به روز شده در ۱۳۹۷/۰۹/۲۰ - ۱۳:۵۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۲۲ ساعت ۱۵:۴۹
کد مطلب : ۱۴۱۹۲۰
در شرکت ملی نفت اتفاق افتاد

100میلیارد تومان اختلاس كرد و از ایران رفت!

گروه اقتصادی: یک کارمند ساده در مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت با سوءاستفاده از امکانات شغلی 100 میلیارد تومان را طی 9 سال به جیب زد و از کشور فرار کرد!
100میلیارد تومان اختلاس كرد و از ایران رفت!
فارس نوشت: یکی از سایت‌های نفتی خبری را با عنوان کشف فساد مالی در وزارت نفت منتشر کرد و نوشت  فرد اختلاس کننده گرین کارت کانادا داشت و از طریق ترکیه راهی این کشور شد. پس از انتشار این خبر کسری نوری رئیس روابط عمومی وزارت نفت  اظهار کرد: مسوولان امور مالی مدیریت اکتشاف به تازگی در بررسی اسناد مالی  خود با تخلف انجام شده توسط یکی از کارمندان امور مالی این مجموعه مواجه شدند که بلافاصله موضوع را به مراجع اطلاعاتی و قضایی گزارش دادند.

به گفته نوری، وزیر نفت دستور داده است تا سازمان حسابرسی به عنوان بازرس قانونی شرکت نفت و همینطور حسابرسی داخلی این شرکت ضمن انجام تحقیقات دقیق برای روشن شدن ابعاد موضوع و تعیین میزان سوء استفاده اقدام کنند. همچنین وزیر نفت دستور برکناری و آماده به خدمت‌شدن تعدادی از مسوولان ذیربط را که در انجام مسوولیت‌هایشان بی‌دقتی و اهمال کرده‌اند هم صادر کرده است. این فرد که 30 سال در مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت مشغول به کار بوده است با ورود به بخش مالی این شرکت فرعی زیرمجموعه شرکت ملی نفت ایران، توانست سواستفاده های مالی خود را از سال 87 آغاز و تا همین اواخر رقمی حدود 100 میلیارد تومان را به جیب بزند.

همچنین فعالیت این فرد تا همین اواخر نیز ادامه داشته اما به محض مطلع شدن از بررسی سوء استفاده مالی توسط یک نهاد نظارتی از کشور فرار کرده و به ترکیه گریخته است. وی که مدارک اقامت در کشور کانادا را داشته است قصد داشت در در آخر هفته ترکیه را به مقصد کانادا ترک کند که تا لحظه انتشار خبر مشخص نیست که این کار را انجام داده و یا اینکه نهادهای امنیتی کشور موفق شده اند وی را دستگیر کرده و به کشور بازگردانند. با این وجود جای بررسی این نکته هم وجود دارد که چه نقاط ضعف مهمی در سیستم مالی و نظارتی این شرکت وجود داشته است که یک کارمند ساده در طول این مدت طولانی و در دوره مدیریت چند مدیر بدون جلب نظر توانسته است چنین رقم قابل توجهی را اختلاس کند.

۱۳۹۶/۱۰/۲۲ ۱۶:۲۹
در تمام کشورهای دنیا وقتی رقم عجیب و غریب به حساب بانکی فردی واریز میشه بلافاصله تمامی نهادهای نظارتی مخصوصا اداره مالیات وارد قصیه میشه. چطور این فرد با چنین مبلغی تونسته از کشور فرار کنه!!!؟ وقتی گفته میشه حساب افراد باید چک بشه برای همینه. آن را که حساب پاک است از محاسبه چه باک است. الان خیلی از پزشکان با درآمد میلیاردی از مالیات فرار می کنند. خیلی از بساز بفروش ها و ... چرا باید از مالیات فرار کنند!!!؟ (357459)
۱۳۹۶/۱۰/۲۲ ۱۷:۱۹
هیچ اعتراضی نکنید و گرنه یکی می گوید کافر حربی هستید، یکی می گوید آشغالید، دیگری می گوید آلت دست برادرزن صدام هستید، خلاصه هیچ کس هیچ تقصیری ندارد جز کسانی که به مشکلات اعتراض می کنند. (357464)
ياسر نورايي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶/۱۰/۲۲ ۱۷:۳۷
اي بابا ما چقد بي جنبه شديم ١٠٠ ميليارد ارزش اين حرفارو داره؟!؟!
يكم ديگه از يارانه بگيرارو حذف ميكنيم درس ميشه
مهم اينكه سلطه حكومت و دولت رو اقتصاد باقي بمونه تا با اتكا بهش بشه جامعه رو كنترل كرد (357467)
۱۳۹۶/۱۰/۲۲ ۱۷:۴۴
همش تقصير اين مردميه كه ميرن تو خيابون الكي داد و بيداد ميكنن اخر شبم موقع برگشتن دلار و شكل(واحد پول اسراييل) دريافت ميكنن نميزارن ما بريم دنبال اين كاراي فرعي
همونطور كه ميدونيد وظيفه اصلي پليس متفرق كردن مردم و جلوگيري از شكل گرفتن شعارها و حركاتشونه و البته كشف عناصر مشكوك مغرض فتنه گر نامرد بي معرفت خيلي بد (357468)
سلام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶/۱۰/۲۳ ۰۵:۳۸
100 میلیارد تو چند سال خورده نه بازرسی شرکت فهمیده نه تو بستن حساب ها در آخر هر سال مشخص شده تازه طرف کارمند ساده هم بوده رسما بی حساب کتابه این شرکت نفت .........الگوی جهان هم قراره بشیم (357478)
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶/۱۰/۲۳ ۱۴:۱۲
اگر وزیر نفت با 7 دوره سابقه وزارت هنوز نمی تواند جلوی چنین اختلاس هایی را بگیرد هر بیسواد و بی تجربه ای هم اینطور مدیریت را بلد است که اینطور هر وزارت خانه ای را کنترل کند (357488)