۷
تاریخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۵/۰۱ ساعت ۰۷:۵۷
کد مطلب : ۱۳۹۳۹

مولوی‌عبدالحمید:‌ديگرايرانسل‌را تحريم نكنيد

گروه سياسي: در پی انتشار عذرخواهی رسمی موسسه برگزارکننده مسابقه پیامکی شرکت ایرانسل از مسلمانان اهل سنت و عموم مردم، دفتر امام جمعه اهل سنت زاهدان با انتشار بیانیه‌ای از این اقدام استقبال کرد.
مولوی عبدالحمید در این بیانیه از کمپین سراسری تحریم ایرانسل و مردم خواسته است تا با توجه به عذرخواهی موسسه برگزار کننده مسابقه پیامکی ایرانسل و قرار داشتن در ماه رمضان که ماه بخشش و رحمت است عذرخواهی ایرانسل را بپذیرند. در بیانیه دفتر امام جمعه اهل سنت زاهدان آمده است: این عذرخواهی تلنگری است به دیگر رسانه‌ها و شرکتها و سازمان‌ها که در رعایت احترام به اعتقادات و شخصیتهای مورد احترام ادیان و مذاهب دیگر بیشتر دقت کنند تا خدای ناکرده با اهانت به عقاید دیگران احساسات پاک مذهبی مردم را جریحه دار نکنند.

در ادامه بیانیه به همبستگی بسیاری از شیعیان با اهل سنت در این موضوع پرداخته شده و آمده است: در جریان اعتراض به اهانت شرکت ایرانسل به خلیفه دوم مسلمانان بسیاری از هم میهنان شیعه نیز با اهل سنت اعلام همبستگی کردند و این اتحاد و همبستگی شیعه و سنی نشان داد که مردم مسلمان ایران اهانت به اعتقادات و شخصیتهای مورد احترام یکدیگر را از سوی هیچ فرد و یا نهادی نمی‌پذیرند و با آن برخورد مي‌کنند.

مولوی عبدالحمید در این بیانیه خواستار اقدامات جدی‌تری از سوی شرکت ایرانسل برای جبران این اهانت و اعلام نتایج آن به مردم شده است. وی از اقدام دادستان زاهدان نیز که علیه شرکت ایرانسل به اتهام اهانت به مقدسات اهل سنت اعلام جرم کرده قدردانی نموده است. این بیانیه مهمترین دستاورد این حرکت مدنی را تحقق عملی فتوای تاریخی رهبر انقلاب خوانده است که اهانت به مقدسات اهل سنت را خلاف شرع و جرم قانونی اعلام کرده بود. امام جمعه اهل سنت زاهدان اعلام جرم دستگاه قضایی را علیه شرکت ایرانسل به فال نیک گرفته و ابراز امیدواری کرده است که برخوردهای قاطع قضایی با اهانت کنندگان به مقدسات اهل سنت مانع از تکرار اهانتها در آینده شود.

مولوی عبدالحمید در ادامه بیانیه از عموم جامعه اهل سنت و بویژه جوانان کمپین، رسانه‌ها و سایت های اهل سنت درخواست کرده است که با توجه به قول برخورد شرکت ایرانسل و عذرخواهی رسمی موسسه برگزار کننده مسابقه و همچنین اعلام توقف مسابقه بلافاصله پس از اعتراضات اهل سنت و در جریان بودن اقدامات قضایی و پیگیری های قانونی نمایندگان محترم اهل سنت در مجلس و قرار داشتن در ماه مبارک رمضان که ماه رحمت و بخشش است، عذرخواهی موسسه برگزار کننده مسابقه و قول شرکت ایرانسل را برای برخورد جدی با این موضوع و عدم تکرار آن در آینده بپذیرند و به تحریم ایرانسل پایان دهند.