به روز شده در ۱۳۹۶/۱۲/۰۴ - ۲۱:۴۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۱۷ ساعت ۲۰:۵۳
کد مطلب : ۱۳۷۹۹۸
ظریف: قدرت مردم منجر به خنثی شدن جنگ شد

فرمانده سپاه: مردم، انقلاب را دوست دارند

گروه سیاسی: فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد که اکثریت قاطع مردم انقلاب اسلامی را دوست دارند.
فرمانده سپاه: مردم، انقلاب را دوست دارند
سردار محمد علی جعفری طی سخنانی در نشست هماهنگی برگزاری مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: ما باید مشخص کنیم می خواهیم چه کار کنیم. اگر روند سالهای قبل را داریم باید کمی تغییرش دهیم. وی ادامه داد: بر اساس تعریف رهبری انقلاب حرکت تدریجی جامعه به سمت هدف های اسلامی است. ایشان در سال ٩٠ اسم می آورند  و می فرمایند عدالت اجتماعی، اخلاق، ادب، حیات طیبه در جامعه و الگوی زندگی اسلامی باید در جامعه اسلامی وجود داشته باشد.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: صدور انقلاب و توسعه آن جنبه بیرونی انقلاب است که جز دستاوردهای انقلاب اسلامی به حساب می آید و وضعش خیلی خوب است. باید دستاوردهای انقلاب اسلامی در داخل را صادقانه بیان کنیم و دستاوردهای محقق شده را درست تبیین کنیم. در بخش هایی نقص داریم که سیاست لازم است که تصمیم بگیریم آیا اصلا آرمان های محقق نشده بیان شود یا خیر. هیچ کس نمی گوید که همه آرمان های انقلاب با این اختلاف نظرهایی که در داخل داریم طی این سال ها باید محقق می شد. جعفری تاکید کرد که آنچه که قابل اغماض نیست دستاوردهای انقلاب اسلامی در صدور انقلاب است.

وی گفت: یک کمیته برای سیاستگذاری و تعیین راهبردهای کلان در سطح بالا تشکیل شود، تا سیاست ها معلوم شود. یکی از سیاست‌ها این است که معلوم شود چه گونه می خواهیم مردم را در این مراسم مشارکت دهیم. فرمانده سپاه پاسداران ادامه داد: اکثریت قاطع مردم انقلاب اسلامی را دوست دارند. باید توجه کنیم که این مراسم توسط مردم برگزار شود یعنی مشارکت مردم را افزایش دهیم و زمینه را طوری برقرار کنیم که مردم خودشان بیایند و کار را بگیرند. مراسم عزاداری امام حسین(ع) کاملا خود جوش و مردمی است، اگر این سیاست را داشته باشیم که از خود مردم بخواهیم خودجوش حرکت کنند حتما یک اتفاق بسیار بزرگ و با عظمت رخ خواهد داد.

وی در پایان گفت: این را مردم می‌دانند که به عنوان یک تکلیف در روز ٢٢ بهمن باید به صحنه بیایند، صحبتم برای مشارکت مردمی در دهه فجر است. دستگاه‌های دولتی باید فعالیت هایی داشته باشند اما باید کارها را به مردم سپرد، دنیا هم متوجه می شود که مردم خودشان با عظمت و با شکوه مراسم چهلمین سالگرد انقلاب را برگزار  کرده‌اند.
 
وزیر امور خارجه نیز با بیان اینکه قدرت مردم یکی از مهمترین منابع قدرت انقلاب اسلامی است که جنگ و تحریم را خنثی کرد، گفت: در وزارت خارجه تلاش می کنیم ابعاد مهم قدرت انقلاب اسلامی را در چهلمین سالگرد انقلاب به جهان بیشتر عرضه کنیم.
خبرگزاری فارس: محمدجواد ظریف وزیر خارجه، عصر امروز در نشست هماهنگی چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی با بیان اینکه یکی از ابعاد مهم قدرت انقلاب اسلامی قدرت معنایی آن است، گفت: این قدرت از پیام انقلاب نشات می‌گیرد و قدرت منطقه‌ای ما نیز که از پیام انقلاب اسلامی که استقلال و خود باوری است ناشی می‌شود. وی افزود: مهمترین منابع قدرت انقلاب اسلامی اول قدرت مردم است که جنگ و تحریم را خنثی کرد و منبع دوم قدرت، مفهوم انقلاب اسلامی است. ظریف درپایان گفت: ما در وزارت‌خارجه تلاش می کنیم ابعاد مهم قدرت انقلاب اسلامی را در چهلمین سالگرد انقلاب به جهان بیشتر عرضه کنیم.