به روز شده در ۱۳۹۷/۱۱/۲۷ - ۱۱:۰۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۰۳ ساعت ۱۰:۵۴
کد مطلب : ۱۴۲۳۵۱

مالزی به ایران: حوثی‌ها را تجهیز نکنید

گروه بین الملل: وزیر دفاع مالزی از نگرانی عمیق کشورش از آنچه که نقش ایران در تجهیز موشکی حوثی‌های یمن نامید خبر داد و گفت: «اتخاذ موضع غیرمداخله جویانه مهم است به طوری‌که هیچ کشوری شبه نظامیان حوثی در یمن را به موشک‌های بالستیک تجهیز نکند.»
به نوشته خبرگزاری رسمی مالزی «برناما»، «داتوک سری هشام‌الدین تون حسین» که روز یکشنبه در جده برای شرکت در نشست فوق‌العاده وزرای خارجه کشورهای اسلامی برای رسیدگی به موضع حملات موشکی حوثی‌ها علیه عربستان حضور داشت، گفت که هر تهدیدی علیه عربستان منجر به بی ثباتی در منطقه و به میزان بیشتر در امت اسلامی خواهد شد. وزیر دفاع مالزی اظهار داشت: «از طرف دولت و  ملت مالزی به‌شدت حملات موشکی حوثی‌ها علیه شهرهای عربستان را محکوم می‌کنیم. ما از تجاوز و بی‌احترامی به شهرهای مقدس بهت زده و خشمگین شدیم.»

وی ادامه داد: «باهدف گرفتن شهر مقدس مکه، آن‌ها به طور اساسی باورهایمان را هدف قرار می‌دهند. هدف آن‌ها از حمله به شهر مقدس، حمله به ستون‌های ما در اسلام است.» به نوشته این منبع خبری، وزیر دفاع مالزی از نگرانی عمیق کشورش از آنچه که نقش ایران در تجهیز موشکی حوثی‌های یمن نامید خبر داد و گفت: «اتخاذ موضع غیرمداخله جویانه مهم است به طوری‌که هیچ کشوری شبه نظامیان حوثی در یمن را به موشک‌های بالستیک تجهیز نکند.»