به روز شده در ۱۳۹۶/۱۲/۰۲ - ۲۰:۱۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۱۳ ساعت ۱۰:۱۰
کد مطلب : ۱۳۶۱۱۵
آخرین بازی تیم ملی فوتبال در انتخابی جام جهانی

ایران - سوریه؛ در آخرين ايستگاه

گروه ورزشی: تیم ملی فوتبال ایران در آخرین دیدار از مرحله گروهی انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه سه‌شنیه از ساعت ۱۹:۳۰ در ورزشگاه آزادی از سوریه "امیدوار به صعود"، پذیرایی می‌کند.
ایران - سوریه؛ در آخرين ايستگاه
به گزارش ایسنا، در آخرین دیدار از مرحله گروهی انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در آسیا سه‌شنبه ایران و سوریه مقابل هم قرار می‌گیرند. علی رغم صعود زود هنگام ایران به جام جهانی، سوریه برای نخستین بار شانس بسیار بالایی برای صعود به جام جهانی دارد و برای تحقق این مهم به آب و آتش خواهد زد.با تساوی ایران برابر کره جنوبی در بازی نهم، کره‌ با ۱۴ امتیاز در رده دوم گروه قرار گرفت. از طرفی ازبکستان که امیدوار بود با پیروزی برابر چین به رده دوم صعود کند، از این تیم شکست خورد تا با پیروزی دور از انتظار سوریه برابر قطر، سوریه و ازبکستان جای خود را عوض کنند و سوریه با ۱۲ امتیاز و تفاضل گل مثبت یک در رده سوم جای بگیرد.
** ایران
تیم ملی ایران با وجود ۱۰ نفره شدن توانست از پس کره‌جنوبی و ۶۶ هزار هوادار این تیم در سئول برآید و به روند گل نخوردن و نباختن در انتخابی جام جهانی ادامه دهد. تیم کی‌روش برای تکمیل رکورد بی‌نظیر خود یک بازی دیگر پیش رو دارد و این بار انگیزه دیگری به جز ادامه رکوردشکنی خواهد داشت.او ابتدا بازیکنانش را برای جبران تساوی بازی رفت در مالزی به میدان می‌فرستد تا یک بار دیگر قدرت خود را به رخ تیمی بکشد که زمان زیادی از بازی رفت، به خاطر وقت کشی آن‌ها از دست رفت.کی‌روش همچنین باید تیمش را از هر گونه اتهامی هم حفظ کند. تیم‌هایی مانند کره‌جنوبی و ازبکستان نگران هستند که ایران به خاطر روابط خوبش با سوریه، در این بازی با دقت کامل به میدان نرود و در نتیجه نتایج به گونه‌ای رقم بخورد که سوریه برای نخستین بار راهی جام جهانی شود. ملی‌پوشان ایران تلاش زیادی می‌کنند که از حیثیت تیمی خود دفاع کنند و اجازه هیچ گونه اتهام زنی را به کسی ندهند.تیم ملی در این بازی، سعید عزت اللهی را به دلیل اخراج مقابل کره جنوبی در اختیار ندارد اما سردار آزمون که مقابل کره جنوبی محروم بود، به این بازی می‌رسد.
** سوریه
کشور جنگ زده سوریه با وجود مشکلات فراوان مانند میزبانی در کشور ثالث، تاکنون نتایج خیره‌کننده‌ای کسب کرده و حالا بیشتر از هر زمانی به جام جهانی نزدیک است. آن‌ها تنها در صورتی می‌توانند به صورت مستقیم به جام جهانی صعود کنند که ایران را ببرند؛ ایرانی که از هیچ تیمی در انتخابی جام جهانی گل نخورده است.بازیکنان سوریه برای خوشحالی مردم کشورشان هم که شده، از جان برای موفقیت تیمشان مایه می‌گذارند؛ همان کاری که تیم ملی ایران چهار سال قبل مقابل کره جنوبی انجام داد و غیر ممکن را به ممکن تبدیل کرد.ایمن حکیم، سرمربی سوریه این بازی را بزرگ‌ترین بازی تاریخ فوتبال کشورش عنوان کرده و قصد دارد کار بزرگی را در آزادی رقم بزند.
** بالاخره جشن صعود فرا رسید
تیم ملی خرداد ماه به جام جهانی صعود کرد اما جشن صعود را با سه ماه تاخیر برگزار می‌کند و به هیچ وجه دوست ندارد پیش از برگزاری رسمی جشن صعود به جام جهانی، رکوردهایش را از دست بدهد و از طرفی مقابل چشمان ده‌ها هزار هوادار شکست بخورد.همان قدر که بازی کره جنوی و ازبکستان برای هر دو تیم مهم است، این دیدار هم لحظه به لحظه رصد خواهد شد تا تکلیف دومین تیم صعود کننده به جام جهانی از این گروه هم روشن شود.
جدول گروه A
۱- ایران ۲۱ امتیاز
۲- کره جنوبی ۱۴ امتیاز
۳- سوریه ۱۲ امتیاز تفاضل گل ۱+
۴- ازبکستان ۱۲ امتیاز تفاضل گل ۱-
۵- چین ۹ امتیاز
۶- قطر ۷ امتیاز
جدول گروه B
۱- ژاپن ۲۰ امتیاز
۲- عربستان ۱۶ امتیاز تفاضل گل ۶+
۳- استرالیا ۱۶ امتیاز تفاضل گل ۴+
۴- امارات ۱۳ امتیاز
۵- عراق ۸ امتیاز
۶- تایلند ۲ امتیاز
در این گروه هم ژاپن به جام جهانی صعود کرده و رقابت برای صعود میان تیم‌های استرالیا و عربستان است اما سعودی‌ها برای صعود مستقیم باید ژاپن را در خاک کشورشان شکست دهند و امیدوار به توقف استرالیا مقابل تایلند باشند.
برنامه بازی‌های هفته پایانی:
استرالیا – تایلند، ساعت ۱۴:۳۰
عراق – امارات، ساعت ۱۶:۴۰
ایران – سوریه، ساعت ۱۹:۳۰
قطر – چین، ساعت ۱۹:۳۰
ازبکستان – کره جنوبی، ساعت ۱۹:۳۰
عربستان – ژاپن، ساعت ۲۲