به روز شده در ۱۳۹۶/۱۱/۳۰ - ۲۳:۱۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۱۱ ساعت ۱۷:۰۸
کد مطلب : ۱۳۶۰۰۵
به آتش کشیدن ۲۶۰۰ خانه روهینگیایی‌ها

ادامه کشتار مسلمانان روهینگیا

گروه بین‌الملل: بیش از 40 زن و کودک مسلمان میانماری که سعی داشتند از چنگ بودائیان افراطی میانمار به بنگلادش پناه ببرند در رودخانه غرق شدند.
ادامه کشتار مسلمانان روهینگیا
آخرین گزارش های رسمی نشان می دهد، در یک هفته گذشته بیش از 400 نفر از مسلمانان به دست ارتش میانمار کشته شده اند.
آماری که بیشترین تلفات مسلمانان روهینگیایی در یک دهه اخیر است. در روزهای اخیر و با تشدید خشونت ها حدود 40 هزار روهینگیایی دیگر آواره شده و به سمت بنگلادش گریختند. 
 
دولت میانمار روز شنبه اعلام کرد بیش از 2600 باب خانه در مناطق شمال غرب این کشور که اکثر ساکنان آن را اقلیت مسلمان روهینگیا تشکیل می دهند هفته گذشته به آتش کشیده شد و سوخته است.بنا بر گزارش کمیساریای عالی آوارگان سازمان ملل متحد ، حدود 58 هزار و 600 نفر از روهینگیایی ها در میانمار به بنگلادش فرار کرده اند. به گزارش خبرگزاری رویترز از کوکس بازار (بنگلادش) ، مقامات میانمار گروهی موسوم به « ارتش نجات روهینگایا آراکان » را عامل به آتش کشیدن و سوختن خانه های روهینگیایی ها می دانند. این گروه هفته گذشته مسئولیت حملات هماهنگ به پست های امنیتی را که منجر به آغاز درگیری ها با نیروهای ارتش شد به عهده گرفته است.

 
اما آندسته از روهینگیایی ها که به بنگلادش فرار می کنند می گویند ارتش میانمار با حمله به آنها و به آتش کشیدن خانه هایشان قصد دارند روهینگیایی ها را مجبور به ترک این کشور کند. سازمان دیده بان حقوق بشر نیز اعلام کرده است نیروهای امنیتی میانمار عمدا خانه های روهینگیایی ها را به آتش می کشیدند. فیل رابرتسون Phil Robertson معاون مدیر بخش آسیا در سازمان دیده بان حقوق بشر گفت تصاویر ماهواره ای جدید نشان می دهد یک روستای مسلمان نشین به طور کامل تخریب شده است و این مسئله نگرانی هایی را بوجود می آورد مبنی بر اینکه ممکن است میزان ویرانی در ایالت راخین در شمال میانمار بدتر از آن چیزی باشد که در ابتدا تصور می شد.