به روز شده در ۱۳۹۶/۱۲/۲۶ - ۰۸:۱۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۲۴ ساعت ۱۹:۰۹
کد مطلب : ۱۳۶۷۶۷

آمار زائران ایرانی به 11 نفر رسید

گروه بین الملل: سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در بصره آخرین آمار حمله تروریستی دیروز -پنجشنبه- در غرب شهر ناصریه مرکز استان ذیقار در 380 کیلومتری جنوب بغداد را 11 شهید و 11 زخمی اعلام کرد.

احمد سیاهپوش امروز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود که تاکنون هویت 11 زائر شهید ایرانی مشخص شده و هویت چند تن از شهدا به دلیل سوختگی بالا از حیث ایرانی یا عراقی بودن هنوز مشخص نشده است. وی اسامی شهدای ایرانی را به شرح زیر اعلام کرد: خانم جهان رمضانی، محمد یاسین روشی، مائده کشاورز، جهان شیر روستا، شهریار نیازی، رضا برنده، محمد حسن سرافراز، االله داد چراغی، حسین کشاورز، میثم کوهکن و یک نفر هم به نام 'رستمی' که هنوز نام او نامشخص است.
سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در بصره همچنین اسامی 11 زخمی ایرانی این حمله تررویستی را به شرح زیر اعلام کرده است: فریدون غفاری، امیرحسین فقیه، علیرضا شایسته، محسن کشاورز، امین فقیه، حسن اکبری زاده، اصغر عباسی، فریده رمضان پور، طیبه زحمت کش، مهریه غفاری و صدیقه کشاورز.

سرکنسول کشورمان در بصره ادامه داد که شهدا و مجروحان حادثه به منظور سرعت انتقال به جمهوری اسلامی ایران، از طریق
زمینی و به واسطه خودروهای فوریت های پزشکی در حال حاضر در حال انتقال به کشور هستند. وی اضافه کرد که سرکنسولی جمهوری اسلامی ایران در بصره با همکاری سفارت و سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق در اولین ساعات وقوع حادثه، به طور جد، سرنوشت زائران ایرانی را پیگیر کردند. سیاهپوش از همکاری خوب دستگاه های ذیربط عراقی از جمله پلیس و اداره بهداشت ذیقار در شناسایی شهدا ایرانی و خدمات رسانی به مجروحان ایرانی در این حادثه تقدیر و تشکر کرد. حملات تروریستی دیروز پنجشنبه در ناصریه براساس گزارش اداره کل بهداشت ذیقار 50 شهید و 85 زخمی برجای گذاشت.