به روز شده در ۱۳۹۸/۱۲/۰۲ - ۱۳:۱۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۱۳ ساعت ۱۷:۵۰
کد مطلب : ۱۳۶۱۶۰

جنب‌وجوش در چهارراه استانبول

گروه اقتصادی: در پی افزایش قیمت‌ها در بازار طلا، سکه و ارز طی چند روز اخیر، رفت و آمد در صرافی‌ها و توجه مردم به تابلو اعلان قیمت‌ها بیشتر شده و تقاضای خرید و فروش نیز رشد کرده است. همچنین مشاهدات بازار آزاد نشانگر افزایش فروش در صرافی‌هاست، چراکه قیمت‌ها از افزایش بازنمانده‌اند؛ به گونه‌ای که دلار به ۳۹۰۰ تومان نزدیک شده و سکه تمام نیز از مرز یک میلیون و ۲۸۵ هزار تومان عبور کرده که رکورد جدیدی طی پنج سال اخیر محسوب می‌شود.
جنب‌وجوش در چهارراه استانبول

به گزارش ایسنا، انواع سکه و ارز در بازار آزاد با تغییراتی در جهت افزایش قیمت همراه شده است. طی ۱۰ روز اخیر قیمت ها در این بازارها در چند مقطع سیر صعودی پیدا کرده اند و به رکوردهای جدیدی دست یافتند.مشاهده بازار ارز و سکه در خیابان فردوسی - چهارراه استانبول نشان از رفت و آمد زیاد و جلب توجه مردم به تابلو اعلان قیمت ها دارد و همچنین صرافی ها شلوغ تر از هفته های قبل به نظر می رسد.به گفته برخی فروشندگان ارز در خیابان فردوسی، در روزهای گذشته که قیمت سکه و دلار افزایش پیدا کرده، تقاضا هم برای خرید و فروش بیشتر شده است.

کفه ترازو به نفع فروش سنگین‌تر شد!

از سوی دیگر طبق اعلام بعضی از صرافی ها این روزها کفه ترازو به سمت فروش سکه و ارز سنگینی می‌کند و تقاضا برای خرید کمتر شده است.در این میان صرافی‌ها از بیان پیش‌بینی قیمت ها برای روزهای آینده امتناع می کنند و می گویند قیمت ها برای روزهای آِینده قابل پیش‌بینی نیست.اما بر اساس آنچه کارشناسان و دست‌اندرکاران طلا و جواهر اعلام کرده اند عامل اصلی گرانی طلا و سکه افزایش قیمت‌ها در بازار جهانی است که تحت تاثیر طوفان هاروی در آمریکا بالا رفته است.از سوی دیگر هم ارزش دلار در مقابل بعضی ارزهای دیگر مانند یورو در بازارهای جهانی پایین آمده و همین مسئله باعث روند افزایشی نرخ طلا شده است.

دلار به ۳۹۰۰ تومان نزدیک شد

اما طبق بررسی های میدانی خبرنگار ایسنا از بازار آزاد، دلار آمریکا در بازار امروز - دوشنبه - به طور متوسط به نرخ ۳۸۷۸ تومان خریده و به قیمت ۳۸۹۳ تومان به فروش می رسد.در میان سایر ارزها در بازار، یورو ۴۷۲۰ تومان خریداری و ۴۷۶۰ تومان به فروش می رسد. پوند انگلستان نیز به قیمت ۴۹۹۰ تومان خریداری و به نرخ ۵۰۴۰ تومان فروخته می شود.لیر ترکیه ۱۱۵۵ تومان خریداری و ۱۱۸۰ تومان فروخته می شود. درهم امارات نیز به نرخ ۱۰۵۰ تومان خریده و ۱۰۷۰ تومان به فروش می رسد. یوان چین هم ۵۵۰ تومان در بازار خرید قیمت دارد و ۶۲۵ تومان برای فروش قیمت گذاری شده است.

افزایش ۲۵ هزار تومانی قیمت سکه

همچنین در بازار سکه، سکه تمام طرح جدید به طور متوسط یک میلیون و ۲۶۵ هزار تومان خریده و یک میلیون و ۲۸۵ هزار تومان فروخته می شود. همچنین نیم سکه به نرخ ۶۵۵ هزار تومان خریداری و به نرخ ۶۷۰ هزار تومان به فروش می رسد. از سوی دیگر ربع سکه ۳۷۵ هزار تومان خریده می شود و به قیمت ۳۹۰ هزار تومان در اختیار خریداران قرار می‌گیرد.بررسی روند قیمت طلا در روزهای اخیر نشان می دهد که سکه تمام با روند نسبتا مشخصی به سمت افزایش حرکت کرده است و قیمت امروز آن نسبت به ظهر روز گذشته حدود ۲۵ هزار تومان افزایش قیمت پیدا کرده است.همین وضعیت در بازار طلا هم حاکم است و قیمت‌ها در جهت افزایش حرکت کرده‌اند؛ به گونه ای که هر گرم طلای ۱۸ عیار به ۱۲۷ هزار تومان نزدیک شده و هر مثقال طلا نیز بیش از ۵۴۸ هزار تومان فروخته می شود