به روز شده در ۱۳۹۶/۱۲/۰۶ - ۰۹:۵۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۱۵ ساعت ۱۶:۴۲
کد مطلب : ۱۳۶۳۱۹

برنده خرس طلایی برلین در راه اسکار

گروه فرهنگی: مجارستان، ژاپن، لاتویا، هلند و صربستان نیز نمایندگان خود را برای شرکت در نودمین دوره اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان معرفی کردند.
مجارستان برنده خرس طلایی جشنواره فیلم برلین را برای شرکت در نودمین دوره جوایز اسکار به آکادمی علوم و هنرهای سینما معرفی کرد.
 
برنده خرس طلایی برلین در راه اسکار

فیلم «درباره تن و جان» به کارگردانی ایلدیکو انیدی نماینده مجارستان در بخش بهترین فیلم‌های غیرانگلیسی‌زبان اسکار خواهد بود. مجارستان تا کنون 9 بار نامزد دریافت اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان شده و دو بار با فیلم‌های «مفیستو» در سال 1981 و «پسر شائول» در سال 2015 برنده این جایزه شده است.صربستان نیز فیلم «مرثیه‌ای برای خانم جی» را برای شرکت در رقابت‌های اسکار انتخاب کرده است. این فیلم به کارگردانی بویان ولتیچ کمدی سیاهی درباره زنی بیوه است که در سالگرد درگذشت همسرش دست به خودکشی می‌زند. صربستان تا کنون هیچ بار به جمع نامزدهای نهایی اسکار راه پیدا نکرده است.

«عشقش آب حمام را به جوش می‌آورد» نماینده ژاپن در این دوره از اسکار بهترین فیلم‌های غیرانگلیسی‌زبان است. این فیلم به کارگردانی ریوتا ناکانو در مراسم جوایز آکادمی ژاپن دو جایزه بهترین بازیگر زن و بهترین بازیگر زن نقش مکمل را از آن خود کرد اما در رقابت برای رسیدن به جایزه بهترین فیلم از «گودزیلا برمی‌خیزد» شکست خورد.هلند هم با فیلمی درباره مشکلات دختری مسلمان در هلند به نام «لیلا میم.» پا به رقابت برای اسکار می‌گذارد. این فیلم به کارگردانی مایکه دی یونگ سال گذشته در جشنواره فیلم تورنتو به نمایش درآمد. در این میان لاتویا نیز فیلم «تاریخچه ملانی» را برای اسکار در نظر گرفته است. در این فیلم حوداث جنگ‌جهانی دوم در سال 1941 در کانون توجه قرار دارد. دورانی که بیش از 40 هزار تن از اهالی لاتویا، استونی و لیتوانی به دست نیروهای استالین بازداشت و به اردوگاه‌های کار اجباری در سیبری فرستاده شدند.