه در شعبه یکم دادگاه کیفری استان البرز به قصاص نفس -اعدام -محکوم شد.رسیدگی به این پرونده جنایی از بیست‌وپنجم اسفند سال 84 در حالی کلید خورد که مأموران آتش‌نشانی کرج با دریافت گزارشی مبنی بر وقوع آتش‌سوزی در کنار جاده ماهدشت، راهی محل مورد نظر شده و با جسد سوخته زن جوانی روبه‌رو شدند.پس از حضور تیم جنایی در محل و بررسی‌های مقدماتی، جسد به پزشکی قانونی انتقال یافت تا اینکه مشخص شد زن جوان قبل از سوزانده شدن، خفه شده است. در حالی که تلاش برای شناسایی هویت زن جوان ادامه داشت، زنی با مراجعه به پلیس از مفقود شدن ناگهانی خواهرش خبر داد. از آنجا که جسد کشف شده قابل شناسایی نبود سرانجام پس از چند ماه و با کمک آزمایش «دی ان ای» هویت زن جوان- فائزه 32 ساله-مشخص شد.
 
این در حالی بود که «امیر» 38 ساله، همسر زن جوان گمشده که از همان ابتدا تحت بازجویی قرار گرفته بود با داستانسرایی، مسیر تحقیقات را به بیراهه کشانده بود. او به کارآگاهان گفت: «من شوهر دوم فائزه بودم، اما احتمال می‌دهم همسرم به خاطراختلاف‌های شدیدی که با شوهر سابقش داشت، قربانی توطئه شومی از سوی این مرد شده باشد.» اما درجریان تحقیقات فنی، پلیسی، هیچ ردپایی از شوهرسابق این زن درناپدید شدن قربانی ماجرا به‌دست نیامد.
 
راز جنایت در خودروی مقتول
سرانجام با شناسایی هویت مقتول و با گذشت دو سال از این جنایت مرموز، خودروی رنوی سرقتی زن جوان شناسایی و توقیف شد. مالک خودرو نیز ادعا کرد این خودرو را از فردی به نام «امیر» -شوهر مقتول- خریده است.بدین‌ترتیب امیر بار دیگر تحت بازجویی قرار گرفت و سرانجام راز جنایت را فاش کرد.
 
همسرم را کشتم چون آبرویم را برد
 متهم در بازجویی‌ها گفت: «چند روز به عید نوروز مانده بود که فائزه هنگام مصرف مواد مخدر صدایش را بالا برد. سر همین موضوع از ترس اینکه آبرویم برود با دستم دهانش را گرفتم تا صدایش را پایین بیاورد، اما چند دقیقه که گذشت پاهایش شل شد و روی زمین افتاد. اول فکر کردم به خاطر مصرف مواد مخدر بیهوش شده یا دارد نقش بازی می‌کند اما خیلی زود فهمیدم مرده. به همین خاطر شبانه جسدش را در خودرواش گذاشتم و آن‌ را در بیابان با بنزین سوزاندم تا دیگر هیچ اثری از او نماند. چند روز بعد هم موضوع گم شدن ناگهانی‌اش را به خواهرش اطلاع دادم.»
 
 پس از تکمیل تحقیقات تخصصی  کیفرخواست متهم به اتهام قتل عمد و سرقت خودروی زن جوان صادر شد. در حالی که رسیدگی به این پرونده جنجالی چند سال به خاطر نواقص و جمع‌آوری اسناد و مدارک به طول انجامیده بود هفته گذشته، محاکمه عامل جنایت پس از 12 سال و با انتقال او از زندان به شعبه یکم دادگاه کیفری استان البرز به ریاست قاضی رنجبر و با حضور دو قاضی مستشار- خنک دار و یزدان پور- برگزار شد.در ابتدای جلسه دادگاه متن کیفرخواست توسط نماینده دادستان خوانده شد. آنگاه خواهر و دختر نوجوان مقتول در جایگاه قرار گرفته و خواستار قصاص عامل جنایت شدند.