به روز شده در ۱۳۹۷/۱۱/۲۷ - ۱۲:۰۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ساعت ۰۲:۰۳
کد مطلب : ۱۴۲۱۱۰

زیباکلام: فعلا دزدنبودن کفایت می‌کند!

زیباکلام: فعلا دزدنبودن کفایت می‌کند!
‍ گروه سیاسی: صادق زیباکلام  درباره افشاگری اخیر محمدعلی نجفی در مورد حجم وسیع تخلفات صورت گرفته در دوره شهرداری قالیباف گفت:  یکی از بزرگ‌ترین مشکلات، معضلات و بدبختی‌های جمهوری اسلامی ایران این است که در آن پاسخگویی وجود ندارد و این تنها در خصوص آقای قالیباف صدق نمی‌کند.

وی در گفتگو با سایت رویداد۲۴به تعدادی از ویژگی‌های شهردار سابق اشاره کرد و گفت: 12 سال پیش که محمدباقر قالیباف به‌عنوان شهردار تهران وارد ساختمان بهشت شد، پرسنل آن نزدیک به 35 هزار نفر بود این رقم پس از تحویل شهرداری تهران به محمدعلی نجفی نزدیک به 80 هزار نفر شد که در ماه‌های آخر با آن‌ها قرارداد رسمی نوشتند تا کنار گذاشته نشوند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در ادامه افزود: قالیباف نزدیک به سه یا چهار هزار نفر را به‌عنوان مبلغ مذهبی یا مداح به استخدام مترو درآورد که در ایستگاه‌ها مسائل شرعی را برای مردم توضیح دهند. این در حالی است که اگر کسی با مترو یک‌بار مسافرت کرده باشد، به‌خوبی می‌داند مترو سواران به دلیل ازدحام تنها به فکر فرار از آن هستند، بنابراین آخرین جایی که نیاز به تبلیغ دینی در آن حس می‌شود، مترو است.

زیباکلام در این رابطه تأکید کرد: زمانی که قالیباف به شهرداری وارد شد میزان بدهی آن کم بود، اما پس از خروج او نزدیک به 75 هزار میلیارد تومان بدهی دارد، همچنین لیست حقوقی شهرداری تهران ماهیانه 550 میلیارد تومان است، درحالی‌که برای بودجه سالیانه محیط‌زیست کشور حدود 300 میلیارد تومان در نظر گرفته می‌شود. شهرداری تهران حتی میلیاردها تومان از بودجه شهر تهران را صرف راهپیمایی اربعین کرده است.

وی در این خصوص یادآور شد: مشکل اساسی این است که بخش‌های انتصابی نظام به‌هیچ‌وجه پاسخگو نیستند و تنها پاسخگویی در بخش انتخابی وجود دارد. به عبارتی دیگر آقای قالیباف به این دلیل موفق شد این کارها را انجام دهد که انتصاب شورایی بود که اعضای آن با 70 یا 80 یا 100 هزار رأی به آن ورود پیداکرده بودند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب اضافه کرد: آقای قالیباف، مهندس چمران یا اعضای شورای شهر در این رابطه مقصر نیستند، بلکه تقصیر به گردن افرادی مانند زیباکلام‌ها است که در انتخابات شرکت نکردند و شورای شهر را تقدیم اصولگراهایی کردند که کمترین فایده را داشتند. امروز به‌جرات می‌توان گفت مهم‌ترین وجه مثبت شرکت در انتخابات اردیبهشت‌ماه این بود که متوجه شدیم چه فجایعی درنتیجه مدیریت اصولگراها بر شهرداری و شورای شهر وارد آمده است؛ بنابراین مادام که پاسخگویی در جمهوری اسلامی وجود نداشته باشد این مسئله به تکرار درخواهد آمد.

زیباکلام دراین‌باره که اکنون‌که افراد انتخاب‌شده بارأی مردم بر سرکار آمدند، زمان رسیدگی قانونی کارهای افرادی که در پشت نقاب انقلابی گری و ارزشی بودن پنهان‌شده بودند، فرانرسیده، تأکید کرد: قطعاً زمان این مسئله فرارسیده است، اما رسیدگی‌کننده باید مجلس باشد که متأسفانه شاهد هستیم شورای نگهبان با نظارت استصوابی اجازه نمی‌دهد افرادی که درد مردم و کشور را دارند وارد آن شوند و به‌صورت قطره‌چکانی تعدادی با این ویژگی را مجوز ورود به خانه ملت می‌دهد، بنابراین هیچ چاره‌ای جز تقویت بخش‌هایی از نظام که بارأی مردم تقویت می‌شوند را نداریم.

وی درباره نقش قوه قضائیه افزود: قوه قضائیه نهاد انتصابی است که از آن هیچ انتظاری نمی‌توان داشت. زمانی که پلاسکو آتش گرفت در ابتدا قوه قضائیه مطرح کرد که مالکان ساختمان مقصر هستند و باید پاسخگو باشند. چند ساعت بعد متوجه شد که بنیاد مستضعفان مالک است، دیگر هیچ اشاره‌ای به آن نکرد و در کل قضیه به فراموشی سپرده شد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب دراین‌باره که کسانی که با نقاب انقلابی‎گری و ارزشی جلو می‌روند، می‌توانند به‌نظام و اسلام ضربه وارد کنند، مطرح کرد: زمانی مردم برای رأی به انقلابی‌ها و ارزشی‌ها صف می‌بستند. لیستی به نام ائتلاف شکل‌گرفته بود که از حزب جمهوری اسلامی، روحانیت مبارز، جامعه مدرسین، انجمن اسلامی دانشجویی و موتلفه و مردم هم به اعتبار اینکه آن‌ها متدین هستند که واقعاً هم بودند، رأی خود را به همین نام داخل صندوق می‌انداختند.

زیباکلام همچنین گفت: متأسفانه در ایرانِ امروز، به‌قدری فساد زیاد شده که دیگر انقلابی و ارزشی بودن ملاک تمایز مسوولان نیست و تنها دزد نبودن به‌عنوان یک ویژگی کفایت می‌کند. دلیل آن این است که کارنامه‌ مسوولان به شکلی است که هرروز خبرهای خوبی از آن به بیرون درز پیدا نمی‌کند که این عامل خود سبب ریزش اعتماد عمومی از دین و مذهب و نظام می‌شود.

۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ۰۷:۵۵
مردم مقصر بودند یا نماینده خانمی که خود را با اصلاح طلبان نشان داد و در روز رای گیری چرخش کرد شما که نگران هستید بهتر نیست همین حالا به فکر تهیه لیستی از نخبگان برای تصدی امور باشید (357597)
تهرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ۱۳:۰۳
نجفی به جای تمرکز بر کار کنترل شهر به حاشیه و سیاه نمایی رو اورده، شک نکنید که او هیچ دست آوردی در تهران نخواهد داشت و کلاهی بود که دارودسته الویری بر سر شورای شهر گذاشتتد، یعنی قالیباف هیچ کار مثبتی در شهر بی درو پیکر تهران نکرد،امثال زیبا کلام و نجفی فقط مرد شعار و سیاه نمایی و استعفا هستند و مرد کار و عمل نیستند، (357613)
ما
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ۱۸:۳۴
فارغ از همه جناح بیندی ها قالیباف واقعا تهران رو آباد کرد و یک فرد توانمند و فعال بود. این سیاه نمایی ها تاثیری نداره. چون مبارزه پشه با غول ثمری نداره. مردم خودشون شاهد همه چیز بودن و هستن. (357621)
۱۳۹۶/۱۰/۲۸ ۰۷:۴۳
مگر قراره هر کی کار بکنه دزد باشه ؟ اگر جناب عالی جزء شاغلین جدید شهرداری هستید بگو......... (357643)
قاسم اباذری
۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ۰۸:۲۵
با سلام لطفا" آقای زیبا کلام از کمکهای مردم برای زلزله کرمانشاه بگویند که پولها را در کجا خرج کردند و مطمئن باشند صد هزار تای شما و نجفی در کار کردن به پای قالیباف نمی رسند (357599)
۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ۰۸:۲۸
متاسفانه رانت اختلاس و ...زیاد شده (357600)
kaveh
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ۰۸:۴۲
سلام لطفا به کوروش کبیر بگوئید آسوده باش که ما ملت ایران خوابیم کار مملکت با بیدار بودن ما حل نمیشود. شب بخیر (357601)
۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ۱۱:۰۲
باز هم شعارهای زیبا کلام
مثل همون که گفت بدون برجام روزی 150 میلیون دلار به کشور خسارت وارد میشه
با برجام چی شده؟
پولی وارد کشور شده؟
اگر سپاه برای روحانی تحریم دور نمیزد زنده بود اصلا؟ (357608)
۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ۱۱:۳۸
درود به شرفت دکتر جان (357609)
۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ۱۶:۰۶
اصلاح طلب ها هم فرق چندانی با اصول گراها ندارند فقط ویترینشون قوی تره (357615)
بورامینی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ۲۱:۲۱
سلام: از دکتر زیبا کلام انتظار میرود از خدمات اقای قالیباف نیز ذکری به میان اورند وقضاوت ونتیجه گیری را در اختیارخود مردم قرار دهند (357624)
یوسف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ۲۳:۴۰
ای کاش مسئولین مملکت ما به اندازه یک دهم آقای زیبا کلام عرق میهن و ملت را داشتند (357632)
مردمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶/۱۰/۲۸ ۰۱:۳۱
معلومه ضعف عملکرد آقای نجفی ایشان را مثل آقای روحانی مجبور به اتهام زنی علیه مسئولین قبلی کرده. نجفی در توان اجرایی هرگز انگشت کوچیکه قالیباف هم نمی شود . نجفی به دنبال راه فراره تا ضعفشو ماسمالی بکنه. (357635)
۱۳۹۶/۱۰/۲۸ ۰۱:۵۲
دکتر زیباکلام شما هم امکاناتش رو دارید و هم سوادش رو .. خواهشاً روی الگویی جدید و عدالت محورانه برای این اصلاح طلبان دست خالی بگردید (357638)
عبدا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶/۱۰/۲۸ ۰۱:۵۸
لطفا راه کار ارایه بده تا شمردن اشکالات .فرهنگ نقد و فحش دادن محترمانه در جامعه نهادینه شده و بس است. بهتر است مرد عمل وارایه راه کار و اصلاح باشیم وبیشتر از کلمات چگونه، چطور، و... برای حل مسایل استفاده کنیم. (357640)