به روز شده در ۱۳۹۶/۱۲/۰۴ - ۲۱:۴۱
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۱۳ ساعت ۱۶:۱۲
کد مطلب : ۱۳۷۷۷۰

تکدرخاطروزارت کشور از یک اقدام غیرمسئولانه!

گروه سیاسی: در حالیکه عبدالله رمضان‌زاده در واکنش به تغییرات (و در واقع تعویض‌های عجیب مدیریتی در وزارت کشور) یک توییت انتقادی دو خطی کرده وزارت کشور به سرعت اقدام به ارسال یک جوابیه طولانی به رسانه‌ها نموده و رمضانزاده را متهم به « اظهارنظر غیرمسئولانه» نموده است! ‏
تکدرخاطروزارت کشور از یک اقدام غیرمسئولانه!
سخنگوي دولت اصلاحات در توییت خود نوشته بود: «جابجایی ها و انتصابات در وزارت کشور یک مضحکه تمام عیار است. قائم‌مقام استاندار و استاندار قائم‌مقام می‌شوند!» منظور رمضانزاده جابجایی استاندار تهران و قائم‌مقام وزیر کشور با یکدیگر بوده است.
حالا متن توضیحات وزارت کشور را بخوانید:
« و لاتقف ما لیس لک به علم

جناب آقای دکتر عبدالله رمضان زاده، از فعالان سیاسی در اظهار نظری غیر مسؤولانه، با استناد به جابجائی قائم مقام وزیر کشور و استاندار تهران، انتصابات در وزارت کشور را مضحکه تمام عیار برشمرده اند. این داوری غیر منصفانه و غیر خداپسندانه و بعلاوه غیر اخلاقی ناشی از جهل به ابعاد و جهات متعدد موضوع و برخی از دیگر علل کم و بیش قابل درک است، و اصولاً نیازی به پاسخگوئی ندارد، لکن به احترام افکار عمومی و اهمیتی که  مسائل وزارت کشور در این عرصه دارد و به احترام سوابق خدمت آقای رمضان زاده در وزارت کشور و استانداری کردستان، نکات روشنگرانه ذیل در مورد آن به استحضار ملت شریف ایران می رسد؛

۱- همچنان که بارها گفته شده، سوابق مؤثر و مفید مدیریتی، تعهد و تدین و در عین حال وفاداری کامل به برنامه ها و سیاست های رئیس محترم جمهور و دولت خدمتگزار و نهایتاً برخورداری از مشی اعتدالی و قدرت تعامل با ظرفیت های موجود در مناطق، چارچوب اصلی انتخاب ها و انتصاب ها در وزارت کشور است.

۲- در مورد انتصاب استاندارن، پیشنهاد گزینه های مناسب بر عهده وزارت کشور است، اما انتخاب نهائی با رأی هیأت وزیران انجام می شود و تعابیر توهین آمیز مورد استفاده از سوی این فعال سیاسی، در حقیقت هیأت وزیران را نشانه گرفته و مطلقاً  مردود است.

۳- انتخاب جناب آقای مهندس مقیمی از مدیران متخصص و متدین کشور با سوابق مؤثر مدیریتی از جمله خدمت به عنوان استاندار در  ۳ استان مهم کشور و تصدی مسؤولیت دو حوزه مهم عمرانی و سیاسی وزارت کشور ، به عنوان استاندار تهران با حجم متراکمی از مسائل راهبردی، از افتخارات وزارت کشور در این دوره است. چه اشکال و ایرادی به این انتخاب می توان وارد کرد؟ چرا این انتخاب مضحکه تمام عیار است؟!

۴- بعلاوه چه اشکالی به  انتخاب جناب آقای مهندس هاشمی، به عنوان قائم مقام وزیر کشور، پس از ۵ دوره نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی، ۲ دوره ریاست یکی از مهمترین کمیسیون های مجلس، ۸ سال خدمت به عنوان معاون وزیر و در نهایت، ۴ سال استانداری تهران، وارد است؟ قطعاً حضور ایشان با این حجم از سوابق مؤثر در وزارت کشور که رویکرد اصلی خود را توسعه متوازن مناطق مختلف کشور قراداده، از بهترین انتخاب ها در شرایط موجود بوده است.»