به روز شده در ۱۳۹۷/۰۱/۰۵ - ۰۱:۲۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۱۸ ساعت ۱۳:۴۴
کد مطلب : ۱۴۰۶۲۳

ترامپ:اوباما ۱.۸میلیارددلار نقد به‌تهران داد

گروه بین‌الملل: رئیس جمهوری آمریکا ساعاتی پیش و در جریان سخنرانی برای هواداران خود گفت: اگر از خط قرمز عبور می‌کردیم، ایران و روسیه وارد سوریه نمی شدند.
 
دونالد ترامپ در همایشی که در شهر ساحلی پِنساکولا ایالت فلوریدا برگزار شد، با اشاره به مشکلاتی که دولت وی از دولت پیشین دمکرات تحویل گرفته است، گفت: سالها بود که آمریکا از خود ضعف نشان می داد و از خطوط قرمز عبور نمی کرد. اگر از خط قرمز عبور می کردیم روسیه و ایران وارد سوریه نمی شدند.

ترامپ افزود: او (باراک اوباما) گفت که هرگز از خطوط قرمز عبور نمی کند. آنها (روسیه و ایران) از خط قرمز عبور کردند و او کاری نکرد و در نتیجه روسیه و ایران وارد (سوریه) شدند. رئیس جمهوری جمهوریخواه آمریکا در ادامه مدعی شد:آنها (سوریه)از سلاح شیمیایی استفاده کردند. ما اعلام کردیم که شما (سوریه) نمی توانید چنین کاری کنید و کشتی های ارتش که 1200کیلومتر دورتر بودند 59 موشک شلیک کردند که تمامی آنها به هدف اصابت کردند. ما دیگر بابت اقدام های آمریکا عذرخواهی نمی کنیم و بالاخره شروع به دفاع از شهرت ایالات متحده کرده ایم.

وی در ادامه این سخنرانی با اشاره به توافق هسته ای ایران و 1+5 گفت: برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای به تازگی از تائید فاجعه‌ای مشهور به توافق هسته‌ای ایران سر باز زدم. ما به آنان 150 میلیارد دلار دادیم که یک میلیارد و 800 میلیون دلار آن نقد و اسکناس سبز بود. 1.8 میلیارد دلار را احتمالاً برای آزادی گروگان‌ها فرستادند. خیلی غم‌انگیز است. وجه نقد آنقدر زیاد بود که مجبور شدند به کشورهای دیگر بروند چون این همه پول نقد در واشنگتن دی سی نداشتیم. باورتان می شود که رئیس جمهوری(آمریکا)چنین قدرتی داشته باشد که خروارها پول نقد را شاید برای (مبادله با)گروگانها به ایران ارسال کند؟ ما این کار را انجام نمی‌دهیم. ما این کار را دیگر انجام نمی‌دهیم.