به روز شده در ۱۳۹۶/۱۲/۲۹ - ۱۷:۱۲
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۳۰ ساعت ۱۷:۳۸
کد مطلب : ۱۳۷۱۳۶
رأی دیوان عدالت اداری:

یک بدعت جديد؛ جلوگیری از فعالیت عضو شورای شهر یزد به خاطر زرتشتي بودن!

گروه سياسي: به دنبال شکایت یکی از کاندیداهای ناكام و راه نيافته به شورای اسلامی شهر یزد، دیوان عدالت اداری حکم تعلیق موقت عضویت سپنتا نیکنام (بخاطر مذهب زرتشتی او) در شورای شهر یزد را صادر کرده است!!
یک بدعت جديد؛ جلوگیری از فعالیت عضو شورای شهر یزد به خاطر زرتشتي بودن!
اسفندیار اختیاری نماینده زرتشتیان در مجلس
نماینده زرتشتیان در مجلس شورای اسلامی حکم صادره از سوی دیوان عدالت اداری مبنی بر توقف موقت فعالیت سپنتا نیکنام عضو شورای شهر یزد را یک بدعت دانست و گفت که برای لغو این حکم در حال پیگیری است. به گزارش ایسنا، اسفندیار اختیاری با اشاره به تماس و گفت‌وگوی خود با هیات نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستاها به عنوان مرجع قانونی تصمیم گیرنده در مورد انتخابات شورای شهر گفت: حضور سپنتا نیکنام در انتخابات شورای شهر یزد بر اساس قانون صورت گرفته و انتخاب ایشان نیز با رای مردم شریف یزد انجام شده و کاملا قانونی است.
وی با بیان اینکه هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات به عنوان بالاترین مرجع اظهار نظر و تایید انتخابات باید حامی قانون باشد تصریح کرد: این بدعت دیوان عدالت اداری در صورتی که دایمی شود می تواند تمام انتخابات هایی که در آینده برگزار می شود را تحت تاثیر قرار دهد. نماینده زرتشتیان در مجلس در پایان گفت که هیات نظارت بر انتخابات ضمن تایید گفته های ایشان، جهت رفع این مشکل قول مساعد داده اند. به گزارش ایسنا، به دنبال شکایت علی اصغر باقری یکی از کاندیداهای شورای اسلامی شهر یزد، دیوان عدالت اداری حکم تعلیق موقت عضویت سپنتا نیکنام در شورای شهر یزد را صادر کرده است.
 
صلاحیت عضو زرتشتی شورای شهر یزد مجددا تایید شد
image.png
دبیر هیات نظارت بر انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در استان یزد از تایید صلاحیت مجدد عضو زرتشتی شورای شهر یزد در کمیته حقوقی این هیات خبر داد.
علی افخمی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به حکم دیوان عدالت اداری مبنی بر توقف فعالیت سپنتا نیکنام عضو زرتشتی شورای شهر یز کمیته سه نفره حقوقی هیات نظارت بر انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در استان یزد  تشکیل جلسه داد و ضمن تایید صلاحیت مجدد آقای نیکنام اعلام کرد که روند کاندیداتوری، تایید صلاحیت و انتخاب ایشان قانونی بوده و با توجه به تایید هیات اجرایی و نظارت مشکل قانونی نداشته است.
وی با بیان اینکه اصل ورود دیوان عدالت اداری به موضوع توقف فعالیت یک عضو شورای شهر مورد مناقشه است، افزود: هیات نظارت بر انتخابات شورای شهر و روستا در استان یزد بعد از تشکیل جلسه طی نامه ای نظر کمیته حقوقی و نتیجه بررسی خود را به دیوان عدالت اداری اعلام خواهد کرد.

۱۳۹۶/۰۶/۳۰ ۱۸:۰۱
گریه امانم نمی دهد! (355592)
ذاووذ
United States
۱۳۹۶/۰۶/۳۰ ۲۳:۵۶
به عنوان یک ایرانی که در آمریکا ساکن هستم باید بگوییم در آمریکا این گونه تبعیض ها به هیچ وجه وجود ندارد و 2 روز پس از سخنرانی روحانی آشکار شد چقدر آن حرفها صحت داشت. ارامنه را با آغوش باز پذیرفتین؟ ارامنه به اجبار به ایران آورده شدند و شما همواره حق اقلیت های مذهبی را ضایع کردین. (355597)
خاتم یزدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶/۰۶/۳۱ ۰۶:۰۴
واقعا خبر دلسرد کننده ای است.
ایران برای همه ایرانیان فارغ از هر دین و مذهبی انشاا...
مسولیتها و سمت ها و مقام ومنصب ها باید برای همه علاقمندان جمهوری اسلامی فارغ از جناح حزب دین و مذهب باشد نه اولویت دادن بیشتر منصب ها به اصولگرایان (355605)
فردوس توسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶/۰۶/۳۱ ۰۶:۰۶
انشاا...با تدبیر بزرگان نظام این گره کوچک باز می شود مثل قضیه نامه مولوی عبدالحمید به مقام معظم رهبری (355606)
۱۳۹۶/۰۶/۳۱ ۲۲:۴۷
واقعا" متاسفم برای اتفاقات این سرزمین (355609)