امكان تعقیب قضایی والدین «بنیتا»!

22 شهريور 1396 ساعت 20:48

گروه جامعه: سرپرست دادسرای امور جنایی تهران گفت: برخلاف اظهار نظر پدر و مادر «بنیتا» مبنی بر بی خبری از قرار منع تعقیب صادر شده برای متهم ردیف دوم این موضوع به آنها ابلاغ شده است.


به گزارش فارس، پدر و مادر دختر بچه هشت ماهه امروز در پایان جلسه دوم رسیدگی به اتهامات عاملان قتل فرزندشان اظهاراتی درخصوص نحوه ابلاغ قرار منع تعقیب متهم ردیف دوم پرونده داشتند. قاضی شهریاری، سرپرست دادسرای امور جنایی تهران گفت: برخلاف اظهار نظر پدر و مادر بنیتا مبنی بر بی خبری از منع تعقیب متهم ردیف دوم این موضوع به آنها ابلاغ شده است. وی با اشاره به این مطلب که اظهارات انها فاقد ارزش قضایی است، گفت: این خانواده در فضایی احساسی و تحت تأثیر القائات دیگران به دروغ گفته‌اند که این موضوع به آنها ابلاغ نشده است.
 

شهریاری افزود: این در حالی است که دست خطی از پدر و مادر بنیتا در پرونده وجود دارد که به خط خود نوشته‌‌اند نسبت به قرار منع تعقیب متهم ردیف دوم از اتهام قتل اعتراضی ندارند. سرپرست دادسرای امور جنایی تهران تصریح کرد: برخلاف آنکه این افراد ادعا کرده‌اند من از آنها امضایی گرفته‌ام و برگه های منع تعقیب را من به آنها داده‌ام باید بگویم که آخرین دیدار من با مادر و پدر متهم در تاریخ ۱۲ مرداد بوده در حالی که قرار منع تعقیب ۱۴ مرداد صادر شده است.

وی افزود: فارغ از این که ابلاغ چنین احکامی به شاکی از وظایف نماینده دادستان یا سرپرست مجتمع نبوده است باید بگویم که بازپرس پرونده این موضوع را به آنها ابلاغ کرده و از آنها دست خط گرفته است. نماینده دادستان تهران گفت: به خانواده «بنیتا» توصیه می‌کنیم که چنین جنجال آفرینی‌ها و هیاهوها کمکی به آنها نمی‌کند و باید بدانند که چنین اظهاراتی می‌تواند موجب آن شود که آنها تعقیب قضایی شوند.


کد مطلب: 136699

آدرس مطلب: http://baharnews.ir/news/136699/امكان-تعقیب-قضایی-والدین-بنیتا

بهار نیوز
  http://baharnews.ir