به روز شده در ۱۳۹۷/۰۲/۰۶ - ۰۰:۲۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۱۶ ساعت ۱۹:۰۵
کد مطلب : ۱۳۶۳۵۷
جدال صدر و قعر روی نیمکت کروات‌ها

پرسپوليس در تبريز صدرنشين شد

گروه ورزشي: 10 دقیقه طوفانی برای برانکو و پرسپولیس همراه با سه گل توسط طارمی، علیپور و فرشاد احمدزاده بود تا آنها با اقتدار صدر جدول را بار دیگر از آن خود کنند.
پرسپوليس در تبريز صدرنشين شد
به گزارش "ورزش سه"، در کمتر از 5 روز به جدال حساس پرسپولیس مقابل الاهلی عربستان، سرخ ها در دیداری معوقه به مصاف گسترش فولاد تبریز رفت تا برای کسب پیروزی و تصاحب صدر جدول بجنگند. در سمت مقابل نیز شاگردان لوکا بوناچیچ که فصل را به بدترین شکل ممکن آغاز کرده‌اند نمی‌خواستند از امتیاز میزبانی خود به سادگی عبور کنند.
استادیوم: بینان دیزل      تماشاگر: 2102 نفر
 
گسترش فولاد تبریز:   فرناندو دخسوس، سیدمحسن حسینی، دراگان ژارکوویچ، میلاد فخرالدینی، احمدرضا زنده‌روح، آندرانیک تیموریان، محمد خرم‌الحسینی، حسین ابرقویی( سامان نریمان جهان - 75)، یوسف سیدی، امید جهانبخش(ادسون هنریکه - 66) و رضا خالقی‌فر سرمربی: لوکا بوناچیچ

پرسپولیس:  علیرضا بیرانوند، شجاع خلیل‌زاده، حسین ماهینی، شایان مصلح، کمال کامیابی‌نیا، محسن ربیع‌خواه، صادق محرمی(محسن مسلمان - 46)، وحید امیری( سیامک نعمتی - 84) ، فرشاد احمد‌زاده، گادوین منشا( مهدی طارمی - 64) و علی علیپور سرمربی: برانکو ایوانکوویچ
 
اخطار:  صادق محرمی(14) از پرسپولیس
 
شرح نیمه اول:
برانکو با استراحت به چند بازیکن تیمش و گسترش فولاد به دنبال عبور از قعر جدول، نیمه اول را در نهایت بدون گل به رختکن رفتند. تیم لوکا بوناچیچ که در هر خط یک بازیکن باتجربه در ترکیب خود جا داده به کمک حسینی در خط دفاع، آندو در میانه زمین و خالقی فر در فاز تهاجمی توانسته شرایط مثبتی برای ناکامی حمله وران پرسپولیس شکل دهد. آنها در فاز تهاجمی با خالقی فر، جهانبخش خط دفاعی پرسپولیس را به عقب رانده‌اند و البته روی ضدحملات نقشه دارند. پرسپولیس اما به دنبال ارسال از کناره ها و استفاده از شوت پشت محوطه جریمه بود که ضربات و ارسال های بی هدف آنها به جز ضربه سر شجاع خلیل زاده که به تیرک دروازه خورد، دیگر هیچ حاصلی برای تیم برانکو نداشت تا دو تیم در 45 دقیقه ابتدایی با تساوی بدون گل راهی رختکن شوند.
 

 
شرح گل‌ها:
 گسترش فولاد 0 پرسپولیس 1: (دقیقه 70 علی علیپور): دو بار یک و دوی پیاپی از سوی مهدی طارمی و علیپور در نهایت با پاس دیدنی طارمی در شش قدم و دروازه خالی، شماره 70 پرسپولیس را به گل برتری در این لحظه رساند.
 گسترش فولاد  0 پرسپولیس 2: (دقیقه 72 فرشاد احمدزاده): روی اشتباه خط دفاعی گسترش فولاد، توپ مسلمان نصیب فرشاد احمدزاده درون شش قدم شد تا این بازیکن گل دوم پرسپولیس را به ثمر برساند.
 گسترش فولاد 0 پرسپولیس 3: ( دقیقه 77، مهدی طارمی): پاس تودر محسن مسلمان برای مهدی طارمی او را در کورس درون محوطه جریمه قرار داد که با یک فریب و ضربه ای تمام کننده دور از دستان دخسوس گل سوم این تیم ثبت شد.
 
نکته ها:
* فرناندو دخسوس که در دو فصل اخیر نتوانسته برابر پرسپولیس عملکرد موفقی از خود به جا بگذارد، اینبار به دنبال جبران اتفاقات گذشته است.
* سامان نریمان جهان که در فصل گذشته راهی پرسپولیس شده بود، در این بازی قرار بود با پیراهن گسترش مقابل شاگردان برانکو قرار گیرد و از انگیزه زیادی برخوردار بود که البته با عدم صدور مجوز بازی در این راه ناکام ماند.
* تقابل میلاد فخرالدینی و آندرانیک تیموریان با سابقه استقلالی برابر پرسپولیس صحنه های جالب توجهی را رقم خواهد زد.
* رضا خالقی فر نیز تنها بازیکن با سابقه حضور در پرسپولیس است که علیرغم اعتماد بالای برانکو ترجیح داد از این تیم جدا شود و اکنون بار دیگر مقابل او و تیم سابقش قرار خواهد گرفت.
* در شرایطی که برانکو قصد داشت در این بازی به چهره های ملی پوش تیمش استراحت دهد، در نهایت تصمیم خود را تغییر داد و بیرانوند و امیری را جانشین بوژیدار و سیامک نعمتی کرد.