... وسوسه مانند رهگذری از راه می‌رسد؛ بر در قلب می‌کوبد و لابه می‌کند که به عنوان میهمان به درون آید، اگر او را به درون راه دهید سرور خانه خواهد شد. پیامبر اکرم اسلام... *... قبول كنيد كه هركسي خطرناك است و قبول كنيد كه هيچكس خيلي خطرناك نيست! آبراهام لينكلن*...اگر كسي بگويد كه هرگز در زندگيش اشتباه نكرده، بدين معني است كه هرگز سعي نكرده چيز جديدي را آزمايش كند! آلبرت انشتاين*... تردیدها به ما خیانت می‌کنند تا به آنچه لیاقتش را داریم نرسیم. شکسپیر*... چهار چيز را هيچگاه نشكنيد: اعتماد، قول، رابطه و قلب! زيرا اينها وقتي مي‌شكنند، صدايي ندارند ولي درد زيادي دارند! چارلز دیکنز
 
۲
دختر آیت‌الله هاشمی: مطمئنم وصیتنامه گم شده

گزارش فوت پدرم قابل قبول نبود

پنجشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۷
گزارش فوت پدرم قابل قبول نبود
گروه-سیاسی: «در وصیتنامه مرحوم هاشمی احتمالا از کشوی میز او در مجمع تشخیص مصلحت برداشته شده است.» این را فاطمه، دختر بزرگ او می‌گوید و اطمینان دارد که پدر هر از گاهی وصیتنامه خود را به‌روز کرده و در یک جای امن نگهداری می‌کرده است. این جای امن گاوصندوق منزل و کنار وصیتنامه حاج خانم نبوده است اما شاید در کنار اسنادی باشد که صبح روز فوت او در کشوی میز بود و همان شب دیگر نبود. مدارکی که به گفته فاطمه هاشمی شورای عالی امنیت نیز در جریان مفقود شدن آن قرار دارد.

آقای یاسر هاشمی گفته‌اند که ما از وجود وصیتنامه جدید پدر خبر داریم اما آن را پیدا نکرده‌ایم. شما از این مساله چقدر مطلع هستید؟
من سه، چهار سال پیش دیدم که مادرم وصیتنامه خود را تغییر داده و پدرم در حال نوشتن وصیتنامه جدید خود هستند. ولی بعد از فوت ایشان هیچ وصیتنامه‌ای پیدا نشد.

یعنی صحبت آقای یاسر بر مبنای همان اطلاعی است که از چند سال قبل داشته‌اید؟ اتفاق تازه‌ای نیفتاده است؟
فکر می‌کنم بر مبنای همان باشد. شاید هم به استناد موضوع دیگر این را گفته است چون معمولا بابا به طور مرتب وصیتنامه خود را تغییر داده و به روز می‌کردند.

پس اطمینان دارید که وصیتنامه مرحوم هاشمی به‌روز بوده و گم شده است.
بله، اطمینان دارم. وصیتنامه تنها چیزی نیست که گم‌شده است.

دیگر چه گم شده؟
پدرم در دفتر خود اسنادی داشت. حتی من صبح روز فوت ایشان دیدم که آن‌ها را در کشوی میز خود گذاشته است. اما شب بعد از فوت، کشو و گاوصندوق خالی بود. احتمال می‌دهم که وصیتنامه نیز در میان این اسناد در دفتر کار بوده است.

منظورتان دفترشان در مجمع است؟
بله.

به نظر شما مدارک و وصیتنامه از آنجا و در همان روزهایی که درگیر مراسم عزاداری بودید، برداشته شده است؟
بله، ظرف همان چند ساعت اول. البته اگر وصیتنامه آنجا نبوده و در منزل بوده باشد نیز حتما آمده و برداشته‌اند.

فکر می‌کنید اینکه وصیت‌نامه آیت‌الله هاشمی در یک نسخه تنظیم شده باشد و به این سادگی گم شود، منطقی است؟
معمولا وصیتنامه خود را در یک نسخه تنظیم می‌کردند. حتی وصیتنامه را دست ما نمی‌سپردند. وصیتنامه مادرم همیشه در گاوصندوق بود اما بابا وصیتنامه خود را در محل دیگری نگهداری می‌کردند.

با توجه به این اطمینانی که دارید، چطور مساله را پیگیری می‌کنید تا وصیتنامه پیدا شود؟
من خودم این ماجرا را به شورای امنیت ملی گفتم. گفتم که بابا اسنادی در کشوی میز خود داشتند که بخشی از آن مربوط به خودشان بوده است و حالا نیست. شورای امنیت به من گفتند که ما در جریان این مساله هستیم.

نتیجه اطلاع آنها از این مساله چه بوده است؟
هیچی.

شورای امنیت گزارش فوت را تهیه کرده است؟
گزارشی تنظیم کرده بودند که برای ما قابل قبول نبود.
کد مطلب: 139859
مرجع : اعتماد آنلاین
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *