به روز شده در ۱۳۹۷/۰۴/۳۱ - ۱۸:۴۰
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۰۳ ساعت ۱۸:۱۷
کد مطلب : ۱۴۲۳۷۶

فهرست كامل نامزدهای اسکار ۲۰۱۸

گروه هنری: مراسم سالیانه آکادمی علوم و فنون سینمایی آمریکا امسال به ایستگاه نودم وارد می‌شود و خیلی‌‌ها بی‌صبرانه منتظر یکی از مهم‌ترین رویدادهای رسانه‌ای و آرام گرفتن مجسمه‌های طلایی در دست ستاره‌ها و سینماگران مجبوب خود هستند.
باید دید که بالاخره سرنوشت اسکار امسال چه خواهد شد و برگزیدگان نهایی چه کسانی خواهند بود؟ روایت افشاگرانه استیون اسپیلبرگ در «پست»، داستان زنانه و صادقانه‌ی «لیدی برد»، فانتزی خلاقانه‌‌ی «شکل آب»، فیلمنامه خاص و متفاوت «سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری» یا «دانکرک»  حماسه سینمایی کریستوفر نولان؟
 
فهرست کامل نامزدهای اسکار 2018
 
 بهترین طراحی صحنه
بلید رانر 2049
دانکرک
دیو و دلبر
تاریک‌ترین ساعت
شکل آب
 
 بهترین فیلمبرداری
بلید رانر 2049
تاریک‌ترین ساعت
دانکرک
شکل آب
ماد باند
 
 بهترین طراحی لباس
دیو و دلبر
تاریک‌ترین ساعت
نخ خیال
ویکتوریا و عبدل
شکل آب
 
بهترین تدوین صوتی
بیبی درایور
بلید رانر 2049
دانکرک
جنگ ستارگان: آخرین جدای
شکل آب

بهترین صداگذاری
بیبی درایور
بلید رانر 2049
دانکرک
جنگ ستارگان: آخرین جدای
شکل آب
 
 بهترین فیلم کوتاه
مدرسه ابتدایی دکالب
کودک ساکت
واتو وات/ همه فرزندان
برادرزاده اِمِت
ساعت یازده

بهترین موسیقی متن
دانکرک
نخ خیال
شکل آب
جنگ ستارگان: آخرین جدای
 سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری

بهترین انیمیشن کوتاه
بسکتبال عزیز
فضای منفی
گاردن پارتی
قافیه‌های شورشی

بهترین جلوه‌های ویژه
بلید رانر 2049
جنگ ستارگان: آخرین جدای
نبرد برای سیاره میمون‌ها
نگهبانان کهکشان جلد دوم
کنگ: جزیره جمجه
 
بهترین تدوین
بیبی درایور
دانکرک
من، تونیا
شکل آب
سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری

بهترین چهره‌پردازی
تاریک‌ترین ساعت
شگفت
ویکتوریا و عبدل
 
بهترین بازیگر مکمل زن
الیسون جنی (من، تونیا)
لوری میت‌کالف (لیدی برد)
مری جی بلایژ (ماد باند)
اکتاویا اسپنسر (شکل آب)
لزلی منویل (مخ خیال)

بهترین بازیگر مکمل مرد
ویلم دفو (پروژه فلوریدا)
سم راکوِل (سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری)
ریچارد جنکینکز (شکل آب)
کریستوفر پلامر (تمام پول‌های دنیا)
وودی هرلسون (سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری)

بهترین فیلم خارجی
یک زن شگفت‌انگیز (شیلی)
توهین (لبنان)
بی‌عشق (روسیه)
مربع (سوئد)
برجسم و جان (مجارستان)
 
بهترین موسیقی ترانه
 دیو و دلبر
کوکو
مرا به نام خودت صدا بزن
بزرگترین شومن
مارشال
 
بهترین انیمیشن بلند
کوکو
نان‌آور
بچه رئیس
فردیناند
ونسانِ عشقی
 
بهترین فیلمنامه اقتباسی
مرا به نام خودت صدا بزن
ماد باند
بازی مالی
هنرمند فاجعه
لوگان

بهترین فیلمنامه اریژینال
برو بیرون
لیدی برد
شکل آب
بیمار بزرگ
سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری
 
 بهترین بازیگر مرد اصلی
گری اولدمن (تاریک‌ترین ساعت)
دنیل دی لوئیس (نخ خیال)
تیموتی شَلِمی (مرا به نام خودت صدا بزن)
دنیل کالویا (برو بیرون)
دنزل واشنگتن (جناب رومن. جی اسرائیل)
 
بهترین بازیگر زن اصلی
فرانسس مک‌دورمند (سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری)
سیرشا رونان (لیدی برد)
سالی هاوکینز (شکل آب)
مریل استریپ (پست)
مارگو رابی (من، تونیا)
 
بهترین کارگردان
گیرمو دل تورو (شکل آب)
کریستوفر نولان (دانکرک)
گرتا گرویگ (لیدی برد)
جردن پیل (برو بیرون)
پل توماس اندرسون (نخ خیال)
 
بهترین فیلم
مرا به نام خودت صدا بزن
تاریک‌ترین ساعت
دانکرک
برو بیرون
نخ خیال
لیدی برد
پست
شکل آب
سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری