به روز شده در ۱۳۹۶/۱۲/۲۸ - ۱۰:۳۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۲۴ ساعت ۱۱:۵۷
کد مطلب : ۱۴۰۸۵۷
نایب رئیس مجلس:

مشکل کشور، بی‌عدالتی است

گروه سياسي: نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مشکل ما در کشور اعمال عدالت است، گفت: ما منتظر امام زمان(عج) هستیم که عدالت را در جامعه پیاده کند، بی‌عدالتی در اشتغال، پول، پرداخت احساس می‌شود.
مسعود پزشکیان در همایش مجلس و جایگاه قانون در توسعه ملی، اظهار کرد: در جبهه‌های بیرون همیشه موفق بوده‌ایم، در 8 سال دفاع مقدس با همه کمبودها و تحریم‌ها عراق نتوانست یک وجب از خاک کشورمان را بگیرد. وی با بیان اینکه مردم در 8 سال دفاع مقدس از جان و مال خود گذشتند، افزود: آن چیزی که شهدا و انقلابیون از ما خواستند اعمال عدالت است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مشکل ما در کشور اعمال عدالت است، گفت: ما منتظر امام زمان(عج) هستیم که عدالت را در جامعه پیاده کند، بی‌عدالتی در اشتغال، پول، پرداخت احساس می‌شود. وی بیان داشت: در بهداشت و درمان رقم‌های مختلفی به دست می‌آید فردی 100 میلیون، دیگری 50 میلیون و یکی دیگر یک میلیون تومان به دست می‌آورد که در هیچ کجای دنیا چنین مکانیسم پرداختی وجود ندارد.

پزشکیان با بیان اینکه باید به مردم پاسخگو باشیم، تأکید کرد: راه حل این مشکلات این است که آدم بتواند حرف درست را بشنود و آن را اجرا کند، امکان ندارد در دنیا برای مشکلی راه حل درست بدهیم و مشکل حل نشود. وی با اشاره به اینکه وقتی مشکلات حل نمی‌شود به دلیل آن است که علم آن کار را نداریم، اظهار کرد: جسارت نداریم که بگوئیم کارشناس آن کار باید حرف بزند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه برای هر کاری باید به کارشناس آن کار مراجعه کرد، بیان داشت: اگر حرف درست در سیاست، اقتصاد و فرهنگ را تبدیل به قانون کنیم با هیچ مشکلی روبه‌رو نمی‌شویم. وی با بیان اینکه اگر یاد بگیریم برای ساختن مملکت کارشناسی و بر مبنای تجربه کار کنیم همه مشکلات حل می‌شود، افزود: یک عمر است قانون می‌نویسیم، آدم که مؤمن است حرفی را می‌زند که ریشه‌دار و محکم باشد نه اینکه قانون بنویسیم و 6 روز دیگر عوض کنیم.

پزشکیان با بیان اینکه باید پاسخگوی مردم، ملت و شهدا باشیم و دست از دعواها برداریم، تأکید کرد: همه دعوت به وحدت می‌کنند اما می‌بینیم مسلمانان با هم دعوا دارند، به‌جای وحدت با هم دعوا می‌کنند. وی با بیان اینکه اگر مملکت ما بخواهد درست شود باید همه دست به دست هم دهیم، گفت: مسلمانان باید دست به دست هم دهند تا بتوانند پوزه آمریکا را به خاک بمالند، وقتی مسلمانان با هم وحدت داشته باشند آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وقتی مسلمانان با هم اختلاف دارند، آمریکا جرأت می‌کند این تصمیمات غلط را بگیرد، بیان داشت: خدا اگر ببیند با صداقت در صحنه هستیم ما را پیروز می‌کند. وی در پایان خاطرنشان کرد: باید در عمل برای مردم کار کنیم نه در شعار؛ این صداقت را کم داریم، فردا در روز قیامت باید در مقابل شهدا پاسخگو باشیم.