به روز شده در ۱۳۹۷/۰۲/۰۵ - ۱۰:۱۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۲۴ ساعت ۱۵:۰۱
کد مطلب : ۱۴۰۸۶۲
ادبیات علم‌الهدی درباره سفر اخیر وزیرخارجه انگلیس به تهران

مرتیکه زنباره الدنگ آمده جاسوس نجات دهد!

گروه سیاسی: حجت‌الاسلام احمد علم الهدی خطیب نماز جمعه مشهد با اشاره به سفر اخیر وزیرخارجه انگلیس به تهران گفت: مرتیکه زنباره الدنگ آمده جاسوس را نجات دهد! چكیده اظهارات با ادبیات عجیب وی در در حرم امام رضا و نماز جمعه را بخوانید:
مرتیکه زنباره الدنگ آمده جاسوس نجات دهد!
* سازش با دشمن را یک رنگ و لعاب توجیهی می‌دهند به اسم تعامل با دنیا، مگر دنیا فقط دشمنان ما هستند، مگر دنیا فقط آمریکا و اروپا هستند؟ دنیا آدم دیگر ندارد که اگر با دشمن ساختیم، تعامل با دنیا داریم اما اگر استکبارستیزی کردیم و مقاومت در خط مقابله با استکبار کردیم، تعامل با دنیا نداریم؟ این دشمن سازی و دشمن‌پروری را رنگ و لعاب تعامل با دنیا می‌دهند درحالی‌که تعامل با دنیا، تعامل با همه جهان و مردم دنیا است نه سازگاری و سازش با دشمن.

* {با اشاره به سابقه سیاه وزیر خارجه انگلیس}: این عنصر پلید انگلیسی، وزیر خارجه انگلیس، ذاتاً عنصر پلیدی است؛ آقای الکساندر بوریس جانسون در مطبوعات انگلیس از سال 2003 و 2004 که وارد عرصه سیاست شده، به‌عنوان بوریس دلقک، بوریس زنباره، دیوانه و دروغ‌گو در مطبوعات انگلیس معروف است؛ به خاطر افشای روابط نامشروع او با زنان مختلف و دروغ‌گویی‌اش، جناح محافظه‌کار او را از حزب خود بیرون کردند، انگلیسی‌ها وجود او را ننگ می‌دانند و بعد این خانم که نخست‌وزیر شد، او را به سر کار آورد.

* مذاکره با دشمن برای آزادی دو جاسوس وقاحت است. آن‌وقت این آدم بیاید در کشور و شهر ما به خاطر حمایت از دو جاسوس وطن‌فروش ناپاکی که در این کشور دست‌به‌دست هم دادند و دشمن را فروختند و دست توانمند دستگاه‌های قضایی و اطلاعاتی یقه آنان را گرفته و زندانی‌شان کرده، او به‌عنوان حمایت از دو جاسوس بیاید و بعد بگوید من آمدم به ایران تا نظر خودم درباره حقوق بشر در ایرانی‌ها نشان بدهم؛ با این وقاحت بیاید، آقایان با او جلسه بگیرند، نشست و برخاست کنند، حرف بزنند و مذاکره کنند.

* دولتی که امروز ارسال اسلحه‌اش به عربستان سعودی دارد این همه کودک در یمن را خاک و خاکستر می‌کند و این روزگار را به سر مسلمانان یمن آورده، حمایتش از آل خلیفه، جریان شیعه و متدینین بحرین را به خاک و خون کشیده و با علما چنین می‌کند، دولتی که چنین موجودی است و دستش در دست امریکا در همه جنایات است، بیاید اینجا و آقایان بنشینند و به قول خودشان تعامل، نه آقا، سازش با دشمن است، یک کلمه هم نگویند دولت شما چرا اسلحه به عربستان می‌دهد که مردم یمن را بکشد؟

* تنها کسی که این مسئله را گفت، آقای دبیر شورای امنیت ملی بود و آن‌هم چون خاک خورده جبهه بود، او هم چون بچه جبهه‌ای بود گفت چرا دولت شما به عربستان اسلحه می‌دهد و از آل خلیفه حمایت می‌کنید، بقیه یک کلمه از این موضوع حرف نزدند، فقط بنشینند، بلند شوند و بگویند این آقا شریک ما در برجام است، هم‌پیمان ما در برجام است، بیاییم درباره اجرایی شدن برجام صحبت کنیم، مرتیکه الدنگ آمده دو جاسوس را از دست شما نجات دهد، بگیرد و ببردشان دنبال مأموریت جاسوسی خودش آن دو وطن‌فروش را، آن‌وقت شما می‌خواهید در مورد برجام با او صحبت کنید؟ خب چه شد؟ نتیجه صحبتتان چه شد با این هم‌پیمان؟ چه قدمی برای اجرای تعهداتشان در برجام برداشته‌اند؟

* بدتر از این، مسئله‌ای که در دو روز قبل مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا افشا کرد و بعد هم گفت من این را به‌عنوان یک راز افشا می‌کنم که گفت «در بخش مقدمه برجام، این توافق 104 صفحه‌ای، نه در یکی از بندهای آن، در بخش مقدمه‌اش که من الآن آن را حفظ شده‌ام، یک ارجاع در حد یک نیم جمله با این مضمون وجود دارد، این توافق می‌تواند تعاملی سازنده‌تر در منطقه فراهم کند و زیربنای آن را ایجاد کند، الآن دارم یک راز را افشا می‌کنم، آن جمله به درخواست ایران گنجانده‌شده».

* شما نماینده امین ایران بودید، مقام معظم رهبری عمل شما را تأیید کردند، شما رفتید این جمله را در برجام بگنجانید که مسیر تعامل سازنده با دنیا را در آینده باز کند. معاون آقای وزیر خارجه که آمد حرف‌های این را رد کند، گفت ما در برجام چیزی برای مسائل جهانی و ارتباط منطقه‌ای نداریم، تحلیل و جمله او را رد نکرد؛ شما رفتید جمله‌ای در برجام گذاشته‌اید که بعد راه را باز کند بعد از این سازش را بیشتر کنید؟ بیخود نیست این‌ها می‌گویند مذاکره موشکی داریم، به استناد همین جمله است؛ هنوز چیزی نشده کشور را دارد آماده می‌کنند، سرسخت‌ترین دشمنان اسلام، انقلاب و نظام، رئیس‌جمهوری فرانسه که روباه جیره‌خور آمریکایی‌هاست، او هم بیاید اینجا، انگلیس بیاید برای حمایت از دو جاسوس، فرانسه هم بیاید برای حمایت از جریان مذاکره موشکی که دیگر موشک نسازیم، آقایان هم با آنان مذاکره کنند، فرش قرمز برای آنان پهن کنند و مردم به پا خواسته کشورهای بیداری اسلامی هم نگاه کنند که این عناصر پلید، این مملکت را جولانگاه خود قرار داده‌اند و ناامید شوند، این درست است؟
برچسب ها: احمد علم الهدی