به روز شده در ۱۳۹۷/۰۱/۰۲ - ۰۸:۰۲
 
۲
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۱۰ ساعت ۱۱:۴۰
کد مطلب : ۱۳۹۲۶۷

حصر؛ مگه داریم؟

روزنامه بهار: دیروز و در پی انتشار سخنان عجیب علی شمخانی «دبیر شورای امنیت ملی کشور» مبنی بر اینکه «واژه حصر واژه درستی نیست و این آقایان مد نظر شما در حصر نیستند، آنها هر کس را که اراده کنند می‌توانند ببینند» تماس‌های متعددی  از سوی مردم با دفتر روزنامه بهار برقرار شد که اغلب آنان با شور و حرارت از این موضع‌گیری آن هم با تاخیر چند ساله، انتقاد و از رایی که به روحانی داده‌ و همچنین تلاشی که برای‌ ترغیب مردم به دادن رای به او داشتند به شدت ابراز پشیمانی می‌نمودند. یکی از تماس گیرندگان می‌گفت: ما چقدر بد کردیم به مردم که بیایند رای بدهند به آقای  روحانی؛ ایشون چرا به این زودی اون همه وعده هاش را فراموش کرد و امروز هم آقای شمخانی که با حکم ایشان دبیر شورای امنیت ملی کشور شده‌ به راحتی آب خوردن گفته کدوم حصر؟ چه می‌توان گفت و آن را چگونه می‌توان تحلیل و تفسیر کرد؟ یکی دیگر از تماس‌گیرندگان هم گفت: «یاد متن طنز یکی از کانال‌های اصولگرای حامی رییسی و قالیباف در دوره تبلیغات افتادم که ظاهرا و با توجه به سخنان آقای شمخانی طنز نبوده و یک واقعیت و طنز تلخ است! وی با دادن لینک طنز مذکور خواهش کرد آن را بازتاب بدهیم و سپس با انتشار اظهارات آقای شمخانی مقایسه‌اش کنیم که آیا  اصولگرایان راست می‌گفتند یا ما حامیان اصلاح‌طلبان برای سنگ تمامی که برای حمایت از روحانی گذاشته بودیم ساده‌لوح بودیم!» در این متن پرسش و پاسخ با تیتر «پاسخ‌های احتمالی روحانی در مناظره» آمده بود:
* چرا برادرتان پرونده اقتصادی دارد؟
 من اصلاً برادر ندارم.
* چرا وزیر شما و دخترش، پوشاک قاچاق می‌کنند؟
من اصلاً وزیر ندارم.
* چرا به اختلاس صندوق ذخیره‌ فرهنگیان گفتید  وام معوقه؟
 اصلاً چنین صندوقی وجود ندارد
* چرا  برجام تأثیری نداشت؟
شیب؟ ! شیر؟ !
* چرا وعده‌ی صد روزه‌تان اجرایی نشد؟
هنوز که رئیس‌جمهور نشدم!
* اصلاً از خودت بگو؟
 من کیم؟ اینجا کجاست؟
* و اینك، علی شمخانی در نمایشگاه مطبوعات:
. . . این آقایان  كه در حصر نیستند. . .!
جواب‌های طنزگونه به سئوالات زیر را هم  می‌توانید خودتان از سوی مسوولان دولت تدبیر و امید! حدس بزنید:
* آقای رییس‌جمهور، به عنوان مسوول حسن اجرای قانون اساسی، برای محروم شدن نماینده مردم یزد در شورای شهر به خاطر زرتشتی بودن، چه کاری کرده‌اید؟
..............
* آقای شمخانی، از ممنوع‌التصویری رییس‌ دولت اصلاحات چه خبر؟
..............
* آقایان رییس سازمان میراث فرهنگی و استاندار دولت تدبیر و امید در فارس، چرا روز کوروش ممنوع و آرامگاهش در آن روز حصر شد؟
.............
* آقای وزیر اقتصاد، چرا دلار بالای 4000 تومان رفت؟
.............
* آقای وزیر اقتصاد، چرا رکود همچنان بر بازار مسکن، حاکم است؟ چرا قیمت خودروهای وارداتی در عرض چند ماه 40 درصد افزایش یافت؟
.............
* آقای رییس کل بانک مرکزی، بالاخره تکلیف هزاران مال باخته موسسات مالی و اعتباری چه می‌شود؟
.............
* آقای وزیر دادگستری؛ منشور حقوق شهروندی، چه زمان قرار است اجرایی شود؟
.............
* آقای وزیر ارشاد، از ممنوع الکاری استاد شجریان و برگزاری کنسرت‌ها در مشهد چه خبر؟
.............
* آقای وزیر ورزش، زنان عربستان هم مجوز ورود به ورزشگاه‌ها را پیدا کردند و ایران در بین همه ممالک جهان از این نظر تنها ماند، چه می‌کنید؟
.............!!!!!!!!!
برچسب ها: حصر شمخاني رفع حصر

خادمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶/۰۸/۱۰ ۱۲:۴۶
واقعا جالب بود (356092)
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶/۰۸/۱۰ ۱۷:۵۶
خدایی خسته ایم ازریاوتملق ومماشات ونیزیکعده ایکه محبوب دلهای مردم نیستنداماهمچنان فرمان میرانند!باضرس خاطرمیگم یک کراواتی متفکرازهرمدعی دینداردراین مملکت محبوبتراست.اگرقبول ندارندفقط یکباردرانتخابات امتحان کنند.مابااین دیدگاه مان بدترین ضربه رابه کیان دین زده ایم.این مملکت مگرچه میخواهد؟!درجرم وجنایت وبزهکاری وبیش از480درصدرشدپرونده دردادگستریهاازسال 59تا95وانواع فسادومتنعم گشتن یکعده خاص ازاقتصادوسیاست ومدیریت وتخریب جنگلهاومراتع ورودخانه هاوافتضاح محیط زیست وادامه دارد.... (356104)
م.ر
United States
۱۳۹۶/۰۸/۱۱ ۰۰:۲۳
چه عجب بهار یه پست خبری رو باز گذاشتی تا نظر بدیم. والا جدیدا اصلا هیچ خبری رو نمیزارید نظر بدیم آخه چه وضعیه یکم بیشتر اجازه بده ما نظر بدیم ما برای نظر دادن و کامنت گذاشتن زیر پستا میام اینجا بهار جان (356111)